Štúdium v Nemecku so Scandinavian study
Studium v Dansku

Štúdium v Nemecku

Štúdium v Nemecku so značkou kvality „Made in Germany“.

Štúdium v Nemecku je jednou z najlepších alternatív v Európe a je vysoko uznávané zamestnávateľmi po celom svete! Nemecko je treťou najobľúbenejšou destináciou u zahraničných študentov.

V Nemecku môžeš študovať aj keď nevieš po nemecky. Nemecké vysoké školy ponúkajú nielen odbory v nemčine, ale aj v angličtine.  Znalosť nemčiny ti uľahčí každodenný život a pomôže ti nájsť  kamarátov  rýchlejšie. Štúdium je zamerané okrem teórie aj na prax – v rámci štúdia absolvuješ tzv. Praktikum (stáž) vo svojom odbore. Naše partnerské školy sú navyše jednými z najlepších nemeckých univerzít zameraných na biznis, design, TV produkciu, ai.

Viac ako dvanásť percent študentov na nemeckých univerzitách pochádza zo zahraničia. Nemecko je atraktívnym miestom pre štúdium a nemecké vysokoškolské vzdelanie je vysoko uznávané zamestnávateľmi po celom svete.

Prečo sa rozhodnúť pre štúdium v Nemecku?

  • Univerzity majú Top pozíciu v CHE ranking
  • Univerzity kladú dôraz na malé triedy s intenzívnym a individuálnym prístupom
  • Systém univerzít je celosvetovo uznávaný, štátom schválený, akreditovaný systém FIBA
  • Školské areály sa radia sa medzi Top 10 v „Student Friendly survey“
  • Autentické, na prax orientované projekty s viac než 500 celosvetovo firmami s odvetvia
  • Vysoko kvalifikovaní profesori z praxe
  • Na univerzách sú zahraniční študenti zo všetkých kontinentov sveta, školy majú tzv. „Buddy Neatwork“ pre zahraničných študentov
  • Lokality campusov sa nachádzajú v samom centre priemyselných lokalít v Nemecku

Štúdium v Nemecku ponúkame napr. v nasledujúcich mestách:

Mníchov – je hlavné mesto Bavorska. Súper Berlína o titul najpopulárnejšej nemeckej destinácie. Sofistikované mesto obľubujúce protiklady. Je tretím najväčším mestom Nemecka a dvanástym Európskej Únie, popritom najvýznamnejším medzinárodným obchodným a umeleckým centrom. V tomto 800-ročnom meste sa nachádzajú početné múzeá a niekoľko nádherných barokových a renesančných kostolov. Mníchov je útočiskom všetkých druhov kultúr. Mesto je taktiež známe jedným  z najznámejších a najpopulárnejších tradičných svetových podujatí – Oktoberfest.

Stuttgart – Je príjemné nemecké mesto, ležiace v údolí, obklopené nádhernou prírodou, lesmi, vinicami. Je to je miesto, kde sa príroda stretáva s technológiou a tradícia s inováciou. Úspešne kombinuje živosť mestského života s množstvom kvalitných kultúrnych atrakcií. Všetko uprostred idylickej krajiny a topograficky jedinečnej krajiny. Prestížne múzeá umenia, malebné hrady a paláce, svieže záhrady a dve vynikajúce automobilové múzea, to sú len niektoré z pokladov, ktoré hlavné mesto regiónu Baden-Württemberg ponúka.

Kolín – Je štvrtým najväčším mestom Nemecka. Kolín je považované za najstaršie veľké nemecké mesto. Jeho dominantou je úchvatná katedrála, ktorá patrí k skvostom svetovej architektúry. V meste pôsobí čulá umelecká a kultúrna scéna s múzeami medzinárodného významu. Príťažlivosť metropoly zvyšujú aj početné miestne veľtrhy, silná ekonomika či bohatá ponuka gastronómie a zábavy. Príťažlivosť metropoly zvyšujú aj početné miestne veľtrhy, silná ekonomika či bohatá ponuka gastronómie a zábavy.

Hamburg – Je po Berlíne najväčším mestom Nemecka. Pre množstvo kanálov a mostov je niekedy označovaný aj ako Benátky severu. Nájdete tu viac ako 120 parkov a umelé jazerá. Toto prístavné mesto má veľa spoločného s Benátkami alebo Amsterdamom.

Berlín – Je mladé, pestré, kreatívne, s vibrujúcou atmosférou. Ponúka ale aj na kus histórie. Ťažko uveriť, čo sa dialo 20 rokov dozadu, minulosť je v ňom stále cítiť. Jednou nohou sa môžete ocitnúť v 80. rokoch obkolesení panelákmi, druhou nohou v modernej časti obkľúčení mrakodrapmi. Hlavne je to multikultúrne mesto, plné zelene, alternatívnej hudby, ale aj nákupov a designu! Berlín je pre mladých, pre „nákupné maniačky“, pre party nadšencov, pre milovníkov histórie.

Rozumieme tomu čo robíme a ak si nechceš iba podať prihlášku, ale byť aj prijatý, daj nám o sebe vedieť

error: Content is protected !!