Škola Zibat v Dánsku, študium so Scandinavian study - scandinavianstudy.sk
studium-v-dansku-po-anglicky

Já a Zibat

Vedel som toho veľa a zároveň tak málo.

Keď som zhruba týždeň pred finálnym odchodom do Dánska nemohol vyhľadať na internete iné obrázky môjho budúceho študijného mesta ako St. Peders Church alebo školy Zibat. To ma tak trochu výrazne znepokojilo.

Keď som sa však, o spomínaný týždeň neskôr, na chvíľu zastavil pred tamojšou stanicou, dýchol na mňa ten pokoj. Cítil som tú atmosféru menšieho mestečk. Vedel som, že tu budem mať svoj priestor. S tým priestorom som si to hneď overil, pretože vďaka kamarátovmu „orientačnému zmyslu“ a mojim rozbitým kolieskam na kufri som si rovno dal cca. 4 km prechádzku po Næstvede s 23kg batožinou. Ale s vierou, že už snáď mierime smerom na internát. Keby nás vtedy nezachránila jedna ochotná Dánka, tak by sme tam chodili asi dodnes.

Všetko má svoj čas. Ja som sa po chvíli s mestom tak zžil, že som mal svoje trasy na behanie, rôzne cesty do školy, môj vlastný bike, svoje miesto na pláži, obľúbenú pani na recepcii na internáte, miesto na premýšľanie a na prácu a vlastne oveľa viac (okrem mojich blízkych), než môže takýto človiečik z Českej republiky v zahraničí potrebovať.

Škola a comerce Management

Rád by som s Vami zdieľal pár informácií o mojom odbore Commerce Management. Ako je v Dánsku zvykom, učitelia sú neformálny, prostredie moderné, vyučovacie metódy veľmi efektívne. Chodíte radi do školy, priestoru pre sebarealizáciu kopa, tešíte sa na svojich medzinárodných spolužiakov a oni sa tešia na Vás. Nie ste pod neustálym stresom a výsledky sa napriek tomu dostavujú. A na koniec toho všetkého pre Vás v škole usporiadajú napríklad rockový koncert.

Ťažko sa to opisuje, pretože každý si to musí prežiť sám. Prajem všetkým príjemné zážitky, šťastie, spokojnosť, úspech a keď budete mať čas, stavte sa u nás v Naestvede!

Laďa – Commerce Management v meste Næstved, škola Zibat