Zoznam vystavovateľov na Veľtrhu zahraničných univerzít (30.10. KE – 31.10. BA) - scandinavianstudy.sk
Výstava Gaudeamus Nitra

Zoznam vystavovateľov na Veľtrhu zahraničných univerzít (30.10. KE – 31.10. BA)

Očakávaš od štúdia na vysokej škole niečo viac, ako tvoji spolužiaci u nás doma?

Radi by sme pozvali všetkých motivovaných študentov už počas nadchádzajúcich jesenných prázdnin na Veľtrh zahraničných univerzít 2017, ktorý sa uskutoční dňa 30.10. v Košiciach v Congress Hotel Centre a 31.10.2017 v Bratislave v Hoteli Crowne Plaza na Hodžovom (9,00 do 15,30 hod.) Medzi vystavovateľmi nájdeš univezity z Veľkej Británie, Škandinávie, Nemecka, Holandska a Číny.

Bohatý program obsahuje prednášky univerzít a diskusie s už absolventami. Návštevu veľtrhu odporúčame študentom III. i IV. ročníkov stredných škôl a študnentov slovenských univerzít, ktorý očakávajú od vydelávanie niečo iné! (Vždy je možné aj prestúpiť). Vstup na veľtrh je po registrácii na scandinavianstudy.sk bezplatný a nižšie sme pre teba pripravili krátky opis vystavujúcich inštitúcií.

Na veľtrhu nájdeš takisto individuálne poradenstvo ohľadom prihlášok a podmienok prijatia v stánku Scandinavian study. V našej ponuke je spolu viac ako 120 škôl zo sveta a veríme, že spolu nájdeme odbor, ktorý ťa bude baviť a bude ti prínosom v bucúcnosti!

Registruj si voľný vstup TU.

AARHUS UNIVERSITY

Táto moderná univerzita, bola založená už v roku 1928 a v posledných rokoch sa dostala do prvej stovky v niekoľkých významných svetových rebríčkoch vzdelávania, ako je napríklad QS World University Ranking.

Týmto si Aarhus University robí skvelé meno atraktívnej vzdelávacej inštitúcie a láka tých najlepších študentov, profesorov a partnerov z celého sveta. Univerzita ponúka širokú škálu bakalárskych aj magisterských študijných programov v anglickom jazyku v oblastiach ekonómie, businessu či marketingu. Zo skúseností Vám odporúčame dať si prihlášku aj (alebo len) do mesta Herning, kde sú väčšie šance na prijatie a univerzita garantuje ubytovanie.

ABERYSTWYTH UNIVERSITY

Aberystwyth je krásne a rušné prímorské mestečko, ktoré sa nachádza na západnom pobreží v strede Walesu. V roku 2015 bol Aberystwyth oficiálne korunovaný vo Veľkej Británii ako “Greatest city” na prestížnej Academy of Urbanism Awards.

Každý akademický rok sa populácia mesta posilnení o takmer 8000 študentov, čo vytvára rušné a kozmopolitné prostredie výnimočnej krásy. Aberystwyth je považované za najbezpečnejšie mesto vo Walese a takisto vo Veľkej Británii. Aberystwyth University sa môže pýšiť históriou siahajúcou až do roku 1872!

COVENTRY UNIVERSITY

Coventry University je škola, ktorá patrí medzi nami najviac odporúčame univerzity! S viac ako 27.000 študentmi patrí k najväčším a najkrajším univerzitám v meste Coventry. Disponuje  tromi školskými areálmi: v centre mesta Coventry, v Scarborough a v Londýne. Kampus v Coventry v súčasnej dobe prechádza programom renovácie za pre nás priam neskutočných 160 mil £.

Univerzita sa skladá zo štyroch fakúlt a riadi celý rad obchodných dcérskych spoločností, ktoré poskytujú služby pre obchodníkov  a štátne organizácie. Coventry je študentské mesto, ktoré ma výbornú lokalitu. Nachádza sa len hodinku vlakom od Londýna a 20 minút od Birminghamu.

DANIA BUSINESS ACADEMY RANDERS DENMARK

Dania Business Academy je dlhoročným partnerom Scandinavian study a vyhovuje študentom, ako „zlatá stredná cesta“ čo sa týka nákladov na život v meste Randers a veľmi dobrou povesťou školy.

Akadémia sa nachádza v nových moderných budovách na južnom okraji mesta Randers a v meste Viborg. Ponúka vynikajúce študijné zázemie pre viac ako 800 zahraničných študentov, vrátane najnovších IT zariadení a nového IT centra. Výhody štúdia na DANIA sú relatívne malé náklady na život oproti napríklad Kodani a krátka vzdialenosť z internátu na školu. Škola má silné väzby na regionálny priemysel a obchod.

INHOLLAND UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES

Inholland University of Applied Sciences, sídli v mestách ako Amsterdam/Diemen, Delft, Haarlem a The Hague. S viac ako 29.000 študentov zo 110 krajín sveta, 26 výskumnými skupinami a približne 1800 zamestnancami, je jedna z najlepších vzdelávacích inštitúcií v Holandsku.

