Aký je život v Dánsku? - scandinavianstudy.sk
Studium v Britanii

Aký je život v Dánsku?

Veľa ľudí sa nás pýta aký je život v Dánsku. Odpoveď je vždy rovnaká. FANTASTICKY.

V nasledujúcich riadkoch sa pokúsim odpovedať na vašu otázku prečo je tomu tak. Začiatky boli ako pre každého veľmi ťažké. Po prvý krát odlúčenie od rodiny, samota. Rok bolo pre nás ťažké nájsť si tu zázemie a cítiť sa ako doma. Kamarátov sme taktiež nemali boh vie ako veľa tak ako je potom možné že vravím že v Dánsku je fantasticky?

Všetko sa zmenilo v treťom semestri keď sme sa začali zaujímať o viac podujatí, akcií, usmievať sa a byť pozitívny voči ľudom. Tu nastal zlom, keď sme si uvedomili že to ako pristupujeme my k druhým ľudom udáva ako oni pristupujú k nám. Pozitívnym prístupom, úprimnosťou a ochotou sme si našli mnoho kamarátov, tak sme to využili a začali robiť menšie párty na intrákoch, počtovo 10 – 40 ľudí.

Párty skončili v momente keď sme odišli na Internship na 5 mesiacov. Teraz sme sa vrátili a nastúpili do 3. ročníka no niečo sa zmenilo. Boli sme to my čo sme sa zmenili. Prišlo uvedomenie, že príchod do Dánska nie je vôbec ľahkou záležitosťou a tak sme sa rozhodli zorganizovať udalosť pre všetkých.

Udalosť, kde noví študenti budú mať možnosť spoznať nových ľudí, spoznať aký môže byť čas strávený v Dánsku super a cítiť že to tu stojí za to.

Prebehlo to úplne jednoducho. Event na Facebooku, rozhovor s kamarátmi, tutormi pre prvákov a mohlo sa to začať. Udalosť sa volala THE FIRST PARTY 1/5 čo naznačovalo že sa toho bude diať viac počas semestra. (pozn. Priložené video je z party 2/5 o ktorej poviem o pár riadkov ďalej). Naším cieľom bolo spraviť udalosť nezabudnuteľnú tak sme sa rozhodli skontaktovať manažéra najlepšieho klubu v Aarhuse (aspoň podľa nás :D) a vybavili sme fľašu Smirnoff vodky za každých 15 ľudí čo privedieme do klubu, plus stôl a vstup zadarmo. Výsledok?  Očakávali sme 50-60 ľudí a nakoniec došlo 100.

PARTY 2/5 – V skratke, 200 ľudí, neuveriteľná atmosféra, 2 stoly v klube kde sa tancovalo aj tam kde sa malo sedieť a stoly slúžili ako miesto kde ľudia ukazovali tanečné schopnosti. Fľaše s prskavkami a prekvapené pohľady a úsmevy ľudí čo prišli do klubu a zbadali ako sa zabávame. Po párty ďakovné správy v znení že to bola jedna z najlepších párty akú kedy ľudia zažili a poďakovania.

Na záver, nechcelo to nič viac ako spomínanú otvorenosť voči všetkým, pozitivita, úsmev a trocha kreativity. Dokonca sme dostali zákaz organizovať party 3/5, ale to nás nezastavilo, našli sme druhý intrák a 3/5 je v procese riešenia. Tak ak si aj ty niekedy rozmýšľal aké by to bolo fajn zorganizovať párty a získať tú “vysokoškolskú slávu“ ktorú teraz pociťujeme, dúfame že tento príbeh ukáže, že to je možné.

Aký je život v Dánsku? Fantastický!

Adam&Tomáš