Jazykový certifikát | ScandinavianStudy | Dánsko 2021
štúdium v Dánsku

Jazykový certifikát

Vhodný jazykový certifikát je v príjmacom procese jednou so základných požiadaviek. V ponuke máš na výber z dvoch certifikátov a to OOPT (Oxford Placement Test), resp. IELTS Academic. Na školy vo Veľkej Británii ti vieme nájsť alternatívu ako zvládnuť podmienku jazykového certifikátu 

CVIČNÝ TEST

V prípade, ak si chceš overiť svoje jazykové schopnosti, môžeš absolvovať bezplatne cvičný test z anglického jazyka (kontaktuj nás pre viac info).

OOPT PLACEMENT TEST | Jazykový certifikát B2

OOPT je jazykový certifikát, ktorý preverí tvoje jazykové znalosti v oblastiach Grammar a Listening. Je na úrovni slovenskej maturity (B2). OOPT je uznávaný našimi partnerskými školami v Dánsku (okrem KEA, AU, AAU). Bookni si voľný termín na testovanie OOPT tu. 

IELTS

IELTS (International English Language Testing System – medzinárodný systém testovania z anglického jazyka) a IELTS  samotný je celosvetovo najpopulárnejšou jazykovou skúškou z anglického jazyka. V prípade, ak sa rozhodneš podať si prihlášku na niektoré školy do UK, resp. na dánsku BAAA či KEA), budeš potrebovať IELTS Academic a min. skóre 6,5. Test má dve časti, ústnu a písomnú. Samotné prihlásenie na Ielts si vieš booknúť cez British Council tu. Ak máš záujem o zľavu 30% na Ielts (školy kde neakceptujú náš OOPT test), po registrácii na stránke British Councilu, prosím vyplň nasledujúci form.

Scandinavian study

     

Štúdium v Dánsku sme zažili na vlastnej koži! Rozumieme tomu čo robíme a ak si nechceš iba podať prihlášku, ale byť aj prijatý, daj nám o sebe vedieť! #ŠtudiumVDánsku