Zaujímavé destinácie - scandinavianstudy.sk
neobvyklé študijné destinácie

Zaujímavé destinácie

Ak si sa dostal/a až sem, pravdepodobne v tebe dozrelo rozhodnutie študovať v zahraničí. Pri výbere krajiny sa skús „hecnúť“ a preskúmaj neobvyklé študijné destinácie, ktoré ti dokážu ponúknuť viac než si vieš predstaviť.

Posuň svoje možnosti o krok vpred a zváž jedinečné jedinečné študijné programy, ktoré zmenia tvoju myseľ a tvoj pohľad na svet. Zatiaľ čo akékoľvek miesto štúdia v zahraničí ti poskytne spomienky a perspektívy na ktoré nezabudneš, nasledujúce destinácie v zahraničí ti môžu navždy zmeniť život. Uži si toto privilégium a využi šance na menej precestovanej ceste.

Footbal Business Academy (Online Geneve, Swiss + Onsite Lisabon, POR)

Stránka školy: https://the-fba.com/

Ak máš vášeň pre futbal a ambície stať sa lídrom vo futbalovom priemysle, The Football Business Academy je ideálnym miestom na začiatku tvojej cesty. The Football Business Academy (FBA) je vzdelávacia inštitúcia zameraná na futbalový priemysel. Program bol vytvorený v spolupráci s odborníkmi z rôznych oblastí futbalového priemyslu s cieľom poskytnúť kandidátom potrebné skills.

Master in Football Business | The FBA (1 rok)

Štúdium ponúka rôzne predmety zamerané na oblasti futbalového priemyslu, ako napríklad manažment, marketing, sponzoring, fanúšikovské vzťahy, komunikáciu a mnoho ďalších. Študenti majú možnosť zúčastniť sa interaktívnych prednášok, workshopov a tréningov, kde sa môžu naučiť od najlepších.

Štúdium zahŕňa takisto prednášky svetových expertov s bohatými skúsenosťami z rôznych oblastí futbalového priemyslu. Footbal Business Academy sa môže pochváliť s cca 250 silnými partnerstvami priamo s organizáciami ako sú FIFA, UEFA, národnými futbalovými zväzmi či poprednymi klubmi ako sú Real Madrid, PSG, Glasgow Rangers, Espanyol Barcelona a iné.

Jedným z hlavných prínosov štúdia na FBA sú stáže v renomovaných futbalových kluboch – umožňujú študentom budovať cenné kontakty a získavať uznávanie v priemysle – čo môže byť rozhodujúce pre tvoju budúcu kariéru!

Fine Arts & Design Academy in Syracuse, Sicily, Taliansko

Stránka školy: https://madeprogram.it/en/homepage

Fine Arts & Design Academy in Syracuse – Program MADE je vzdelávací projekt Akadémie výtvarného umenia a dizajnu „Rosario Gagliardi“ v Syrakúzach.

Akadémia je prienikom medzi dizajnom, umením, remeslami, miestnou tradíciou a kultúrou, ktorú oživuje tím špičkových profesorov z rôznych krajín, s vynikajúcimi odbornými skúsenosťami získanými na významných svetových univerzitách a samozrejme v praxi. Vzdelanie je na MADE  (v jeho najvyššom zmysle slova) považované za základ akejkoľvek formy osobného rastu a spoločenského pokroku.

Fine Arts & Design Academy in Syracuse, má svoj „genius loci“, ducha Stredozemného mora. Je to miesto schopné odrážať kultúrnu a umeleckú dynamiku celej Sicílie, absorbovať a kultivovať nové medzinárodné talenty. Akadémia poskytuje vzdelanie v oblasti dizajnu (products and spaces) vizuálneho umenia (fotografie, grafika, video), módy a dizajnu látok a materiálov, animácie a herného dizajnu, či v odbore Design & Crafts. Okrem toho organizuje tzv. MADE Labs (http://www.madelabs.it/), jednu z najdôležitejších letných škôl v Európe, na ktorej sa každý rok stretávajú študenti z celého sveta v Syrakúzach.

