Študjujem v Dánsku Computer science som Scandinavian study
Samuel Praznovsky Scandinavian study

Život v Esbjergu

Volám sa Samo. Od augusta 2015 študujem Computer Science na škole EASV. EASV je skratka pre Business Academy South West. Škola sa nachádza v krásnom meste Esbjerg na západnom pobreží Dánska.

Štúdium mi vyhovuje z dôvodu osobného prístupu vyučujúcich, aktuálnych vzdelávacích materiálov, množstvu akcií, work-shopov školy a mnohému ďalšiemu. Štúdium tu v Dánsku mi otvorilo dvere k novým možnostiam. Pripravilo ma na zvládanie situácii či už v mojom odbore alebo v živote. Nikdy by som nemenil!

Učitelia a administratíva je na úrovni ktorú som očakával. Pomáhajú aj nad ich povinnosti a možnosti. Cez rok u nás bolo viacero ľudí z ministerstva čo si robili research, bol som vybraný medzi tých, s ktorými mali rozhovor. Myslím že to všetko dopadlo dobre, škola je proste na úrovni akú očakávam.

Odkedy som prišiel nás bolo spolu na škole 7 Slovákov, 4 Česi, ktorých osobne poznám a všetci si pochvaľovali a nemenili by. Spolu organizujeme párty v číslach 80-100 ľudí, takže poznám veľa ľudí a všetci sú spokojní.

Život v Esbjergu je fajn, mesto je pekné, dá sa tu nájsť slušné ubytovanie, s prácou viem osobne pomôcť, napr. pre chalanov ktorí majú záujem makať aj v noci.

Držím palce všetkým novým študentom Scandinavian study

Samo P.