ubytovanie v Dánsku Ubytovanie v zahraničí! - scandinavianstudy.sk
ubytovanie v Dánsku

Ubytovanie v zahraničí!

Na základe našich skúseností by sme Vám radi dali pár užitočných rád. Ako postupovať a čomu sa vyvarovať pri pojme ubytovanie v Dánsku. Začnite včas!!!

Začnite včas

Odporúčame všetkým študentom, aby si začali hľadať ubytovanie v Dánsku s výrazným predstihom. To ešte pred tým, než sa dozvedia o prijatí na univerzitu. Väčšina stránok, ktoré ponúka ubytovanie pre študentov je ZADARMO. Fungujú na princípe čakacích listín, a preto čím skôr sa zaregistrujete, tým väčšiu máte šancu dostať ubytovanie podľa svojich predstáv. Väčšina medzinárodných študentov začína s hľadaním ubytovania len niekoľko mesiacov pred začiatkom školy. Neváhajte toho využiť a začnite si hľadať ubytovanie čo najskôr, čím zvýšite svoje šance na to, dostať svoje vytúžené ubytovanie!

Hľadajte spoločne

Skvelým spôsobom, ako zvýšiť svoje šance pri hľadaní ubytovania je zoznámiť sa so študentmi, ktorí plánujú nastúpiť na univerzitu do rovnakého mesta, ako Vy. Populárnym variantom je totiž ubytovanie, keď 2-5 študentov zdieľa jeden byt. Pokúste sa zoznámiť s predstihom (najjednoduchším spôsobom sú naše facebookové stránky) a hľadajte spoločne. Jednak Vám pri intenzívnejšom hľadaní prejde rukami oveľa viac ponúk, ktoré by jeden človek mohol ľahko prehliadnuť. Druhým dôvodom je, že na niektorých stránkach sa študentským ubytovaním máte väčšiu šancu dostať byt, keď hľadáte aspoň vo dvojiciach.

Depozit

Je potrebné počítať s tým, že pri nasťahovaní sa platí prvý nájom. Navyše aj záloha, ktorá býva vo výške dvoch až troch mesačných nájmov. Investícia do ubytovania je teda celkom vysoká, depozit je ale vratný. Každá spoločnosť, či agentúra má prístup k prenajímaniu individuálny a je dobré, ak pred podpisom zmluvy, ktorá býva väčšinou v dánčine, preberiete jej podmienky s niekým, kto tomu rozumie. Obráťte sa na nás či na zástupcu Vašej univerzity.

Upozornenie

Chceli by sme Vás dopredu upozorniť, aby ste ubytovanie vyberali starostlivo a nenaleteli na falošnú ponuku. Bohužiaľ aj pri hľadaní ubytovania sa množia prípady s podvodníkmi a my by sme boli radi, keby sme Vám pomohli tomuto prípadu predísť. Neverte ponukám, ktoré sa zdajú byť až príliš výhodné na to, aby boli realitou. Neposielajte nikomu peniaze na účet vopred, najskôr sa s majiteľom bytu stretnite osobne, podpíšte zmluvu a až na základe toho konajte. Určite nikomu nedávajte cash! Ak sa Vám bude čokoľvek zdať podozrivé, poraďte sa radšej s nami!

Buďte trpezliví

Nájsť si vyhovujúce ubytovanie môže byť niekedy zložité, zvlášť keď človek hľadá zo zahraničia, snažte sa preto nebyť nároční, ale buďte flexibilní pri výbere svojho prvého ubytovania. Majte na pamäti, že nie ste jediní, kto ubytovanie v danom mieste zháňa a preto nebuďte príliš vyberaví a radšej pre začiatok upusťte zo svojich nárokov. Na mieste a s novými kamarátmi sa Vám bude hľadať lepšie ubytovanie ľahšie.