studium-v-nemecku-so-scandinavian-study

Štúdium v Nemecku

Štúdium v Nemecku ponúkame v nasledujúcich mestách.

Mníchov

Je hlavné mesto Bavorska. Súper Berlína o titul najpopulárnejšej nemeckej destinácie. Sofistikované mesto obľubujúce protiklady. Je tretím najväčším mestom Nemecka a dvanástym Európskej Únie, popritom najvýznamnejším medzinárodným obchodným a umeleckým centrom. V tomto 800-ročnom meste sa nachádzajú početné múzeá a niekoľko nádherných barokových a renesančných kostolov. Mníchov je útočiskom všetkých druhov kultúr. Mesto je taktiež známe jedným  z najznámejších a najpopulárnejších tradičných svetových podujatí – Oktoberfest.

Stuttgart

Je príjemné nemecké mesto, ležiace v údolí, obklopené nádhernou prírodou, lesmi, vinicami. Je to je miesto, kde sa príroda stretáva s technológiou a tradícia s inováciou. Úspešne kombinuje živosť mestského života s množstvom kvalitných kultúrnych atrakcií. Všetko uprostred idylickej krajiny a topograficky jedinečnej krajiny. Prestížne múzeá umenia, malebné hrady a paláce, svieže záhrady a dve vynikajúce automobilové múzea, to sú len niektoré z pokladov, ktoré hlavné mesto regiónu Baden-Württemberg ponúka.

Kolín

Je štvrtým najväčším mestom Nemecka. Kolín je považované za najstaršie veľké nemecké mesto. Jeho dominantou je úchvatná katedrála, ktorá patrí k skvostom svetovej architektúry. V meste pôsobí čulá umelecká a kultúrna scéna s múzeami medzinárodného významu. Príťažlivosť metropoly zvyšujú aj početné miestne veľtrhy, silná ekonomika či bohatá ponuka gastronómie a zábavy. Príťažlivosť metropoly zvyšujú aj početné miestne veľtrhy, silná ekonomika či bohatá ponuka gastronómie a zábavy.

Hamburg

Je po Berlíne najväčším mestom Nemecka. Pre množstvo kanálov a mostov je niekedy označovaný aj ako Benátky severu. Nájdete tu viac ako 120 parkov a umelé jazerá. Toto prístavné mesto má veľa spoločného s Benátkami alebo Amsterdamom.

Berlín

Je mladé, pestré, kreatívne, s vibrujúcou atmosférou. Ponúka ale aj na kus histórie. Ťažko uveriť, čo sa dialo 20 rokov dozadu, minulosť je v ňom stále cítiť. Jednou nohou sa môžete ocitnúť v 80. rokoch obkolesení panelákmi, druhou nohou v modernej časti obkľúčení mrakodrapmi. Hlavne je to multikultúrne mesto, plné zelene, alternatívnej hudby, ale aj nákupov a designu! Berlín je pre mladých, pre „nákupné maniačky“, pre party nadšencov, pre milovníkov histórie.

Školy prijímajú prihlášky už teraz a čím skôr odošleme tvoju prihlášku, tým sú tvoje šance na prijatie väčšie!

Neváhaj nás kontaktovať a veľmi radi ti skúsime pomôcť!