Štatistiky prihlášok - na ktorú školu v Dánsku sa je ľahšie dostať?
Studium v Dánsku so Scandinavian study

Štatistiky prihlášok | Dánsko 2021

1. február – Otvorenie optagelse.dk

Už 1. februára sa otvorí systém prihlášok do Dánska. Postupne ako ste boli šikovný a máme od vás hotovú prihlášku, vám budeme posielať jednoduchý postup a vaše zosumarizované dokumenty. Každý študent si podľa rozhodnutia z Dánska vytvorí user name v systéme individuálne, každopádne so všetkým vám pomôžeme. Do systému zaznačíte aj výber škôl a nižšie sa dočítate, ako si čo najšikovnejšie viete upraviť poradie škôl tak, aby vás na vytúženú školu a odbor v Dánsku vzali!

Kam sa ľahšie dostaneš?

V Dánsku sú univerzity a najmä odbory, kam sa je objektívne ľahšie dostať! Je to hlavne kvôli tomu, že majú či už menší počet prihlášok, alebo väčší počet voľných miest. Pridaná hodnota Scandinavian Study sú práve relevantné informácie, a aj takto vylepšiť vaše šance na prijatie! Aj preto sme zozbierali dáta (štatistiky prihlášok pre Slovensko s nástupom 2021)  – presný percentuálny počet prihlášok slovenských študentov hlásiacich sa do Dánska.

Nižšie nájdete štatistiky prihlášok – grafy k najviac preferovaným odborom, celkový graf škôl a posledná tabuľka je s odbormi, ktoré majú tento rok menej prihlášok. V tabuľkách je vždy hodnota 10 uvádzaná ako optimálny stav v pomere prihlášok a voľných miest.

Príklad:

  • ak je optimum číslo 10 a graf ukazuje 20, to znamená, že je tam až dvojnásobný počet prihlášok
  • a nopak, ak je optimum 10 a graf ukazuje iba 5, to znamená, že počet prihlášok nedosiahol ani polovicu a máte veľmi dobrú šancu na prijatie!

Čo rozhoduje v príjmacom konaní – Ak nemáte prospech na  „samé jedničky“, to neznamená že sa do Dánska nedostanete! My spravíme pre vaše prijatie maximum a skutočná pridaná hodnota Scandi sa ukáže práve v nasledujúcich mesiacoh! Aj preto máme až 92% úspešnosť!

Školy posudzujú v príjmacom konaní 5 rôznych kritérií: známky, angličtinu, motivačný list, extra aktivity mimo školy (výmenné pobyty, dobrovoľníctvo, diplomy, súťaže), pracovné skúsenosti a poprípade portfólio na designové odbory.

Ak vám na prijatí skutočne záleží, stačí byť šikovný vo výbere škôl a v ich poradí – na prvé miesto vo vašom výbere si dajte školu, kde sa podľa grafov nižšie máte najvačšiu šancu dostať.  Prijať vás môžu na ktorú koľvek so škôl v poradí, no ak ju budete mať na prvom mieste, škola to bude považovať, že sú pre vás priorita!

Školy s menším počtom prihlášok:  ak si chcete zvýšiť svoju šanu na prijatie, dajte si ich na 1. miesto v poradí (nemá reálnu súvislosť s kvalitou, študenti sa skôr rozhodovali podľa sympatií – poradie na stránka, web školy, IG školy, mesto, atď)

  • DANIA Randers – všetky odbory – veľmi dobrá škola, úplne nové priestory, menšie a lacnejšie mesto
  • BASW Esbjerg – všetky odbory – veľmi dobrá škola, študentská spokojnosť, mesto priamo pri mori
  • VIA Horsens – všetky odbory – veľmi dobrá škola na technické odbory, IT  a Marketing
  • UCL (EAL) Lillebealt  – oba campusy, campus OdenseVejle – úplne nové priestory, 3. najväčšie mesto v Dánsku

Školy s výrazne vyšším počtom prihlášok:

  • KEA a CBA – Aj tento rok je najväčší nával na školy KEA a CBA v Kodani (ak sa aj napriek tomu hlásite na CBA, zvážte skôr ich fakultu Cphbusiness Lyngby – nie Søerne – tam je extrémny nátresk). Do Kodane sa hlási „celá EU“, v Kodani je reálny problém so študentským ubytovaním, ak hľadáte alternatívu, odporúčame napr. IBA v Koldingu.
  • Zealand –  nával je hlavne na odboroch Marketing a Service, Hospitality and Tourism Management. Odporúčame Vám dať na prvé miesto skôr veľmi podobný odbor napr. Commerce management, resp.Logistics management.  
  • UCN Aalborg –  Do Aalborgu sa každoročne hláši veľký počet študentov. Odbory príjmajú do 27- 30 študentov (prihláśok je zvyčajne cez 180) a ak nemáte excelentné známky počas strednej a hlásite sa na odbory ako SHTM, Marketing, Design – tech and Business či Multimedia, stále si ponechajte prihlášku na UCN, no na prvé miesto v poradí prihlášok si dajte odbory na školách s menším počtom prihlášok z odseku vyššie.

Ak si chcete zvýšiť šance na prijatie (chcete byť prijatý, máte horší priemer, menej prac. skúsenosti, atď.) stačí si dať na prvé vo výbere škôl  prioritách v systéme Optaglese.dk tú, kam sa štatisticky hlási menej ľudí – ostatné poradie nechajte tak, ako ho máš.

Školy s menším počtom prihlášok- webstránky školy