Podmienky prijatia na univerzity v Dánsku

Podmienky prijatia

S prijímacím konaním máme viac ako 10 ročné skúsenosti (sami sme takisto absolventi z DK) a preto máme podmienky prijatia tak povediac „v malíčku“. Pomôžeme  Ti s administratívnou časťou prihlášky a dokonale Ťa pripravíme na pohovor so zástupcom školy. Za posledný rok máme viac ako 85 % úspešnosť prijatých študentov do Dánska!

Prihlaska na univerzitu do zahranicia

Základné podmienky prijatia do Dánska

  • si študent maturitného ročníka, (resp. máš absolvovanú maturitnú škúšku, si študent alebo absolvent VŠ)
  • ovládaš angličtiny na jazykovej úrovni min. B2 – Intermediate level
  • pohovor so zástupcom školy

Deadline

  • Na Februárový nástup je deadline na väčšinu škôl do 1.12. 
  • Deadline na podanie prihlášky do Dánska je na Septembrový nástup 15. 03. (pre bakalárske odbory).

Jazykové požiadavky

Študent musí spolu k prihláške predložiť tiež aj certifikát z anglického jazyka a to buď:

  • Bezplatný anglický test Scandinavian study – OOPT English test *okrem Aalborg a Aarhus university. Certifikát musíš predložiť na Sep. nástup do 15.marca.
  • IELTS score 6.5 – Scandinavian study je oficiálnym registračnym miestom na skúšku IELTS a len s nami môžeš získať zľavu na test až 30€! Certifikát musíš predložiť na Septembrový nástup do 5.júla.
  • TOEFL Internet based  – score 80
  • TOEFL Paper based  – score 550
  • Cambridge test CAE

Ak nemáš ani jeden z uvedených certifikátov z anglického jazyka, kontaktuj nás.

Prestup z VŠ na univerzitu do Dánska

V prípade, ak chceš prerušiť resp. ukončiť štúdium na slovenskej vysokej škole a máš záujem pokračovať v Dánsku, je to veľmi jednoduché a stačí nás kontaktovať. K prihláške budeš musieť doložiť výpis absolvovaných predmetov a dosiahnutých kreditov v anglickom jazyku, ktorý dostaneš na administratíve svojej školy. Budeme sa ti snažiť nájsť odbor na ktorom bude škola akceptovať tvoje doposiaľ dosiahnuté kredity.

V prípade, ak si absolvent Bakalárskeho štúdia resp. si v poslednom, treťom ročníku, budeš k prihláške tiež potrebovať výpis absolvovaných predmetov a dosiahnutých kreditov v anglickom jazyku a certifikát o absolvovaní anglického testu buď IELTS alebo TOEFL.

Prijímacie konanie

V Dánsku sa neskladajú typické prijímacie skúšky. Priemer známok nie je tak dôležitý ako u nás. Dôležitý faktor na prijatie na školy je tvoja znalosť angličtiny a dostatočná motivácia k štúdiu, ktorú študent vyjadruje cez motivačný list (Personal statement) a na osobnom pohovore so zástupcom školy. Ďalej zaváži počet absolvovaných hodín na strednej škole z konkrétnych predmetov a tvoje predchádzajúce pracovné skúsenosti.

Ak chceš študovať v Dánsku, a ešte si svoju prihlášku nezačal riešiť, je najvyšší čas kontaktovať niekoho zo Scandinavian study práve teraz!

Kontaktuj nás pre viac info!