Studium v Anglicku

Štúdium v UK

Štúdium v Anglicku

Ponúka veľa možností ako získať špičkové a svetovo uznávané vzdelanie. Univerzity ponúkajú inovatívne študijné programy s celosvetovým záberom. Veľká Británia je navyše veľmi kozmopolitná krajina, kde si užiješ nové kultúry, zvyky a tradície a samozrejme anglický jazyk!

Štúdium v Británii je príležitosť pre tvoj akademický rozvoj ako žiadna iná; Británia ponúka tisícky rôznych odborov, o ktorých na Slovensku nemôžeme ani snívať. 

  • Vylepšenie Angličtiny – tá je v dnešnej globálnej dobe jazykom, ktorý je nevyhnutné ovládať. V UK budeš dennodenne obklopený native speakermi a hlavne žiaden učiteľ Ťa nikdy nenaučí angličtinu na takej úrovni ako časť života v Británii
  • Kvalita vzdelania – Univerzity v Anglicku a Walese ponúkajú vysokú kvalitu vzdelávania, sú medzinárodne uznávané za štandard vzdelania. Vykazujú (National Student Survey) vysoké percento spokojnosti študentov so svojím vzdelaním, výukou, prácou počas štúdia, ai. Majú vyšší ranking univerzít ako školy na Slovensku a v ČR.
  • Jedninečný prístup k vzdelávaniu – Uplatňujú tzv. Problem-based learning – učenie cez riešenie konkrétnych problematík, nie zdĺhavej teórie a memorovanie, veľa projektov, práca v skupinách, rôznorodosť práce. Učivo je atraktívne podané, relevanté a aktuálne! Investujú do vybavenia a budeš sa teda učiť v najlepších priestrojoch a pomocov špičkových vzdelávacích technológii. Kladú dôraz na rozvíjanie kritického myslenia a analytických schopností namiesto memorovania dlhých poučiek.
  • Medzinárodne uznávaný titul – Titul z univerzity v UK budeš mať akreditovaný na celom svete, univerzity sú uznávané takisto za vysokú kvalitu vzdelania. 

Okrem vynikajúceho vzdelania ťa štúdium v UK vie posunúť ďalej v budúcej kariére a prispieť k tvojmu osobnému rozvoju;

  • Networking – Samotné univerzity kladú veľký dôraz na networking.Počas štúdia máš možnosť získať mnohé cenné kontakty so zamestáveteľmi, veľkými i menšími firmami.
  • Nadviazanie celoživotných kontaktov – Okrem potenciálych zamestávateľov v UK stretneš mnoho super a priateľských ľudí s celého sveta a vybuduješ si priateľstvá na celý život
  • Osamostatnenie sa – Máš možnosť stať sa úplne nezávislý a sebestačný človek, hoci v rámci univerzity stále budeš mať bezpečnostnú sieť, na ktorú sa môžeš spoľahnúť
  • Dobrodružstvo – Ako študent v Británii aj Ty získaš nezabudnuteľné zážitky, nadviažeš celoživotné priatelstvá a bude to to pre teba skúsenosť ako žiadna iná!

Čo sa týka samotného vystúpenia Británie z E.Ú., v nasledujúcich rokoch sa naši študenti nemusia obávať zmeny ich statusu ani ďalších zmien v prístupe ku financovaniu štúdia formou pôžičky od Britskej vlády. Klikni na video TU.

Rozumieme tomu čo robíme! Ak si nechceš iba podáť prihlášku, ale aj byť v skutočnosti prijatý, stačí nás kontaktovať! Za ostatný rok máme úspešnosť prijatých študentov: Dánsko 85%, UK 92%!