Štúdium vo Fínsku - scandinavianstudy.sk
Štúdium vo Dánsku

Štúdium vo Fínsku

Štúdium vo Fínsku. Láka Ťa štúdium na severe Európy? Fínske školstvo využíva inovatívne študijné metódy, príkladom je fínsky Problem Based Learning. Výučba je založená na diskusiách, skupinovej práci a samostatnom hľadaní informácií zo strany študentov.

Vysoké školy vo Fínsku reagujú na potreby spoločnosti, podnikateľskej sféry a priemyslu tak, aby ich absolventi mali čo najvyššiu uplatnenie po absolvovaní štúdia. Študenti sú na lekciách vedení ku kreatívnemu a konštruktívnemu mysleniu. Keďže je Fínsko jednou z najbezpečnejších a najčistejších krajín na svete, je ideálne pre Vaše mimoškolské dobrodružstvá: máte šancu preskúmať úžasnú a nedotknutú prírodu, vyskúšať si zimné športy, chodiť do sauny či plaviť sa na lodičkách na krásnom pobreží.

Štúdium vo Fínsku

  • Štúdium na fínskych školách je bezplatné a v anglickom jazyku.
  • Štúdium je zamerané na prax cez tzv. Problem Based Learning (Group work, Project Work – Case studies, žiadne memorovanie).
  • Štúdium vo Fínsku ti dá rozdielové skills.
  • 8 z 10 absolventov, si nájde do 6 mesiacov prácu zodpovedajúcu svojmu vzdelaniu.
  • Fínsko je osamostatnenie sa od rodičov a hlavne jedno veľké dobrodružstvo!

Štúdium vo Fínsku nie je len o štúdiu samotnom, ale o každodennej skúsenosti, ktorá ťa zmení k lepšiemu! Fíni sú hrdí na dobre organizovanú a efektívnu spoločnosť! Fínsko je jednou z najstabilnejších krajín sveta. Dobré riadenie verejných služieb,  doprava, vzdelávanie a zdravotná starostlivosť, sú základom každodenného života vo Fínsku. Jazyková bariéra vo Fínsku v podstate neexistuje, pretože väčšina Fínov hovorí výborne po anglicky.

Štúdium v zahraničí sme zažili na vlastnej koži, daj nám o sebe vedieť