Montreux Institute of Business Development (MIBD), Swiss

Stránka školy: https://mibd.ch/

Montreux Institute of Business Development (MIBD), je nová inštitúcia, ktorej odbory a vyučovanie boli spustené v roku 2021 a poskytuje inovatívne vzdelávanie a prípravu na budúcu prácu v reálnom svete so švajčiarskym citom pre business.

MIBD je súkromná vzdelávacia inštitúcia, s kampusmi vo Švajčiarsku a v Dubaji. Hlavným cieľom na MIBD je preklenutie priepasti zručností a vedomostí medzi tradičným obchodným vzdelávaním a modernými potrebami zamestnávateľov prostredníctvom tzv. zážitkového vzdelávania, poskytuje študentom flexibilnú vzdelávaciu skúsenosti, ktorá spájajú švajčiarske a medzinárodné štandardy a hodnoty.

Výnimoční odborníci v roli učiteľov vedú študentov na študentskej ceste, ktorá prepája teóriu s praktickými aplikáciami a kontextom skutočného života – s cieľom rozvoja zodpovedných budúcich lídrov v oblasti business managementu. S úžasnými lídrami v odvetví ako učiteľmi a mentormi, pohlcujúcou švajčiarskou skúsenosťou a tzv.” Integrated Industry Project “,sa MIBD zameriava na maximalizáciu zamestnateľnosti školením študentov, cez práve aplikovanie zručnosti a vedomosti získaných na škole a v triede  a to v zážitkovej forme. 

SRH University of Applied Sciences, Haarlem Campus, Holandsko

Stránka školy: https://haarlem-campus.com/

SRH Haarlem Campus – ponúka študentom inovatívny koncept výučby a učenia, ktoré podporujú profesionálny a takisto osobný rast. Haarlem Campus patrí do siete popredných súkromných univerzít v Nemecka a Holandska.

Desaťročia skúseností v oblasti vzdelávania, výskumu a prenosu znalostí v rámci podnikateľského prostredia priviedli SRH k akademickým programom, ktoré sú navrhnuté tak, aby ponúkali najlepšiu možnú prípravu na požadovanú oblasť vašej budúcej praxe.

Študenti sú povzbudzovaní, aby rozvíjali svoje vlastné nápady. To je dôvod, prečo sa podnikanie (enterpreneurship) vinie ako zlatá niť naprieč programami a zabezpečuje, aby sa študenti dostali do kontaktu s témami týkajúcimi sa založenia vlastného podnikania už na škole. Jedinečný ekosystém na SRH v tzv. Cupola of Haarlem, poskytuje perfektné podmienky tým, že ponúka Network a podpornú infraštruktúru (vrátane inkubačného centra a labs, učební, vybavenia, malých študijných skupín, autentických odborných úloh a tematicky zameraných päťtýždňových blokov)., čím vytvára najlepšie možné predpoklady pre osobnostný a profesný rast.  Študenti tu majú priamo právo riadiť vlastný život. Preto vzdelávací koncept zahŕňa vysoký stupeň sebaurčenia, čo vedie k väčšej nezávislosti študentov.

SRH Berlin University of Applied Sciences, Berlín, Drážďany, Mníchov, Nemecko

Stránka školy: https://www.srh-berlin.de/en/

SRH Berlin University of Applied Sciences – s kampusmi rozmiestnenými po celom Nemecku (hlavné fakulty v Berlíne, Hamburgu, Drážďanoch), sa táto špičková súkromná univerzita zameriava na poskytovanie najlepšieho možného vzdelania študentom, ktorí hľadajú kvalitné bakalárske a magisterské štúdium v Nemecku.

Objavte rozmanité príležitosti v oblasti manažmentu, podnikania, medzinárodného obchodu a marketingu, médií a kreatívneho priemyslu, inžinierstva, IT, hudby, dizajnu, filmu a písania.

Každý študent sa učí inak. Úlohou je poskytnúť každému študentovi vzdelanie, ktoré najlepšie vyhovuje jeho potrebám a pripraviť mu cestu k úspešnej kariére a úspešnému životu.

