IELTS - Absolvujte medzinárodnú skúšku. - scandinavianstudy.sk
Zoznam hosťujúcich univerzít 2018

IELTS – Absolvujte medzinárodnú skúšku.

IELTS (International English Language Testing System) je celosvetovo najpopulárnejšia skúška z anglického jazyka.

Určite ste už počuli o medzinárodnej skúške IELTS, ktorú je potrebné doložiť k prihláške na odbornú školu (college) či univerzitu ak chcete ísť študovať do zahraničia.

IELTS akceptuje viac ako 10 000 organizácií v 140 krajinách sveta medzi ktoré patria univerzity, vládne organizácie či zamestnávatelia. IELTS sa stal jediným testom z anglického jazyka akceptovaným pre účely emigrácie, a to do všetkých krajín, kde sa vyžaduje znalosť angličtiny. IELTS vám dokáže otvoriť dvere do sveta – pomôže vám v živote, pri štúdiu či práci v krajine, ktorú si vyberiete. Každý rok absolvuje skúšku viac ako 3 milióny študentov.

ŠTÚDIUM ČI PRÁCA

Univerzity a iné organizácie uznávajú IELTS ako doklad pri overovaní vašich jazykových znalostí. Výhodou tejto skúšky je, že vďaka bodovému systému hodnotenia, každý kandidát získa certifikát. Dôležité je, aby ste si vopred zistili požadované bodové hodnotenie (skóre) univerzity či inštitúcie, na ktorú sa hlásite. IELTS je veľmi flexibilná skúška, pri ktorej kandidát dostane výsledky už na 13. deň po jej absolvovaní.

ČO SA TESTUJE?

Ak sa rozhodnete pre skúšku IELTS máte na výber dva formáty. Jeden sa nazýva IELTS ACADEMIC, ktorý je zvyčajne požadovaný akademickými inštitúciami či zamestnávateľmi. Druhý formát sa nazýva IELTS GENERAL TRAINING a zvyčajne sa používa pre účely emigračných úradov. Pri oboch formátoch sa testuje počúvanie (Listening), čítanie (Reading), písanie (Writing) a hovorenie (Speaking). Celý test trvá približne 2h 45 min.

Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky, je dôležité sa vopred riadne pripraviť. British Council vám ponúka veľa možností ako si zlepšiť svoju úroveň angličtiny a  oboznámi vás s formátom skúšky či hodnotiacimi kritériami.

Jednou z možností je navštevovať niektorý z našich prípravných kurzov, kde získate dokonalý prehľad o formáte skúšky, zoznámite sa s úlohami, ktoré vás na skúške čakajú a tiež sa naučíte správnu techniku ako pri samotnej skúške postupovať. Ďalšou možnosťou ako sa pripraviť na skúšku je online kurz Road to IELTS, ktorý vám poskytne spätnú väzbu vašej znalosti angličtiny, pomôže sledovať ako napredujete v štúdiu angličtiny, ukáže vám správne odpovede pri cvičných testoch, aby ste svoje chyby neopakovali.

Bezplatná mobilná aplikácia IELTS WordPower vám pomôže k obohateniu slovnej zásoby, ktorá je dôležitým faktorom pri každej skúške z cudzieho jazyka.

Ďalším zdrojom pre vaše štúdium môžu byť webové stránky British Council LearnEnglish, ktoré obsahujú veľké množstvo materiálov pre štúdium angličtiny, vrátane tipov pre prípravu na skúšku IELTS.

Skúšku môžete absolvovať v British Council v Bratislave, Košiciach, Trenčíne, Trnave a Žiline. Spoluvlastníci skúšky IELTS sú British Council, IDP: IELTS Australia a Cambridge Assessment English.