Ponuka škôl - scandinavianstudy.sk
Studium v Dansku

Ponuka škôl

SRH Berlin University of Applied Sciences, Berlín, Drážďany, Mníchov, Nemecko

Stránka školy: https://www.srh-berlin.de/en/

SRH Berlin University of Applied Sciences – s kampusmi rozmiestnenými po celom Nemecku (hlavné fakulty v Berlíne, Hamburgu, Drážďanoch), sa táto špičková súkromná univerzita zameriava na poskytovanie najlepšieho možného vzdelania študentom, ktorí hľadajú kvalitné bakalárske a magisterské štúdium v Nemecku.

Niekoľko hodnotení zdôrazňuje vysokú kvalitu, ktorú SRH predstavuje. CHE  – univerzitné hodnotenie, jedno z najrozsiahlejších hodnotení v Nemecku, ohodnotilo SRH ako najlepšiu univerzitu aplikovaných vied v Nemecku. Renomovaný obchodný časopis „Wirtschaftswoche“ zverejňuje rebríčky najlepších nemeckých vysokých škôl, na základe hodnotenia kvality absolventov vysokých škôl, pokiaľ ide o zamestnateľnosť. SRH získala v tomto prieskume štvrté miesto za business studies.

Mnoho firiem oceňuje kvalitu absolventov z SRH, ich medzinárodnú orientáciu, ako aj ich technické a sociálne zručnosti. Toto je výber z našej celosvetovej siete spoločností, kde sa naši študenti buď zúčastnili stáže, podnikateľských projektov alebo kde začali pracovať po ukončení štúdia známkou fx: Ford, Trivago, Amazon, RedBull, Google, Ergo, RWE, Vodafone, Toyota, SAP. Celková stratégia vzdelávania na SRH je navrhnutá tak, že celá organizácia a obsah študijných odborov sú plánované hlavne v súlade s zamestnateľnosťou študentov po absolvovani štúdia.

SRH odlišuje od ostatných (súkromných) univerzít v Nemecku najmä:

  • vynikajúca kvalita výučby
  • prakticky orientovaná metóda výučby – tzv. CORE Principle
  • globálna prepojenosť s viac ako 100 krajinami a s viac ako 113 univerzitami.
  • oddelenie tzv. kariérnych služieb priamo na fakulte, ktoré poskytuje podporu a kontakty na prac. trhu –  prepojenie s takmer 1500 firemnými partnermi.
  • univerzita sa zameriava na exkurzie a stáže

ISM MUNICH – International School of Management

Stránka školy: https://en.ism.de/campuses/munich

Baví ťa business? Tak študuj na najlepšej nemeckej univerzite aplikovaných vied v oblasti „Business Studies“ v Mníchove.  Mníchov je útočiskom všetkých druhov kultúr, s neuveriteľným počtom múzeí, živelnou umeleckou scénou a slávnym Oktoberfestom na ktorom nesmieš chýbať!

Škola ponúka bakalársky program International Business, ktorý bude výborným základom pre tvoj ďalší rozvoj v oblasti business. Magisterské programy nadväzujú na tvoje predchádzajúce znalosti z ekonomiky,  medzinárodné vzťahy a business. Univerzita sa zameriava na prax, aby tvoje vedomosti boli ruka v ruke s tvojimi skúsenosťami. Programy na tejto škole získali najvyššie hodnotenie v kategórii Medzinárodná orientácia v celom Nemecku!

Študenti Mníchovskej obchodnej školy ako základný princíp majú nárok na finančnú podporu podľa zákona o spolkovom vzdelávaní a odbornej príprave (BAföG). Či sa štátne dotácie vydávajú v jednotlivých prípadoch závisí od príjmu a majetku žiadateľa a jeho rodičov. Podpora nezávislá od príjmu rodičov vyžaduje, aby žiadateľ bol buď zamestnaný päť rokov po dosiahnutí veku 18 rokov, alebo aby bol zamestnaný 3 roky po trojročnej odbornej príprave (alebo na kratšie tréningy primerane dlhšie obdobie zamestnania).

