Naozaj si chcete podať prihlášku aj na naše školy? - scandinavianstudy.sk
Studium v Britanii

Naozaj si chcete podať prihlášku aj na naše školy?

Ak si chcete dať prihlášku aj na slovenské alebo české univerzity ako zálohu, skúste sa najprv zamyslieť čo u nich/od nich a v akej kvalite dostanete…

Hlavný cieľ britských univerzít je pripraviť študentov na ich budúce uplatnenie v pracovnom živote. Čo je hlavným cieľom našich škôl? Ako sa im to aj reálne darí, sa zrkadlí aj vo výsledkoch každoročného celonárodného Student Satisfaction Survey 2017/18 (NSS).

V ankete študenti (anonymne) uviedli a štatistiky následne potvrdili, že napríklad až 9 z 10 absolventov si dokázalo po absolvovaní štúdia v UK nájsť prácu zodpovedajúcu svojmu vzdelaniu a očakávaniam (a vo svojom odbore)!

V nasledujúcom videu nájdete video dokument, čo vás čaká napr, na NTU Trent University v Notthinghame.

Z ostatných výsledkov zaujalo napríklad, že až 81% študentov je spokojných s priebehom štúdia, 86% študentov sa zhodlo, že profesori vedia zrozumiteľne vysvetliť učebnú látku, alebo že až 82% vyjadrilo súhlas s faktom, že univerzity v UK majú relevantné a kvalitné zdroje a služby.🥇

Ak do úvahy zoberieme aj fakt, že prieskum je každoročne anonymný, ako by v podobnom prieskume dopadli naše školy?👨‍💼

Kontaktuj nás pre viac info TU.