Viac študijných miest v Dánsku !!! - scandinavianstudy.sk
Štúdium v Dánsku

Viac študijných miest v Dánsku !!!

V posledných rokoch prešlo Dánsko politickými zmenami, ktoré mali významný vplyv na vzdelávací systém krajiny. Jednou z nich bolo aj rozhodnutie vlády zrušiť 70% anglicky vyučovaných predmetov pre medzinárodných študentov. 

Dánska vláda teraz (2022, December) navrhla zvýšiť počet miest na univerzitách pre zahraničných študentov ako uznanie skutočnosti, že Dánsko potrebuje viac kvalifikovaných ľudí tak, aby splnilo požiadavky rastúcej ekonomiky.

Zvýšenie počtu miest pre zahraničných študentov je súčasťou širšej stratégie na prilákanie vysoko kvalifikovaných a talentovaných jednotlivcov do Dánska. Vláda uznáva, že na to, aby zostala konkurencieschopná v globálnej ekonomike, potrebuje prilákať a udržať špičkové talenty z celého sveta. Tým, že Dánsko ponúka viac miest na svojich univerzitách pre zahraničných študentov, dokáže prilákať rôznorodú a vysokokvalifikovanú skupinu študentov, ktorí môžu prispieť k hospodárskemu rastu a rozvoju krajiny.

Rozhodnutie zvýšiť počet miest pre zahraničných študentov privítala aj podnikateľská komunita v Dánsku. Mnohé spoločnosti vyjadrili potrebu viac vysokokvalifikovaných a rôznorodých zamestnancov a prílev zahraničných študentov vnímajú ako spôsob, ako uspokojiť tento dopyt.

To je pozitívny vývoj pre Dánsko a najmä zahraničných študentov, ktorí chcú študovať v krajine!

Štúdiom v Dánsku môžu zahraniční študenti získať cenné skúsenosti a vybudovať si svoje profesionálne siete, ktoré im môžu pomôcť zabezpečiť si pracovné príležitosti po ukončení štúdia. Okrem toho, že Dánsko priťahuje študentov z celého sveta, je už 15 rokov obľúbenou cieľovou destináciou aj pre slovenských študentov. Existuje niekoľko dôvodov, prečo je pre nich Dánsko atraktívnou lokalitou:

    1. Jedným z dôvodov je vysoká kvalita vzdelávania v Dánsku. Krajina je domovom množstva špičkových univerzít, ktoré ponúkajú vynikajúce programy v širokej škále disciplín. Vďaka tomu je Dánsko ideálnym miestom pre slovenských študentov, ktorí chcú získať vzdelanie svetovej úrovne a vybudovať si svoje profesionálne zručnosti.
    2. Ďalším dôvodom je ústretová kultúra Dánska. Krajina je známa svojim silným zmyslom pre komunitu, čo z nej robí príjemné miesto pre študentov zo všetkých prostredí. To môže byť dôležité najmä pre slovenských študentov, ktorí možno študujú v zahraničí po prvýkrát a hľadajú podporné prostredie, v ktorom by mohli ďalej študovať.
    3. Celkovo je Dánsko obľúbenou destináciou pre vysokoškolské štúdium pre slovákov posledných 15 rokov vďaka vysokej kvalite vzdelávania a ústretovej kultúre. Vďaka týmto faktorom je Dánsko ideálnym miestom pre slovenských študentov, ktorí sa chcú ďalej vzdelávať a majú kariérne vyhliadky.

Daj nám o sebe vedieť – bookni si bezplatnú konzultáciu tu!