Ako sa dostaneš cez prijímacie konanie na univerzitu? - scandinavianstudy.sk
Studium v Britanii

Ako sa dostaneš cez prijímacie konanie na univerzitu?

O tvojom prijatí či neprijatí rozhodne okrem kvality tvojho študentského profilu aj samotná prihláška a individuálne nastavená kombinácia štúdijných odborov s poradím univerzít tak, aby si mal/mala čo najlepši​u​ štartovaciu pozíciu.

V nasledujúcich riadkoch sa dozvieš ako ti vieme pomôcť.

1. Výber školy a odboru – Ten s tebou individuálne odkonzultujeme. Kedže máme s prijímacím procesom už 10 ročné skúsenosti, dokážeme ti poradiť na mieru. Sme oficiálne zastúpenie škôl na Slovensku a keď budeš kontaktovať nás, je to to isté ako by si sa informoval/la priamo na konkrétnej škole.

2. Známky na strednej škole – Univerzity posudzujú študenta v prijímacom konaní podľa viacerích parametrov a jedným z nich sú aj tvoje študijné výsledky na strednej škole. Nie je pravda, že na univerzity do zahraničia sa dostanú len „jednotkári“. Počas konzultácie s tebou si prejdeme aj tvoj prospech a nájdeme ti odbor, kde budeš mať najväčšie šance na prijatie.

3. Známky na Maturite – Tvoj maturitný priemer môže mať rozhodujúci vplyv na tvoje prijatie. Aby bol čo najlepší, pre študentov sme pripravili videolekcie na portály Onlinematurita.sk a každý študent od nás, dostane k svojim maturitným predmetom bezplatne prístup ku kompletným videolekciám v hodnote 200€.

4. Motivácia – Tvoju motiváciu ohľadom voľby konkrétneho odboru vyjadríš v motivačnom liste. Ten sa ti spolu s tebou budeme snažiť „vyladiť“ do dokonalosti. Z vlastnej skúsenosti vieme, čo v ňom uvedené má byť, na čo sa zamerať, komu a ako ho adresovať, čo v ňom spomenúť a hlavne čo vynechať. Skontrolujeme ti takisto an​​gličtinu a syntax.

5. Anglický jazyk – Slušná angličtina na požadovanej úrovni je základným predpokladom tvojho prijatia na školu. S nami máš šancu absolvovať bezplatne test z anglického jazyka a zistiť v čom a ako sa máš ešte zlepšiť. Test budeš môcť opakovať. Súčasťou našich služieb je aj príprava na pohovor so zástupcom školy. S nami budeš môcť takisto absolvovať aj „ostrý“ test a v prípade ak budeš chcieť dosiahnuť lepšie výsledky, budeš ho môcť opakovať. Kedže sme oficiálny partner aj British Council, vieme ti vybaviť zľavu 30€ na test IELTS!

6. Referencie – Poradíme ti, v akom štýle máš mať formulované referencie a od koho by mali byť, aby ti otvorili dvere k prijatiu.

7. Preklady vysvedčení – V balíčku našich služieb sú aj anglické preklady vysvedčení. Nebudeš musieť teda platiť za extra preklady a na jednej A4 strane dokážeš ušetriť aj 30 €. (…potrebovať budeš preklad z každeho ročníka, polročné z maturitného ročníka a takisto aj maturitné vysvedčenie a jeho dodatok).

Prihláškou naše služby nekončia. Pomôžeme ti s informáciami už pri samotnom nástupe na školu ohľadom: ubytovania, práce, zdravotnej aj sociálnej poisťovne, internetom, SIM kartou a všetkým možným okolo. Keďže sme si to zažili na vlastnej koži, radi ti všetko odovzdáme ako našu pridanú hodnotu.

Za rok 2018 máme viac ako 85 % úspešnosť prijatia (pri UK až 92%), na školy dostaneme 8 z 10 študentov. Verím, že sa mi to podarí aj s tebou! Asi najlepšie bude, ak si zavoláme a všetko si prejdeme spolu, alebo sa nahoď do formuláru TU a budeme ťa v tomto týždni radi kontaktovať.

Teším sa na skorú odpoveď a môžeme si spolu buď zavolať (stači zaslať tel. číslo), resp. si u nás osobne dohodnúť stretnutie..

Krásny deň
Roman, Scandinavian study