Štúdium Dánsku s kúskom čínskeho dobrodruštva - scandinavianstudy.sk
studium-v-zahranici-so-scandinavian-study

Štúdium Dánsku s kúskom čínskeho dobrodruštva

Čo znamená štúdium Dánsku s kúskom čínskeho dobrodružstva? Už tretí rok ponúkame našim študentom možnosť štúdia v programe Euro Asia Business a Management. Program ponúkame na našej dánskej partnerskej univerzite IBA Kolding. Počas programu študenti vycestujú to čínskeho Šanghaja až na dva roky! Túto možnosť využilo už viac ako 20 našich študentov!

Čína sa za posledné roky stala jednou z najpopulárnejších destinácií pre štúdium v zahraničí a to hlavne vďaka svojej dlhej histórií a bohatej národnej kultúre. V roku 2012 sa viac než 320 tisíc študentov zo 180 krajín z celého sveta rozhodlo študovať v Číne. Študenti sem neprichádzajú len v rámci výmenných programov. Taktiež využívajú možnosť získať diplom na jednej z mnohých kvalitných čínskych univerzít.

Namiesto toho, že budete šokovaní a zarazení kultúrnymi rozdielmi, si počas života v Číne začnete postupne uvedomovať, že každý národ má svoju jedinečnú históriu, kultúrne názory a spôsob myslenia. Zostať v “dobre” západných ideí obmedzuje potenciál vidieť svet z rôznych uhlov pohľadu. Preto vykročiť za túto hranicu a zažiť každodenný život v krajine, ktorá je diametrálne odlišná od tej, v ktorej žijete rozšíri Vaše obzory, zbaví Vás stereotypných predsudkov a názorov a dodá Vám úplne nový pohľad na svet aj seba samého.

Všetko je úplne iné, občas až trochu bláznivé, ale môžete si byť istí, že to bude skutočne stáť za to!

Program Euro Asia Business a Mangement

V programe EABM sa zameriate na predmety ako marketing, manažment, komunikáciu. A takisto na ekonomiku v celosvetovom meradle, kde bude ťažiskom pochopiteľne Čína a jej obchodné vzťahy z EU a tiež sa dozviete, ktoré faktory zohrávajú dôležitú úlohu pri obchodovaní medzi európskymi a ázijskými krajinami.

Na prednáškach sa takisto dozviete viac o medzinárodnom práve, etike, psychológii a lekcie čínskeho jazyka budú samozrejmosťou. Všetky prednášky a skúšky sú v angličtine.

Rozdelenie štúdia

Vybrať si môžete z dvoch modulov a to: Modul I. A Modul II.

Modul I. – 2 roky v Dánsku na IBA Kolding a dva roky v Číne na Shanghai Lixin University.

Zloženie štúdia:

Dánsko: International Marketing and Sales – 25 ECTS , Finance and Economics – 20 ECTS , Communication – 10 ECTS, Organisation – 10 ECTS, Business Law – 5 ECTS, Electives – 20 ECTS, Internship – 15 ECTS, Thesis – 15 ECTS

Čína: Risk analysis, Methodology, Experimental management, Service marketing, Entrepreneurship, Supply chain management, Internship, Thesis.

Jazykové kurzy: Chinese , Chinese Survey, Communicative Chinese, Chinese Culture

Modul II. – 1. rok na IBA Kolding, 2 roky v Číne a 1,5 roka v Dánsku.

Dánsko: International Marketing and Sales – 20 ECTS, , Finance and Economics – 15 ECTS, Communication – 10 ECTS , Organisation – 10 ECTS, Business Law – 5 ECTS

Čína: Risk analysis, Methodology, Experimental management, Service marketing, , Entrepreneurship, Supply chain management, Internship, Thesis

Jazykové kurzy: Chinese , Chinese Survey, Communicative Chinese, Chinese Culture

Dánsko: Customer – 15 ECTS, Industry and Competitors – 5 ECTS, Innovation – 5 ECTS, Research Methods – 5 ECTS , Sales Development – 10 ECTS, The Complete Sale – 5 ECTS, Follow-up – 5 ECTS, Electives – 10 ECTS

9 semester Dánsko: Internship – 15 ECTS, Main thesis – 15 ECTS

Náklady na štúdium

Program je vytvorený v spolupráci s čínskou Shanghai Lixin University of Accounting and Finance. Dánsku časť štúdia neplatíte. Spoplatnená je len časť štúdia v Číne a to jednorázová platba za školné len cca. 2500€ za celý 2 ročný pobyt /1200 € na rok/!

Väčšina študentov prichádzajúcich do Číny sa ubytuje na školských internátoch, ktoré sú pohodlné a pekne zariadené. Štandardnou súčasťou ubytovania je vlastná kúpeľňa, TV, internetové pripojenie, práčka a chladnička. Ubytovanie stojí na semester a teda 6 mesiacov len od 480€, čo je viac ako prijateľné! Zdravotné poistenie v Číne vychádza pre študenta programu EABM len cca. 110€ na rok!

Čeliť neznámemu a prispôsobiť sa životu v Číne Vás naučí čeliť akejkoľvek novej situácií bez problémov. V porovnaní s Európou, sa štúdium v Číne môže na prvý pohľad zdať obrovskou výzvou. Všetko je úplne iné, občas až trochu bláznivé, ale môžte si byť istí, že svoje rozhodnutie nebudete nikdy ľutovať a že to bude stáť skutočne za to!

Pre viac info o tomto skvelom programe a fantastickej príležitosti ako si užiť svoje štúdium s kúskom dobrodružstva kliknite priamo na link školy IBA alebo kontaktujte priamo Scandinavian study.