štúdium v Randers na škole Dania Business Academy
štúdium v Dánsku

Štúdium v Dánsku v meste Randers na škole DANIA Business Academy

Prečo som sa rozhodla pre štúdium v Dánsku?

S touto otázkou  na štúdium v Dánsku sa stretávam viac než často, a úprimne, bolo to úplne spontánne rozhodnutie.

Volám sa Greta a študujem Marketing Management v meste Randers. Vždy som túžila po dobrodružstve  a študovať v zahraničí, ale veľa som o tom nevedela. Jedného dňa  k nám do školy prišli zamestnanci zo Scandinavian Study s prezentáciou o štúdiu v Dánsku a mňa to natoľko zaujalo, že som sa rozhodla agentúru ihneď kontaktovať.

Potom to už išlo ako po masle, prihlášky, test z angličtiny a následne pohovory. Prijali ma na Dania Academy v meste Randers, aj keď som pôvodne plánovala ísť do Kodane. Z počiatku som bola trochu nesvoja, pretože som o meste nič nevedela a hlavne, som plánovala ísť s kamarátkami spolu, ale po čase môžem povedať, že asi to tak malo byť, a nemôžem byť šťastnejšia, pretože práve tu som  stretla veľa nových ľudí ktorí mi zmenili pohľad na svet a celkovo, som tu veľmi spokojná.

Začiatky boli veľmi ťažké, odlúčenie od rodiny, kamarátov..ale začiatky sú ťažké vždy, kým si zvyknete a nájdete nových priateľov a taký svoj režim. Čo sa týka práce, ja som bola ale jedná z tých šťastnejších a prácu sa mi podarilo nájsť pomerne rýchlo. Pracujem ako barmanka a mám tých najlepších kolegov! Táto práca mi veľmi pomohla, čo sa týka nových priateľstiev a pochopenia Dánskej kultúry 😉

Čo sa týka školy, ako som už povedala, začiatky boli ťažšie, ale na angličtinu som si pomerne rýchlo zvykla a momentálne mi príde skoro úplne prirodzená. Štúdium v Dánsku sa mi veľmi páči, skúšky sú väčšinou vo forme projektov, kde spoločne ako skupina využívame teóriu, ktorú sme sa počas daného semestra naučili. Nič sa nemusíme „bifliť“ a memorovať, to sa mi na výučbe najviac páči.

Niekedy máme aj individuálne skúšky, počas ktorej máme dovolené používať internet a učebnice. Nikto od vás nevyžaduje poučky ale musíte vedieť danú teóriu použiť. Myslím si, že takáto výučba je veľmi efektívna, a ja si ju nemôžem vynachváliť.

Popri škole a brigáde náštevujem kurzy dánštiny,  ktoré ako študent mám úplne zadarmo. Celkovo môžem povedať, že sa mi život úplne zmenil, a naučila som sa byť viac zodpovedná a samostatná.

Takže, ak rozmýšľaš nad štúdiom v zahraničí, a konkrétne ťa láka štúdium v Dánsku, …odporúčam!

Grétka