Studium v Dánsku so Scandinavian study

Štatistiky prihlášok

Kam sa ľahšie dostaneš?

V Dánsku sú školy a najmä odbory, kam sa je objektívne ľahšie dostať. Je to hlavne kvôli tomu, že majú menší počet prihlášok celkovo. Chceme vylepšiť vaše šance na a preto sme zozbierali dáta (štatistiky prihlášok) ohľadom počtov prihlášok slovenských študentov hlásiacich sa do DK.

Nižšie nájdete štatistiky prihlášok – grafy k najviac preferovaným odborom, celkový graf škôl a posledná tabuľka je s odbormi, ktoré majú tento rok menej prihlášok. V tabuľkách je vždy hodnota 10 uvádzaná ako optimálny stav v pomere prihlášok a voľných miest.

Medzi školami, kde je tento rok veľmi SKVELÁ šanca na prijatie patria hlavne: 
– DANIA Randers – všetky odbory 
– BASW Esbjerg – všetky odbory

VIA Horsens – všetky odbory
– UCN Aalborg – hlavne odbory ako Architecture ATCM, a Export and Technology
– EAL Lillebealt  – hlavne campus v meste Vejle – všetky odbory

Ak sa hlásite na školu Zibat –  nával je hlavne na odboroch Marketing a Service, Hospitality and Tourism Management. Odporúčame Vám dať na prvé miesto skôr veľmi podobný odbor napr. Commerce management alebo Logistics management.  Na školách ako je napr. KEA alebo CBA v Kodani sú šance na prijatí relatívne menšie. Hlási sa tam „celá EU“ a takisto v Kodani je reálny problém so študentským ubytovaním.

Ak si chceš zvýšiť šance na prijatie, stačí si dať na prvé vo výbere škôl v tvojich prioritách v systéme Optaglese.dk tú, kam sa štatisticky hlási menej ľudí, ostatné priority nechaj tak ako ich máš.