Štúdium vo Fínsku - scandinavianstudy.sk
Štúdium vo Dánsku

Štúdium vo Fínsku

Štúdium vo Fínsku? Láka Ťa štúdium na severe Európy? Fínske školstvo využíva inovatívne študijné metódy, príkladom je Problem-based learning. Výučba je založená na diskusiách, skupinovej práci a samostatnom hľadaní informácií zo strany študentov.

Vysoké školy vo Fínsku reagujú na potreby spoločnosti, podnikateľskej sféry a priemyslu tak, aby ich absolventi mali čo najvyššiu uplatnenie po absolvovaní štúdia. Študenti sú na lekciách povzbudzovaní a vedenú ku kreatívnemu a konštruktívnemu mysleniu.

Keďže je Fínsko jednou z najbezpečnejších a najčistejších krajín na svete, je ideálne pre Vaše mimo školské dobrodružstvá: máte šancu preskúmať úžasnú a nedotknutú prírodu, vyskúšať si zimné športy, chodiť do sauny či plaviť sa na lodičkách na krásnom pobreží.

 

Štúdium vo Fínsku nie je len o štúdiu samotnom, ale o každodennej skúsenosti, ktorá vás zmení – k lepšiemu! Fíni sú hrdí na dobre organizovanú a efektívnu spoločnosť! Fínsko je skutočne jednou z najstabilnejších krajín sveta. Dobré riadenie verejných služieb,  doprava, vzdelávanie a zdravotná starostlivosť, sú základom každodenného života vo Fínsku. Jazyková bariéra v podstate neexistuje, pretože väčšina Fínov hovorí výborne po anglicky.

Štúdium v zahranićí sme zažili na vlastnej koži, daj nám o sebe vedieť