studium-v-holandsku-so-scandinavian-study

Štúdium v Holandsku

Holandsko je malá krajina na západe Európy, 26% územia leží pod hladinou mora, názov krajiny Holandsko znamená v doslovnom preklade „Nízke krajiny“.

Hlavné mesto Holandska je Amsterdam, ale sídlo vlády sa nachádza v Haagu. Jedna z vecí, ktoré robia Holandsko jedinečným, je jeho vzdelávací systém. Holandsko je ďalšou krajinou v EU, ktorá ponúka širokú škálu medzinárodných programov v angličtine.

Holandský systém vzdelávania je finančne stále dostupný, a rovnako, je považovaný za jeden z najlepších na svete, napr. podľa rebríčka Universitas 21.

Štúdium v Holandsku ponúkame na 7. partnerských inštitúciách, ktoré ponúkajú svoje vlastné campusy v nasledujúcich holandských mestách ako sú:

  • AMSTERDAM/DIEMEM – Hlavné a zároveň najväčšie mesto Holandska. Pre študentov je atraktívne ako jedna z popredných európskych metropol, v ktorej môžu dosiahnuť kvalitné vzdelanie v medzinárodne rozmanitom prostredí.
  • DELFT – Delft je známy pre svoje historické centrum s kanálmi a typickou modro-bielou keramikou. Študenti si ho často vyberajú pre jeho atmosféru klasickej holandskej “dediny” s anglicky hovoriacim medzinárodným prostredím.
  • HAARLEM – Hlavné mesto provincie Severné Holandsko leží len 15 minút od Amsteramdu. Jeho počiatky siahajú až do obdobia gotiky. To sa odráža na architektúre a dláždených uliciach. Je navyše centrom pre pestovanie známych holandských tulipánov.
  • THE HAAGUE – je tretie najväčšie mesto v Holandsku. Je to hlavné mesto provincie Južné Holandsko, kde sa nachádza sídlo vlády, parlamentu, Najvyššieho súdu a Štátnej rady. Mesto je obľúbené pre svoje študentské a medzinárodné prostredie.
  • BREDA (NHTV University of Applied Sciences Avans University of Applied Sciences). Breda sa nachádza na juhu Holandska, v provincii Severné Brabantsko. Breda je študentské mesto, so študentskou populáciou asi 30 000 obyvateľov a známa je tým, že má najlepší centrum mesta v Holandsku (má najviac najlepších barov, reštaurácií, kaviarní, festivalov, nákupných centier a najvyššiu úroveň bezpečnosti).
  • VENLO (Fontys University of Applied Sciences). Venlo je strategicky položené mesto, priamo na hranici medzi Holandskom a Nemeckom. Je súčasťou provincie Limburg a počet obyvateľov mesta je asi 100 000 občanov.
  • EINDHOVEN (Fontys University of Applied Sciences). Eindhoven sa nachádza v blízkosti Bredy a Venlo a na juhu Holandska, v provincii Severné Brabantsko. Mesto je známe tým, že je ústredným centrum všetkého strojárstva a IT firiem v západnej Európe.
  • VLISSINGEN (HZ University of Applied Sciences). Vlissingen sa nachádza na pobreží Severného mora, v provincii Zeeland. Vlissingen je malé mesto s počtom obyvateľov asi 45 000 obyvateľov. Toto turistické mesto je známe pre svoje krásne okolie a historické centrum mesta.
  • ENSCHEDE (Saxion University of Applied Sciences). Enschede je mesto na východe Holandska, v regióne Twente. Mesto je bývalým centrom textilnej výroby, ktorej produkcia sa presunula do Ázie.
  • MAASTRICHT (Maastricht University) je druhé najstaršie mesto v Holandsku po Nijmegene, ktorý sa nachádza v provincii Limburg s asi 130 000 obyvateľov. Mesto je známe s tým, že v roku 1992 tam bola podpísaná zmluva, ktorá viedla k sformovaniu sa Európskej únie.

Školy prijímajú prihlášky už teraz a čím skôr odošleme tvoju prihlášku, tým sú tvoje šance na prijatie väčšie! Veríme že ťa štúdium v Holandsku zaujalo.

Neváhaj nás kontaktovať a veľmi radi ti skúsime pomôcť!