Štúdium cestovného ruchu - scandinavianstudy.sk
Inžinierske štúdium vo Fínsku a štúdium inovácií

Štúdium cestovného ruchu

Štúdium cestovného ruchu vie byť začiatkom tvojej profesionálnej karéry. Miluješ cestovanie, vieš budovať medzi ľudské vzťahy, trúfaš si na prácu v globálnych tímoch pre svetové značky, chceš ísť cestou vlastného businessu v cestovnom ruchu? Štúdium cestovného ruchu je pre teba rozumnou voľbou!

Ľudia majú často mylnú predstavu, že práca v cestovnom ruchu je len “niečo ako pozdravenie zákazníka či servírovanie jedla”. V skutočnosti je dynamickým a neustále sa rozvíjajúcim odvetvím, ktoré zahŕňa mnoho oblastí, napr. ako: manažment hotelov či lukratívnych nehnuteľností, organizácia – management-riadenie eventov, reštaurácií, clubov, spa a wellness centier. Štúdium cestovného ruchu ťa pripraví na širokú škálu povolaní a titul v segmente Hospitality ti umožní transformovať priemysel cestovného ruchu inovatívnymi nápadmi, ponúkne vzrušujúce a hlavne globálne príležitosti.

Nikdy nebol lepší čas

Celé odvetvie zasiahnuté pandémiou COVID-19 prechádza dramatickou zmenou. Hoci pandémia narušila celé odvetvie, otvorila takisto dvere inováciám. Po pandémii sa objavujú nové riešenia a nové obchodné modely. Či už tzv self service služby, online objednávky a predaj produktov, virtuálne zážitky či tzv. bezkontaktné služby. Ak chceš byť súčasťou revolúcie a formovať budúcnosť cestovného ruchu, nie je lepší čas začať ako dnes!

Uplatnenie

Odbor je skvelou voľbou ak máš záujem o globálne skúsenosti. Mnoho známych značiek ako napr. Hilton Hotels, Accor Group, InterContinental Hotel Group (IHG), Marriott či Emirates, Qatar Airways, Etihad Airways má pobočky po celom svete a práve štúdium cestovného ruchu a neskôr práca v odbore je šanca zažiť skutočne globálnu karéru.

Na škole sa naučíš nielen zručnosti vyššieho manažmentu a prevádzkové procesy, ale rozvinieš svoje obchodné zručnosti, vedenie a riadenie ľudí, dizajnové myslenie, rozpočtovanie, či marketing. Štúdium cestovného ruchu je plné praktických stáží a týmových projektov, čo ti umožňuje rozvíjať praktické zručnosti a zvýši tvoju konkurenčnú výhodu.

Perspektívne pracovné miesta v oblasti cestovného ruchu

  • Tourism Manager
  • Event Manager
  • Hotel/Restaurant Manager
  • Customer Service Manager
  • Event Planner
  • Executive Chef
  • Hotel General Manager

Daj nám o sebe vedieť – bookni si bezplatnú konzultáciu tu!