Štúdium v Nemecku so Scandinavian study
Studium v Dansku

Štúdium v Nemecku

Či už ide o autá alebo vzdelanie, ľudia po celom svete považujú „Made in Germany“ za pečať kvality.

Nemecké vysokoškolské vzdelanie je jedným z najlepších a je vysoko uznávané zamestnávateľmi na svete! Nemecko je treťou najobľúbenejšou destináciou u zahraničných študentov po celom svete. Viac ako dvanásť percent študentov na nemeckých univerzitách pochádza zo zahraničia. Nemecko je atraktívnym miestom pre štúdium a nemecké vysokoškolské vzdelanie je vysoko uznávané zamestnávateľmi po celom svete.

Nemecké vysoké školy ponúkajú nielen odbory v nemčine, ale aj v angličtine. Štúdium je zamerané okrem teórie aj na prax – v rámci štúdia absolvuješ tzv. Praktikum (stáž) vo svojom odbore. Naše partnerské školy sú navyše jednými z najlepších nemeckých univerzít zameraných na biznis.

Nemčina je jedným z desiatich najviac hovorených jazykov na svete. Okolo 185 miliónov ľudí na celom svete hovorí nemecky. V Nemecku môžeš študovať aj keď nevieš po nemecky, avšak mať určitú znalosť jazyka ti uľahčí každodenný život a pomôže ti nájsť si kamarátov oveľa rýchlejšie.

Štúdium v Nemecku ponúkame v nasledujúcich mestách:

Mníchov

Je hlavné mesto Bavorska. Súper Berlína o titul najpopulárnejšej nemeckej destinácie. Sofistikované mesto obľubujúce protiklady. Je tretím najväčším mestom Nemecka a dvanástym Európskej Únie, popritom najvýznamnejším medzinárodným obchodným a umeleckým centrom. V tomto 800-ročnom meste sa nachádzajú početné múzeá a niekoľko nádherných barokových a renesančných kostolov. Mníchov je útočiskom všetkých druhov kultúr. Mesto je taktiež známe jedným  z najznámejších a najpopulárnejších tradičných svetových podujatí – Oktoberfest.

Stuttgart – Je príjemné nemecké mesto, ležiace v údolí, obklopené nádhernou prírodou, lesmi, vinicami. Je to je miesto, kde sa príroda stretáva s technológiou a tradícia s inováciou. Úspešne kombinuje živosť mestského života s množstvom kvalitných kultúrnych atrakcií. Všetko uprostred idylickej krajiny a topograficky jedinečnej krajiny. Prestížne múzeá umenia, malebné hrady a paláce, svieže záhrady a dve vynikajúce automobilové múzea, to sú len niektoré z pokladov, ktoré hlavné mesto regiónu Baden-Württemberg ponúka.

Kolín – Je štvrtým najväčším mestom Nemecka. Kolín je považované za najstaršie veľké nemecké mesto. Jeho dominantou je úchvatná katedrála, ktorá patrí k skvostom svetovej architektúry. V meste pôsobí čulá umelecká a kultúrna scéna s múzeami medzinárodného významu. Príťažlivosť metropoly zvyšujú aj početné miestne veľtrhy, silná ekonomika či bohatá ponuka gastronómie a zábavy. Príťažlivosť metropoly zvyšujú aj početné miestne veľtrhy, silná ekonomika či bohatá ponuka gastronómie a zábavy.

Hamburg – Je po Berlíne najväčším mestom Nemecka. Pre množstvo kanálov a mostov je niekedy označovaný aj ako Benátky severu. Nájdete tu viac ako 120 parkov a umelé jazerá. Toto prístavné mesto má veľa spoločného s Benátkami alebo Amsterdamom.

Berlín – Je mladé, pestré, kreatívne, s vibrujúcou atmosférou. Ponúka ale aj na kus histórie. Ťažko uveriť, čo sa dialo 20 rokov dozadu, minulosť je v ňom stále cítiť. Jednou nohou sa môžete ocitnúť v 80. rokoch obkolesení panelákmi, druhou nohou v modernej časti obkľúčení mrakodrapmi. Hlavne je to multikultúrne mesto, plné zelene, alternatívnej hudby, ale aj nákupov a designu! Berlín je pre mladých, pre „nákupné maniačky“, pre party nadšencov, pre milovníkov histórie.

Školy prijímajú prihlášky už teraz a čím skôr odošleme tvoju prihlášku, tým sú tvoje šance na prijatie väčšie!

Neváhaj nás kontaktovať a veľmi radi ti skúsime pomôcť!