Rozjazd podnikania počas štúdia v Dánsku so Scandinavian study
Jesenna skola so Scandinavian study - studneti Scandinavian study v Dansku

Rozjazd podnikania počas štúdia

Rozjazd podnikania počas štúdia

Môj rozjazd podnikania v Dánsku. Ako každé začiatky, tak ani tie moje v Dánsku neboli jednoduché a prinesú človeku nejednu ,, depku „. Na čom pri tom naozaj zaleží je to, že sa človek nesmie z toho všetkého zložiť . Proste musí ísť ďalej za každú cenu.

Po nástupe na školu Zibat v Roskilde, na odbor Marketing Management, som po pár týždňoch zistil, že moja voľba bola správna. Moje pocity zo štúdia boli naozaj Veľmi pozitívne naplňujúce. Koľkokrát som sa dokonca pristihol, že sa teším do školy (áno naozaj čítajte – teším sa do školy -).

Vďaka Tomu sa stalo celkovo podnikanie mojim ďalším koníčkom. Vo voľnom čase som začal čitať knižky ohľadne tématiky Business and Management. Úplným zlomom była kniha od Roberta Kyiosakiho s názvom Bohatý otec, chudobný otec.

Hlavnou myšlienkou knihy je nebyť finančne závislý na zamestnávateľovi či niekom inom. Uvedomil som si, že je Nutné v živote vytvárať tzv. cashflow (prítok peňazí). To je možné dosiahnuť niekoľkými spôsobmi, pričom jedným z nich je napríklad vlastné podnikanie.

V septembri 2015 sa zrodil osudový nápad. Už od detstva je mojou vášňou šport a športové kluby od predovšetkým posilňovanie, s ktorým som neprestal ani tu v Dánsku. Ďalšia vec, ktorá s ma v Dánsku prekvapila, okrem vyšších cien, było to, že Dáni majú radi značkové oblečenie. Preto ma napadlo spojiť tieto dve veci dohromady a skúsiť nájšt „dieru na trhu“ . Vytvoriť luxusnú športový značku.

Pri zakladaní spoločnosti mi pomohli právnici u nás v škole. Nadobudnuté vedomosti v škole som skúsil použiť priamo v praxi. Bolo nutné vymyslieť nazov značky. Mal som jasnú predstavu ako by to malo znieť., niečo francúzsko-talianske (Veľké luxusné značky oblečenia pochádzajú práve z týchto krajín). Nazov teda znie ,, Jack de Rossa „.

Webové stránky som sám cez WordPress pomocov návodov na internete. Návrhy oblečeni som sa naučil robiť rovnakým spôsobom Cez Photoshop. Keďže som už mal niečo našetrené z umývania riadu zo Sushi bare v Kodani kde pracujem, prvý objednaná zásielka oblečenia na seba nenechala dlho čakať.

V súčasnosti spolupracujem s indickou firmou na oficiálnom E-shope, ktorý je už skoro hotový. Očakávam, že začnem predávať nekdy okolo leta 2016. V súčastnosti zháňam investora, aby som mohol zahájiť predaj vo veľkom do marketingu.

Je predo mnou ešte neskutočne dlhá cesta a veľa práce, ale verím v úspešnosť tohto projektu, lebo som odhodlaný sa mu venovať na maximum. Rozjazd podnikania počas štúdia je hneď jednoduchší,  keď vidíte, že Veľa vašich spolužiakov tiež rozbieha svoj biznis a to vďaka inšpirácii a vzdelaniu čo dostávame v škole.

Držím Vám všetkým palce!

Jirka – Jack de Rossa