Na SRH vzdelanie priamo súvisí s prácou, ktorú budete vykonávať po ukončení štúdia. S hrdosťou môžeme konštatovať, že až 97 % absolventov si nájde zamestnanie do jedného roka po ukončení štúdia (v odbore).

SRH odlišuje od ostatných (súkromných) univerzít v Nemecku najmä: 

  • vynikajúca kvalita výučby
  • prakticky orientovaná metóda výučby – tzv. CORE Principle
  • globálna prepojenosť s viac ako 100 krajinami a s viac ako 113 univerzitami.
  • oddelenie tzv. kariérnych služieb priamo na fakulte, ktoré poskytuje podporu a kontakty na prac. trhu –  prepojenie s takmer 1500 firemnými partnermi.
  • väčšina programov na bakalárskej aj magisterskej úrovni zahŕňa jednu alebo dve stáže, ktoré vám umožnia získať cenné pracovné skúsenosti, poskytnúť vám ďalšiu výhodu na trhu práce a nakoniec prejsť do zamestnania.

Bezplatné kurzy nemčiny pre zahraničných študentov – Jazykové centrum SRH ponúka kurzy nemčiny zadarmo všetkým zahraničným študentom, ktorí majú záujem využiť jedinečnú príležitosť a pridať si ďalší jazyk do svojich zručností.

Swiss Business School for Hotel & Tourism Management, Atény, Grécko

Stránka školy: https://www.swissalpinecenter.com/


Už od roku 1987 Swiss Alpine Center poskytuje špičkové, vysokokvalitné vzdelávanie v oblasti Hospitality (Manažmentu cestovného ruchu).

Alpine sa etablovala ako vedúca vzdelávacia inštitúcia v segmente s obdivuhodnou mierou zamestnateľnosti – takmer 99 % študentov si nájde po absolvovaní štúdia prácu priamo v odvetví. V Alpine Center sú programy navrhnuté tak, aby spĺňali profesionálne ciele študentov (výuka, stáže) a zároveň vyhovovali meniacim sa potrebám globálneho priemyslu v rámci odvetvia.

Portfólio odborov (predmetov) v ponuke zahŕňa: Hotel Management, Travel & Tourism Management, Culinary Arts Management, Events & Conventions Management, Food & Beverage Management, Spa Management, Hospitality & Cruise Management na či už diplomovej, bakalárskej a postgraduálnej úrovni.

Portfólio odborov v ponuke zahŕňa: Hotel Management, Travel & Tourism Management, Culinary Arts Management, Events & Conventions Management, Food & Beverage Management, Spa Management, Hospitality & Cruise Management na či už diplomovej, bakalárskej a postgraduálnej úrovni.

Prečo by ste mali ísť študovať Hospitality & Tourism priamo do Grécka?

  • Turizmus je jeden z najdôležitejších sektorov gréckej ekonomiky a kľúčový pilier ekonomického rastu, ktorý poskytuje veľa príležitostí internshipov a práce pre študentov. Táto krajina je populárnou turistickou destináciou vďaka slnečnému podnebiu, plážam, kultúrnemu a náboženskému cestovnému ruchu, cestovnému ruchu, gastronómii, vinárstvu a ponúka atraktívne možnosti pre celoročné tematické dovolenky.
  • Nízke študijné a životné náklady pre študentov – Grécko má jedno z najnižších životných nákladov v EÚ. Školné a poplatky sú nižšie ako v Švajčiarsku alebo UK.
  • Jedinečný stredomorský život – Grécko má stredomorské podnebie s horúcimi letami. Študenti si môžu užívať bohatú kultúru a históriu, ako aj grécku kuchyňu, nočný život a jedinečný ostrovný spôsob života.
  • Grécko je všeobecne bezpečné miesto pre život – v Grécku je veľmi málo vážneho zločinu – považuje sa za jednu z najbezpečnejších krajín v Európe.
  • Štúdiom v Grécku študenti získajú duálnu kvalifikáciu, švajčiarsku a britskú, bez toho aby do týchto krajín cestovali.

Rozumieme tomu čo robíme a ak si nechceš iba podať prihlášku, ale byť aj prijatý, daj nám o sebe vedieť

error: Content is protected !!