VIA University College Horsens - scandinavianstudy.sk
Štúdium v Dánsku

VIA University College Horsens

VIA University College Horsens je inštitúcia založená v roku 2008 a jej programy tvoria 4 akademické fakulty.

Kampus školy VIA Horsens navštevuje viac ako 4000 študentov a momentálne prebieha výstavba úplne novej budovy priamo oproti vlakovej stanici. Na VIA ponúkajú prevažne technické a obchodné zameranie študijných programov. VIA University College Horsens patrí medzi top školy pre študentov, ktorí majú záujem o odbory ako sú architektúra, Engineering, Telecommunications, robotika a pod. Škola ponúka takisto skvelú možnosť bývania priamo v školskom areáli (Student village), takže v okolí školy to naozaj žije. V budove školy sa taktiež nachádza Student Incubator, ktorý ponúka prepracovaný systém pomoci študentom, ktorí sa rozhodnú už počas štúdia založiť si svoj vlastný startup.

VIA University College Horsens ponúka aj Carrier centre, taktiež priamo v budove školy, kde vám ochotný personál poradí, ako správne napísať životopis a poskytne informácie o aktuálne dostupných študentských joboch a pracovných pozíciách vhodných pre stáž, ktorú môžete absolvovať napríklad aj v novej modernej časti budovy: VBI parku. Vo firmách sídliacich vo VBI absolvovalo svoju stáž už množstvo študentov. Career centre organizuje každoročne aj prehliadku firiem hľadajúcich zamestnancov priamo v jedálni školy (medzi firmami je napríklad aj LEGO!).

Napriek tomu, že Horsens je jedno z menších miest, ponúka množstvo zábavy študentom. Je plné rôznych reštaurácií (príležitosť na prácu) a barov, fitness centier a každý deň sa môžete prejsť na nádhernej pláži, ktorá vám bude lemovať cestu do školy.

Kontaktuj nás a zisti viac o svojich možnostiach.