Štúdium v Nemecku so Scandinavian study
Studium v Dansku

Štúdium v Nemecku

Štúdium v Nemecku so značkou kvality „Made in Germany“ predstavuje jednu z najlepších alternatív v Európe a je žiadané zamestnávateľmi v celej  EU. Nemecko sa radí medzi najobľúbenejšie destinácie pre zahraničných študentov na svete vôbec.

Nemecké univerzity ponúkajú programy v nemčine a v angličtine. Štúdium v Nemecku je zamerané hlavne na praktickú prípravu.  Partnerské školy Scandi v Nemecku ako LMU, RWTH, TUB Berlín, patria medzi najlepšie nemecké školy, v ponuke nájdeš odbory s dôrazom na oblasti ako biznis, dizajn, IT a umelá inteligencia.

Vzdelanie v Nemecku je západné, progresívne, moderné, orientované na budúcnosť, inkluzívne, s dôrazom na uplatnenie na trhu práce. Ako súčasť tvojho štúdia absolvuješ aj „praktikum“ (stáž) a to viac krát počas študijného cyklu.

Prečo sa rozhodnúť pre štúdium v Nemecku?

  • Univerzity a kvalita výučby sú vysoko hodnotené v rámci rebríčka CHE ranking.
  • Vieš študovať so 100 % štipendiom.
  • Štúdium po anglicky resp. po nemecky.
  • Jedny z najlepších škôl na svete.
  • Dôraz na malé triedy a individuálny prístup.
  • V rámci štúdia sa realizujú reálne projekty s dôrazom na praktické skúsenosti.
  • Profesori sú vysoko kvalifikovaní a prichádzajú z praxe.
  • Lokality kampusov sa nachádzajú v srdci priemyselných lokalít Nemecka.

Štúdium v Nemecku ponúkame aj v nasledujúcich mestách:

Mníchov – Hlavné mesto Bavorska a  rival Berlína v súboji o titul najobľúbenejšiu nemeckú destináciu. Je to mesto kontrastov a sofistikovanosti, Mníchov je tretím najväčším mestom v Nemecku a dvanástym v celej Európskej únii. Zároveň je významným medzinárodným centrom obchodu a umenia.

Berlín – Mesto, ktoré žije mladosťou, tvorivosťou a pulzuje vzrušujúcou atmosférou. Je moderné a plné života, ale zároveň nesie v sebe hlboké historické stopy minulosti. Berlín je miestom, kde sa môžeš pohybovať medzi panelákmi a mrakodrapmi, cestovať v čase od 80. rokov až po súčasnosť. Multikultúrne, zelené a plné hudobných a dizajnových zážitkov!

Hamburg – Po Berlíne druhé najväčšie mesto v Nemecku, známe aj ako „Benátky severu“ pre množstvo kanálov a mostov.

Frankfurt – Mesto, ktoré je finančným srdcom Nemecka a jedným z najdôležitejších finančných centier v Európe. Je to miesto, kde sa stretávajú peniaze, podniky a inovácie.

Stuttgart – Pokojné nemecké mesto obklopené údolím, lesmi a vinicami, kde sa príroda spája s technológiou a tradícia s inováciou.

Kolín – Štvrté najväčšie mesto v Nemecku, považované za jedno z najstarších veľkých miest v krajine. Jeho ikonickou dominantou je ohromujúca katedrála. Kolín prekvitá v umeleckej a kultúrnej oblasti.

V ponuke máme všetkých +400 nemeckých univerzít a ak si nechceš iba podať prihlášku, ale byť aj prijatý/a, daj nám o sebe vedieť