Moja pravda o štúdiu v Dánsku - scandinavianstudy.sk
Studium v Britanii

Moja pravda o štúdiu v Dánsku

Všetko sa začalo v malom meste pod Vysokými Tatrami na Slovensku.

Po ukončení strednej školy som sa pýtala sama seba, čo ďalej… počula som od niekoho, kto študoval v zahraničí, že to prináša úžasné životné skúsenosti ako aj učenie sa anglického jazyka a stretávanie ľudí z celého sveta. Preto som začala vyhľadávať spôsoby, ako ísť do zahraničia.

Hlavným dôvodom prečo ísť do Dánska boli: Bolo/je jednou z najšťastnejších krajín sveta, všetky školy sú zadarmo, ich vláda vám dokonca zaplatí, keď pracujete a študujete súčasne!

  • Tu si môžete prečítať, prečo Dánsko dominuje v pozícii najšťastnejšej krajine sveta rok čo rok.
  • Áno je to pravda! Dánsko podporuje mladú generáciu, aby študovala viac a zadarmo.
  • Štátna nadácia podporuje študentov zo zahraničia, ktorí pracujú 42/44 hodín mesačne s približne 5000 DKK, čo je cca. 670 EUR.

Ďalej je to daň, ktorú nemôžete zabudnúť, pretože je to asi 40% vašej mzdy alebo SU (vládna nadácia, štipendium), ktorá závisí, ako ste si vybrali platiť daň. Či už si dáte aby sa vám odoberala daň z mzdy alebo zo štipendia (SU). Osobne odporúčam vám vziať daň zo svojho SU, ak je plat nižší ako vaša SU, a získať viac platu, ako keby ste si vybrali 40% daň z platu a nie zo SU.

Takže potom, čo som zistila tieto skvelé výhody v Dánsku, musela som nájsť nejakú univerzitu pre mňa, aby bola vhodná na multimediálny dizajn, ktorých som našla pomerne málo.

Dostala som sa k spoločnosti s názvom SCANDINAVIAN STUDY kde som nemusela myslieť na nič len, aby som vyplnila dokumenty zo školy aby im poslali žiadosti o prijatie pre dánske školy. So Scandi máte tiež možnosť študovať nielen v Dánsku, ale aj vo Veľkej Británii, Švédsku, Fínsku a Holandsku. SS vám tiež pomôže vybrať si školy, ktoré chcete navštevovať, alebo ktoré odbory chcete študovať taktiež dostanete informácie o financovaní v presnej krajine, kam idete, a aké sú podmienky pre prijatie so školami.

„Chcela by som sa s vami podeliť o svoje skúsenosti, pretože mi skutočne pomohli dostať sa cez všetok neporiadok a dokumenty, ktoré potrebujete zvládnuť, keď sa hlásite v školách! Ich komunikácia je skvelá, sú s vami vždy v kontakte a sú to  super ľudia, starajú sa o vás 🤙🏻 „

Môžete si vybrať 5 prioritných škôl a Scandinavian Study vám zašle žiadosti do každej školy. Taktiež vysvetlí, aké sú podmienky na prijatie v školách a niektorí z vás budú musieť (najčastejšie) mať úroveň B2 v Anglickom jazyku alebo Skype hovor so školou. Potom budete musieť počkať až do odpovede zo škôl (čo je najhoršia časť … čakanie)… Tieto prvé kroky sa zvyčajne uskutočňujú do konca Marca a potom čakáte na to, aby univerzity odpovedali Jún / Júl.

Potom ako som bola prijatá do mojej prvej prioritnej univerzity, ktorá bola Business University v Esbjergu tiež známa ako BASW alebo Business Academy South West  za ktorú nemôžem byť viac vďačná! 

Takže toto je ooja pravda o štúdiu v Dánsku! Tieto 2 roky boli pre mňa zatiaľ najlepšie roky! Spoznala som úžasných ľudí z celého sveta z krajín ako Litva, Španielsko, Poľsko, Česká republika, Nemecko, Dánsko, Slovensko (to sú len z mojej triedy) a mnoho ďalších z celej školy, ktoré budem v kontakte celý život. Aj vďaka BASW som spoznala môjho úžasného priateľa z Islandu, kde aj teraz žijem! NAŠE DOBRODRUŽSTVÁ nájdeš tu

Spoznala som takisto svojho najlepšieho priateľa z Litvy, s ktorým budeme cestovať po svete a získala som najlepšie spomienky, na ktoré budem spomínať navždy. Tu môžeš vidieť všetko, o čom som hovorila, s trochou zábavy a mojou mačou :D”

Ďakujem, že ste si prečítali môj blog! Ďakujem vám Scandinavian Study, Ďakujem vám BASW, ĎAKUJEM DÁNSKO!

Z lásky, Pam

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/pamelaspace/

FACEBOOK SKUPINA: https://www.facebook.com/pamelaspace/

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCJnoNHfkbnMmJiEN0BDAtEQ?view_as=subscriber