Štúdium v Dánsku - skúsenosti
Systém štúdia v Dánsku

Štúdium v Dánsku – skúsenosti

Moje štúdium v Dánsku – skúsenosti, ktoré sú na nezaplatenie.

Systém štúdia v Dánsku je jeden z najlepších a najpokrokovejších vysokoškolských systémov na svete. Bol mojou prvou voľbou pri výbere štúdia. Dal mi doteraz dala veľké množstvo skúseností. Aj keď je štúdium v Dánsku bezplatné, náklady na život sú tu pomerne vysoké. Vďaka štipendiu mám možnosť byť finančne nezávislá a schopná pokryť si náklady na život. Škandinávia ma vždy lákala nielen svojou krásou a rozmanitosťou, ale aj skvelým sociálnym systémom a spôsobom života.

Dáni pôsobia veľmi milo. Na ulici sú usmievaví. Sú ochotní poradiť a pomôcť a slovo stres im vôbec nič nehovorí. Žijú veľmi aktívne a zdravo. Keď ich vidíte všetkých chodiť do fitka a behať po meste, rozhodne vám to nedá len tak sedieť na zadku. Bicyklovanie do toho nerátam, to je každodenný štandard.

https://scandinavianstudy.sk/studium-v-dansku/

V Dánsku je aj možnosť bezplatného štúdia dánštiny v jazykovej škole, ktoré je umožnené počas prvých rokov pobytu v Dánsku. Vedieť po dánsky je určite výhodou na nezaplatenie, okrem toho spoznáte množstvo zaujímavých ľudí z rôznych kútov sveta, dozviete sa  veľa o dánskej kultúre či už počas hodín, alebo na organizovaných výletoch.

Študujem v meste Aalborg, ktoré je veľmi „International“. Aalborg je krásne mesto, podľahnete čaru fjordu, ktorý delí mesto, má unikátnu atmosféru, je veľmi dynamické, dá sa tu naozaj kultúrne a sociálne vyžiť každý deň. Či už v Studenthouse počas semestra, kde si okrem (ne)alka môžete užiť aj skvelé akcie, minimálne prvé víkendy budú patriť ulici Jomfru Ane Gade. Ak máte dobrovoľníckeho ducha odporúčam 1000Fryd, organizácie ako Aiesec alebo  sa môžete  zapojiť do akcií poriadanými  European Youth Northern Denmark.

Systém štúdia je postavený na analytickom a kreatívnom myslení, práce v skupinách a riešenie reálneho problému z praxe. S učiteľmi máme veľmi otvorený vzťah, priestor pre diskusiu a vyjadrenie vlastného názoru na problematiku je grom výuky. Všetky teoretické poznatky využívame počas povinnej trojmesačnej praxe- Internshipu, ktorý môžeme absolvovať v ktorejkoľvek firme na svete.

Počas druhého semestra nám škola umožnila niekoľkotýždňový program v Miami, kde sme mali možnosť rozprávať sa s vedením mnohých prestížnych firiem a organizácií, zúčastnili sme sa seminárov, workshopov, boli sme dobrovoľníkmi na South Beach Wine & Food Festivale a zároveň mali aj čas užiť si krásy Floridy.

Nech už sa rozhodnete študovať kdekoľvek, prajem vám veľa šťastia a úspechov, aby ste stretli množstvo skvelých ľudí a ťažili zo štúdia a života v zahraničí čo najviac. Štúdium v Dánsku a skúsenosti, ktoré som nadobudla sú nezaplatenie.

Daniela CH. Aalborg