Štúdium v Dánsku | ScandinavianStudy | Sami sme absolventi z Dánska.
Veľtrh zahraničných univerzít

Štúdium v Dánsku

Predtým ako sa začítaš, máme pre teba fajn ponuku a to Online Veľtrh zahraničných univerzít 2021. Akcia sa uskutoční predposledný októbrový víkend, už 24.10.2020 (9:00- 12:30) – Live cez Zoom!

Porozprávaj si so zástupcami zahraničných vysokých škôl o možnostiach štúdia v Dánsku, Veľkej Británii či v Holandsku. Vďaka nim sa presvedčíš, že je len na tebe, akým smerom sa tvoj život bude uberať. A to všetko z pohodlia domova cez stream na Zoom-e.

Zisti VIAC tu.

Jednoduchý rozdiel medzi štúdiom na univerzite u nás a v Dánsku, je fakticky ako rozdiel medzi učením sa kuchárskych kníh naspamäť a schopnosťou uvariť chutné jedlo. Memorovanie informácií je dnes už prekonané a budúcnosť patrí schopnosťou použiť konkrétne znalosti – nie informácie. U nás doma je pred nami dlhá cesta k pochopeniu, že nastáva dramatický rozchod medzi tým, čo univerzita ponúka a medzi tým, čo jej užívateľ (študent) v reálnom svete aj potrebuje. V Dánsku sú o krok vpred a študentov vyučujú systémom Problem Based Learning (pozri nižšie).

Štúdium v Dánsku a Dánsko samotné je na prvé počutie krajina šťastných ľudí, krajina Lega, Hansa Christiana Andersena a Dáni varia (a hlavne radi pijú) svoje pivo Carlsberg. Hlavný dôvod prečo si na našej stránke je však určite fakt, že Dánsko patrí medzi TOP obľúbené destinácie slovenských študentov! Školy ponúkajú odbory zamerané na napr. na Cestovný ruch, Marketing, Multimedia, Design, Computer Science, IT, Ekonomiku, Business, či Techniku.

Zabudni na nudné memorovanie či ťažkopádne prednášky. Štúdium v Dánsku je orientované na prax a praktické využitie vedomostí. Súčasťou štúdia je aj pracovná stáž – Intrenship,  v spoločnostiach po celom svete.

Scandinavian study

Štúdium v Dánsku v kocke

  • Štúdium na dánskych školách je bezplatné a v anglickom jazyku.
  • Štúdium v Dánsku je zamerané na prax cez tzv. Problem Based Learning (Group work, Project WorkCase studies, žiadne memorovanie).
  • Štúdium v Dánsku ti dá rozdielové skills.
  • 8 z 10 absolventov, si nájde do 6 mesiacov prácu zodpovedajúcu svojmu vzdelaniu.
  • Dánsko je osamostatnenie sa od rodičov a hlavne jedno veľké dobrodružstvo!

Problem Based Lerning – PBL

V Dánsku sa budeš učiť tzv. Problem Based Learning, t.z. učenie cez riešenie konkrétnych príkladov z praxe, minimum teórie a žiadne memorovanie, veľa projektov, práca v skupinách, rôznorodosť práce. Učivo je atraktívne podané, relevantné a hlavne aktuálne! Školy investujú do vybavenia a budeš sa učiť v tomu zodpovedajúcich priestoroch a pomocou moderných vzdelávacích technológii.

Finančná podpora počas štúdia

Priemerná študentská mzda v Dánsku začína už od 12€ za hodinu! Info o spôsobe financovania štúdia v Dánsku nájdeš v sekcii Financovanie

Štúdium v Dánsku | Výhody 

  • Osvojíš si spôsob myslenia, ktorý nedostaneš v našom univerzitnom prostredí.
  • Zdokonalíš si svoju angličtinu s možnosťou naučiť sa po dánsky.
  • Štúdium ti pomôže rásť nielen akademicky, ale hlavne osobnostne.
  • Nadobudneš schopnosť komunikácie v multikultúrnom prostredí.

Internship | Prax počas štúdia | Start-ups

90% študijných programov v Dánsku zahŕňajú zvyčajne 3 až 6 mesačnú  pracovnú stáž – InternshipInternship absolvuješ vo firmách  po celom svete. Mnoho študentov si už počas školy rozbehne vlastný Start-up a stane sa Enterpreneurom.

Štúdium v Dánsku sme zažili na vlastnej koži! Rozumieme tomu čo robíme a ak si nechceš iba podať prihlášku, ale byť aj prijatý, daj nám o sebe vedieť! #ŠtudiumVDánsku