Ak sa rozhodneš študovať na Inholland, môžeš sa určite spoľahnúť, že odborné vzdelanie, ktoré Ti bude poskytnuté, je vo všetkých aspektoch tej najvyššej možnej kvality.Aj napriek vysokej úrovni a štandardom na škole, sa tu stretneš s priateľským a osobným prístupom v rámci ktorého budeš mať možnosť rozvíjať sa ako jednotlivec a navyše sa tu budeš čoskoro cítiť ako doma.

ISM MUNICH – INTERNATIONAL SCHOOL OF MANAGEMENT

Baví ťa business? Tak študuj na najlepšej nemeckej univerzite aplikovaných vied v oblasti „Business Studies“ v Mníchove.  Mníchov je útočiskom všetkých druhov kultúr, s neuveriteľným počtom múzeí, živelnou umeleckou scénou a slávnym Oktoberfestom na ktorom nesmieš chýbať!

Škola ponúka bakalársky program International Business, ktorý bude výborným základom pre tvoj ďalší rozvoj v oblasti business. Magisterské programy nadväzujú na tvoje predchádzajúce znalosti z ekonomiky,  medzinárodné vzťahy a business. Univerzita sa zameriava na prax, aby tvoje vedomosti boli ruka v ruke s tvojimi skúsenosťami. Programy na tejto škole získali najvyššie hodnotenie v kategórii Medzinárodná orientácia v celom Nemecku!

KAJAANI UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES

Kajaani University of Applied Sciences (KAMK) je praktickou alternatívou k tradičnému vysokoškolskému vzdelaniu a poskytuje študentom vynikajúcu kombináciu praktických zručností spolu s teoretickou vedomostnou základňou.

Súčasťou kampusu sú moderné technológie, ako sú laboratóriá pre dátové centrá a herné dizajny, 3D tlačiarne, robotiku a smart gym. Okrem školiacich kníh a tlačených materiálov poskytuje knižnica v kampusoch rozsiahle elektronické zdroje.Kajaani je malé živé mesto. Študentský život v Kajaani je jednoduchý život: vzdialenosti sú krátke a služby sú na vysokej úrovni. Mesto má všetky potrebné služby, ale je stále dostatočne malé, aby sa študenti cítili v bezpečí. Štyri odlišné obdobia poskytujú širokú škálu zmysluplných zážitkov.

LONDON SOUTH BANK UNIVERSITY

London South Bank University je ako stvorená pre všetkých, ktorý chcú zažit život v The Business capital Európy, v jednoducho neskutočne úžasnom Londýne! Univerzita se nachádza niekoľko minút od centra Londýna a svojej činnosti se venuje už viac ako 120 rokov. Študuje tu každý rok takmer 2000 zahraničných študentov z viac ako 130 krajín sveta. LSBU sa môže pýšiť najlepším možným hodnotením pre kvalitu vzdelávania.

Kvalifikácia z LSBU je uznávaná po celom svete, vzhľadom k plne akreditovaným kurzom. Ak miluješ Londýn a kozmopolitný život, LSBU je tým správnym miestom pre teba!

ONE WORLD INSTITUTE NORWAY

OWI je nezisková organizácia založená v roku 1970. Odvtedy ponúka neuniverzitné vzdelávacie programy zamerané na sociálne otázky a problémy súčasného sveta.

Hlavným predmetom štúdia sú sociálne, ekonomické a životné podmienky v krajinách tretieho sveta a v Európe. Ponúka 2 programy (Fighting with the Poor a Learn to Travel, Travel to Learn), ktoré zahrnujú štúdium v Nórsku a Afrike, cestovanie po Ázii, Afrike a Latinskej Amerike. Program Fighting with the Poor taktiež zahrňuje 6 mesiacov dobrovoľníctva v Afrike alebo Indii. Od svojho vzniku na škole študovalo viac ako 5000 študentov, pôsobí v 23 krajinách na viac ako 168 humanitárnych projektoch v Afrike alebo v Indii.

SAXION UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCE

Saxion University of Applied Sciences je jednou z najväčších vysokých škôl v Holandsku, má skoro 27.000 študentov (a stále rastie!). Saxion University má za sebou bohatú históriu – jej korene možno vysledovať až do roku 1875. Zlúčením dvoch vzdelávacích inštitúcií si Hogeschool Enschede a Hogeschool Ijselland, v roku 1998 vydláždili cestu pre Saxion University v jej súčasnej podobe.

Táto fúzia umožnila Saxion ďalej stavať na svojej silnej pozícii v holandskom vyššom vzdelaní a od tej doby je Saxion University považovaná za dôležité odborné stredisko na regionálnej, národnej a medzinárodnej úrovni.

ZIBAT – ZAELAND INSTITUTE OF BUSINESS AND TECHNOLOGY

Je našou prioritne odporúčanou školou. Zibat je regionálna inštitúcia v regióne Zéland, kde sa nachádza aj hlavné mesto Kodaň.  Mám päť medzinárodných školských areálov lokalizovaných v sympatických mestách Næstved, Slagelse, Nykøbing F, Roskilde a Koge.

Výhody štúdia na ZIBAT sú relatívne malé náklady na život a to najmä na campusoch Naestved a Slagelse. Veľkou výhodou je možnosť zamestnania sa priamo v Kodani, kde je pre študnetov dostatok pracovných príležitostí. Obľúbené sú najmä odbory ako Commerce management, Logistics management či Computer Science.