Asian Pacific University of Technology and Inovation (APU)
studium v zahranici

Asian Pacific University of Technology and Inovation (APU)

The Asia Pacific University of Technology & Innovation (APU) patrí k TOP malajským univerzitám, kde sa stretávajú moderné technológie, inovácie a kreativita na najvyššej úrovni.

Vzdelanie je investíciou do budúcnosti a Kuala Lumpur ti poskytne najvyšší štandard vzdelania a vytvorí hodnoty pre tvoj kariérny rast. Univerzita patrí do užšieho rebríčka TIER 5*  inštitúcií v Malajzii a v azijských ratingoch je na popredných priečkach. Ako jediná v Malajzii patrí do SETRA ratingu najkvalitnejších univerzít na svete. Na APU študuje  viac ako 11.000 medzinárodných študentov z viac ako 110 krajín sveta. Univerzita poskytuje na svojich campusoch najmodernejšie vybavenie k výskumu a štúdiu.

Náchádzajú sa tu laboratória, počítačové miestnosti, dizajnové štúdia, knižnica, klinika pre potreby študentov. APU ponúka široký výber bakalárskych a magisterských odborov. K hlavným odborom patria: Computing, Technology, Engineering, Business, Marketing, Tourism, Accounting, Finance and Banking.

Kuala Lumpur je dlhodobo vyhľadávané miesto pre študentov z celého sveta. KL je centrum vzdelania je plné rôznorodosti a multikultúrnosti. APU poskytuje množstvo kurzov od IT technológii, biotechnológiu, media studies, marketing, sales, etc.

APU spolupracuje s univerzitami po celom svete a preto sa študenti pohybujú nielen tu v Malajzii ale aj v UK alebo v Austrálii. Malajzia je centrum pre technológie, business a bankovníctvo, ponúka ti obrovskú príležitosť naučiť sa ovládať a komunikovať v nových jazykoch regiónu. Multikultúrna rozmanitosť poskytuje množstvo národností a jazykov ako angličtinu, mandarinčinu, čínske dialekty… Štúdium na APU je vedené v anglickom jazyku.

Náklady (školné a ubytovanie):

Celkové náklady na štúdium a bývanie v Malajzii sú vo všeobecnosti nižšie ako vo väčšine krajín EÚ či Ázie.

Stiahni si cenník podľa odborov (Tuition fees):

Ocenenia APU:

  • 5-Star (EXCELLENT) Rating in SETARA 2017 – Awarded by the Ministry of Higher Education (MOHE)
  • Premier Digital Institute of Higher Learning status by the Malaysian Digital Economy Corporation (MDEC)
  • 5-Stars at QS Ranking in 4 categories: Teaching, Employability, Facilities and Inclusiveness School of Engineering students emerged as Champions of the ABB Innovation Challenge for the 2 nd year in a row
  • Silver award at the 28th International Invention, Innovation and Technology Exhibition (ITEX)

Začiatok semestra: 19. september 2018, alebo 13.november 2018

Malajzia je taktiež známa svojimi plážami a krásnou prírodou, ktorá láka množstvo turistov z celého sveta a preto aj študenti si prídu na svoje. Nachádzajú sa tu ostrovy, piesočnaté pláže na ktorých si popri štúdiu študenti vychutnávajú relax a venujú sa vodným športom. Malajzíska kuchyňa je veľmi rozmanitá a prináša množstvo chutí od pikantného malajzského jedla až po exotické chute Indie.

V prípade ak ťa APU zaujala, kontaktuj nás pre ďalšie info.