Studium v Dánsku so Scandinavian study

Štatistiky prihlášok 2020

Kam sa hlási menej študentov a kam viac?

V Dánsku sú školy a najmä odbory, kam sa je objektívne ľahšie dostať. Je to hlavne kvôli tomu, že majú menší počet prihlášok celkovo. Chceme vylepšiť vaše šance na prijatie, a preto sme zozbierali dáta (štatistiky prihlášok pre Slovensko s nástupom 2020)  – Presný percentuálny počet prihlášok slovenských študentov hlásiacich sa do DK.

Nižšie nájdete štatistiky prihlášok – grafy k najviac preferovaným odborom, celkový graf škôl a posledná tabuľka je s odbormi, ktoré majú tento rok menej prihlášok. V tabuľkách je vždy hodnota 10 uvádzaná ako optimálny stav v pomere prihlášok a voľných miest.

Školy s menším počtom prihlášok (nemá reálnu súvislosť s kvalitou, študenti sa skôr rozhodovali podľa sympatií – web školy, IG, mesto, atď)

DANIA Randers – všetky odbory – veľmi dobrá škola, úplne nové priestory, menšie a lacnejšie mesto
BASW Esbjerg – všetky odbory – veľmi dobrá škola, študentská spokojnosť, mesto priamo pri mori
VIA Horsens – všetky odbory – veľmi dobrá škola na technické odbory, IT  a Marketing
EAL Lillebealt  – oba campusy, campus OdenseVejle – úplne nové priestory, 3. najväčšie mesto v Dánsku

Ak sa hlásite na školu Zibat –  nával je hlavne na odboroch Marketing a Service, Hospitality and Tourism Management. Odporúčame Vám dať na prvé miesto skôr veľmi podobný odbor napr. Commerce management resp.Logistics management.  Na školách ako je napr. KEA alebo CBA v Kodani sú šance ako každý rok menšie, a to z dôvodu, že sa tam objektívne hlási „celá EU“. V Kodani je takisto reálny problém so študentským ubytovaním.

Ak si chceš zvýšiť šance na prijatie (chceš byť prijatý, máš horši priemer, menej prac. skúsenosti, atď.) stačí si dať na prvé vo výbere škôl v tvojich prioritách v systéme Optaglese.dk tú, kam sa štatisticky hlási menej ľudí, ostatné priority nechaj tak, ako ich máš.

Ak si zmeníš poradie, prosím, nové poradie nám daj vedieť na tana@scandinavianstudy.com a napíšeme aj priamo na školu.

Klikni na weby, konkrétnej školy: