IB International Baccalaureate - scandinavianstudy.sk
International Baccalaureate

IB International Baccalaureate

IB International Baccalaureate v Dánsku – medzinárodná maturita a vstupenka na prestížne zahraničné univerzity!

Láka ťa štúdium strednej školy v zahraničí? Je Angličtina tvojou záľubou? Máš veľkú motiváciu a ambície to dotiahnuť ďaleko? Tak toto by mohla byť príležitosť práve pre teba!

Dánsko ponúka skvelé podmienky nielen pre záujemcov o vysoké školy, ale aj pre stredoškolákov. Niekoľko dánskych gymnázií a stredných škôl poskytuje možnosť získať medzinárodne uznávanú maturitnú skúšku IB, ktorá ti môže výrazne pomôcť dostať sa na popredné svetové vysoké školy. Štúdium trvá 1-3 roky, je kompletne v angličtine a zadarmo! Na väčšine IB škôl po celom svete je tento program spoplatnený, vrátane škôl u nás v Slovenskej republike. V Dánsku za školné neplatíš nič!

IB International Baccalaureate Diploma Programme je intenzívny program, ktorý zahŕňa štúdium šiestich predmetov zo šiestich skupín – tri predmety vyššej úrovne a tri predmety nižšej úrovne. To znamená, že predmety, ktorým sa chceš venovať viac do hĺbky, si vyberáš ty. Môžeš študovať potrebné jazyky, humanitné vedy, exaktné vedy, matematiku, alebo napríklad predmety umeleckého zamerania! Tebou zvolené predmety sa môžu zaoberať napríklad teóriou a dejinami ľudského poznania, kreativitou alebo dobrovoľníctvom.

Program je určený primárne pre študentov vo veku 15-19 rokov – nie je to ale podmienka! Podať prihlášku si môžu študenti, ktorí práve dokončili základnú školu (tých ešte čaká pre-IB program, ktorý trvá jeden rok a plne ich pripraví na IB program), alebo absolvovali prvý či druhý ročník na strednej škole.

Máš teda tri možnosti:

  1. Vyskúšať si iba 1 rok štúdia na Pre-IB programu a pojať to ako finančne dostupný exchange v Dánsku
  2. Absolvovať dvojročné štúdium IB programu zavŕšené medzinárodnou maturitou a váženým IB diplomom
  3. Spojiť prvé dve varianty a absolvovať trojročné štúdium, ktoré zahŕňa Pre-IB program (príprava) a nadväzujúci IB program

Vyskúšaj si život na modernej dánskej boarding school!

Školy v Dánsku, ktoré ponúkajú IB, tiež fungujú ako internátne školy, takže ponúkajú možnosť moderného ubytovanie so širokou škálou voľnočasových aktivít. Budeš sa cítiť (takmer) ako doma! Môžeš si zabookovať ranné budíky, minimálne päťkrát denne sa servíruje skvelé jedlo a dvakrát týždenne sa robia úlohy v kaviarni s pomocou učiteľov. Prebieha ale veľa ďalších akcií, na niektorých školách sú to tematické večery, inde sú to rôzne výlety alebo napríklad Halloween. Zažiješ aj niečo z dánskej kultúry – väčšina škôl organizuje dánsky vianočný večer. Ubytovanie samozrejme zadarmo nie je, ale ceny sú pre slovenských študentov stále dostupné!

A ako je to s cenou ubytovania? Vo väčšine prípadov sa cena all inclusive ubytovania pohybuje v rozmedzí 450 – 750 eur mesačne. V niektorých prípadoch dokážeme zabezpečiť ubytovanie aj lacnejšie, ale je dobré počítať s touto priemernou cenou.

Tieto príklady cien zahŕňajú nielen ubytovanie, ale aj stravu a využitie všetkých možných zariadení a aktivít, ktoré škola ponúka.

7 dôvodov prečo študovať IB program v Dánsku

  1. Bezplatné štúdium a vysoko uznávaný program
  2. Štúdium v angličtine v medzinárodnom prostredí, kde nájdeš kamarátov zo všetkých kútov sveta
  3. Medzinárodná maturita, ktorá ti pomôže v ceste na prestížnu vysokú školu v zahraničí
  4. Život na internátnej škole, ktorá poskytuje nielen moderné ubytovanie, ale aj množstvo voľnočasových aktivít
  5. IB školy sú po celom svete považované za školy ponúkajúce vysokú úroveň vzdelávania
  6. Možnosť zamerať sa na predmety, ktoré ťa bavia a chceš sa im v budúcnosti venovať
  7. Vďaka zameraniu na nezávislosť, motiváciu a akademický aj osobností rozvoj si absolventi IB škôl často vedú akademicky lepšie v porovnaní s ostatnými študentmi

Termín prihlášky:

Najvhodnejšie obdobie na podanie prihlášky je od septembra do decembra. Oficiálny termín na podanie prihlášky pre nástup od septembra 2021 je až do 1. marca 2021. Avšak tento termín nie je záväzný a školy majú právo prijímacie konanie ukončiť skôr ak budú mať dostatok prihlášok, preto je dobré riešiť prihlášky čo najskôr!

Ako Ti pomôže ScandinavianStudy?

Ako agentúra ponúkame kompletný servis! Všetko s tebou preberieme, dáme dokopy potrebné dokumenty a prihlášku ti odošleme. Keď to vyjde, pomôžeme so zariadením ubytovania a poradíme ohľadom čohokoľvek, čo ťa bude zaujímať. Tento sprostredkovateľský balíček služieb stoji 699 eur. Ak sa na školu nedostaneš, garantujeme ti vrátenie peňazí v plnej výške.

Zaujíma ťa štúdium na IB International Baccalaureate škole? Chceš sa dozvedieť viac a porozprávať sa o tvojich možnostiach? Môžeme to prebrať!

Neváhaj nás kontaktovať na roman@scandinavianstudy.com

Free download: Bezplatné štúdium strednej školy v Dánsku podľa Hanuša P.