Skúškové bez stresu v Dánsku so Scandinavian study

Skúškové bez stresu

Svoj blog som sa rozhodol pomenovať Skúškové bez stresu! Keď som sa rozhodoval ísť študovať do Dánska, očakával som pozitívnu zmenu.

Zmenu oproti štúdiu na slovenskej vysokej škole, ktorú som si vyskúšal tiež. Som rád, že môžem povedať, že moje očakávanie sa naplnilo a prvý rok štúdií, ktorý mám za sebou hodnotím dobre. Spôsob vyučovania pôsobí uvoľnenejšie a prirodzenejšie, keďže sme podnecovaní o našom učive hlavne debatovať namiesto toho, aby sme riešili množstvá nudných úloh.

Či už bežné vyučovacie dni, alebo skúškové obdobie, v mojom prípade prebiehalo všetko bez stresu, čím som bol veľmi nadšený. Z mojich skúseností sú ľudia v Dánsku takmer bez výnimok príjemní, nápomocní a dobre naladení. Je taktiež zaujímavé spoznávať ľudí z mnohých rozličných kultúr, z ktorých mnohí sú mojimi spolužiakmi a spolupracovníkmi.

Rozhodnutie študovať v Dánsku mi rozhodne prinieslo množstvo skúseností v študentskom, pracovnom aj osobnom živote, preto sa teším čo ďalšieho na mňa čaká a každému, kto túto možnosť zvažuje, odporúčam aby šiel do toho. Veď predsa skúškové bez stresu za to stoji!

Lukáš Kordiak, (štúdium v Slagelse)