Zahraničie nemusí byť tvoj plán B, stačí mať len správne ambície v živote! - scandinavianstudy.sk
Scandinavian study

Zahraničie nemusí byť tvoj plán B, stačí mať len správne ambície v živote!

Zvažuješ podanie si prihlášok na VŠ no nemáš dostatok informácií? Prípadne chceš pokračovať po AP degree z Dánska na TopUp do UK? Tento článok ti zaberie 3 minuty no rapídne ti zmení názor na štúdium v UK. 😉

FINANCOVANIE ŠTÚDIA V UK

  • Čo je to študentská pôžička?
  • Ako sa spláca?
  •  Čo dostanem výmenou?
  • Oplatí sa mi?
  • Zamestnám sa po škole?

Štúdium v UK sa financuje buď samostatne alebo cez finančnú pôžičku ktorá má veľmi dobré podmienky a aj preto ju študenti vítajú s otvorenou náručou. Aby ju študent splatil celú musí naozaj kráľovský zarábať (viac info nižšie).

Za Študentskú pôžičku nemusíš platiť vôbec, alebo len minimálne keď vieš ako na to.

Vysvetlím, v podstate si požiadaš o študentskú pôžičku ktorú začneš platiť až po ukončení školy, následne pokiaľ nebudeš zamestnaný/á pôžičku nesplácaš vôbec, v prípade ak zamestnaný budeš tak ju začneš splácať len ak zarábaš viac ako 25 000 libier ročne cca 2500€ mesačne a splácať budeš len 9% z toho čo zarobíš nad takže v prípade ak zarobíš mesačne 2501€ tak zaplatíš 9 centov! Je celkom bežné že študenti za 30 rokov splatnosti pôžičky splatia možno 10% z celkovej požičanej sumy a to je všetko za špičkové vzdelanie pri ktorom budeš pracovať s najnovodobejšou technológiou na trhu to je aj dôvod prečo si študenti z UK nájdu prácu v obore do 3 mesiacov od ukončenia vzdelania nakoľko zamestnávatelia si uvedomujú s akými vedomosťami budeš disponovať a že dokážeš priamo nabehnúť na profesionálny systém bez nejakého zdĺhavého zaškoľovania. Školy v Anglicku a Wales ti skrz ich obrovský rozpočet ponúkajú cez 500 odborov na škole, 200+ social communities a 100+ profesionálnych športových klubov ktoré financujú skrz obrovské štátne rozpočty. Na škole v UK sa môžeš stať čímkoľvek chceš, úspešne pracovať v ľubovoľnom priemysle a počas celej dĺžky štúdia študovať v detailne stimulovanom prostredí svojho odboru.

V príklade to znamená že právnici budú mať role play v súdnej sieni, študenti morskej biológie majú loď s ktorou idú na otvorené more, finančný študenti majú bloomberg room, veterinári zas napríklad stajne, mechanici dielne, atď. … všetko v profesionálnom vybavení.

Takže je to dobra ponuka za to čo ti škola poskytne, reálne aj keby zarobíš 2600€ mesačne tak zaplatíš cca 9€ čo sa rovná 2-3 kávam alebo polke paušálu za mobil, pokiaľ by si sa vrátil/a späť do zamestnania na Slovensko potreboval/a by si zarobiť nad 1900€ čo nie je úplne bežné takže v tomto prípade pokiaľ by mi niekto dal o 1200€ viac ako je priemer mzdy na Slovensku tak mu s radosťou dám 9 € za výmenu získania prestížneho vzdelania ktoré mi otvorilo kopec možnosti a dverí do sveta zamestnania a podnikania, za vzdelanie s najnovodobejšou technológiou, za dobrodružstvo a za super kontakty z celého sveta 😉

V príklade: Štát Vám zaplatí školu a podstúpi tak riziko ktoré štúdium vysokej školy so sebou nesie a tým je ohodnotenie na pracovnom trhu po ukončení VŠ. Ak po ukončení školy nebudeš zarábať dostatočné veľa, za školu neplatíš, ak za školu ktorú ti ponúkol/financoval štát budeš dostavať veľmi dobre zaplatené, štátu na oplátku splatíš pár € mesačne ako bolo už vypočítané vyššie.

Celá pointa štúdia vysokej školy je mať sa v živote dobre a ideál by bol ak by to bolo vo vyštudovanom priemysle ktorý ťa baví pravda? Študenti v UK pracujú s aktualizovanými študijnými osnovami a technológiou, to je dôvod prečo si 97% absolventov nájde prácu v obore do 4 mesiacov po ukončení školy!

V prípade záujem o štúdium v UK Vám pre tento rok s prihláškou pomáhame BEZPLATNE, reálne za týždeň môžeš mať na stole podmienečné prijatie na prestížnu univerzitu do UK 🙂

Stačí nás kontaktovať na kamil@scandinavianstudy.com, alebo priamo volaj na 0917 181 408.