COLOGNE BUSINESS SCHOOL (CBS)

Stránka školy: http://www.cbs.de/en/

CBS Cologne Business School je medzinárodne orientovaná,  štátom uznávaná Univerzita Aplikovaných Vied a je považovaná za jednu z najlepších nemeckých obchodných škôl.

Okrem toho, že je oficiálne uznaná kompetentným štátnym ministerstvom a akreditovaná „Wissenschaftsrat“, študijné programy CBS sú pravidelne kontrolované národnou akreditačnou agentúrou FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation) čo sa týka jej obsahu, aktuálnosti a akademických možností.

Na škole CBS sa počas štúdia podporuje profesijné a takisto aj sociálne zručnosti a kompetencie. Naučíte spracovať všetky osobné, obchodné a spoločenské úlohy tvorivo, samostatne a úspešne, s použitím analytickej kompetencie.

Samotné štúdium je organizované v malých študijných skupínách, kde je hlavným znakom najmä intenzívna podpora študentov zo strany profesorov.  Takisto sieť partnerských univerzít v zahraničí poskytuje možnosť získať medzinárodnú prax už počas štúdia. Práve prax pri nástupe na pracovnom trhu pomôže položiť pevné základy pre úspešnú kariéru, a poskytuje ideálne predpoklady pre rýchly štart napr. v nadnárodných spoločnostiach.

MACROMEDIA UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES

Stránka školy: http://www.mhmk-international.org

Macromedia University of Applied Sciences, vyučuje viac ako 2000 študentov vo všetkých piatich Top mediálnych centrách: Mníchov, Stuttgart, Kolín, Hamburg a Berlín. a zamestnáva približne 70 rôznych profesií!

Univerzita vychováva novú generáciu talenov pre medzinárodné mediálne spoločnosti budúcnosti. Štúdijné kurzy pokrývajú široké spektrum moderných médií a kariéry, od managementu, žurnalistiky cez tvorivé oblasti dizajnu, programovanie hier, filmu a televízie. Základnou myšlienkou je individuálna podpora vzdelávania študentov na profesionálnej úrovni, s povestným nemeckým citom pre detail, a takisto sa kladie dôraz na osobnostný rozvoj.

V piatich bakalárskych oblastiach/programoch: filmu a televízie, žurnalistiky, správy médií, médií a komunikačného dizajnu a manažmentu, univerzita ponúka odbornú kvalifikáciu v celkovo viac ako dvadsiatich štúdijných odboroch.Tie pokrývajú celé spektrum médií. Univerzita takisto ponúka študijné kurzy vyučované výhradne v cudzom jazyku.

LMU Ludwig Maximilians Universität München, Mníchov

Stránka školy: https://www.lmu.de/en

Renomovaná štátna univerzita so zameraním na výskum v oblasti medicíny a spoločenských vied.

Ponúka viac ako 300 vysokoškolských a postgraduálnych programov v rôznych akademických disciplínach. Môže sa pochváliť pulzujúcim životom v areáli školy, medzinárodným pôsobením a svetovo uznávanými členmi fakulty. LMU Munich je skvelou voľbou pre študentov, ktorí hľadajú kvalitné vzdelanie a stimulujúce prostredie.

RWTH Aachen University, Achen

Stránka školy: https://www.rwth-aachen.de

Popredná výskumná univerzita so zameraním na strojárstvo a prírodné vedy.

Ponúka viac ako 100 vysokoškolských a postgraduálnych programov v rôznych akademických disciplínach. Výhodou sú najmä početné partnerstvá s priemyselnými inštitúciami a medzinárodnými partnermi. Univerzita poskytuje fantastický študentský život s mnohými študentskými klubmi a športovými zariadeniami. RWTH Aachen je voľbou pre študentov, ktorí hľadajú špičkové technické vzdelanie a možnosti ďalšieho výskumu.

TU Technische Universität Berlin

Stránka školy: https://www.tu.berlin/en/

Popredná technická univerzita v hlavnom meste Nemecka, ktorá ponúka viac ako 100 vysokoškolských a postgraduálnych programov v rôznych disciplínach (inžinierstvo, prírodné vedy a ekonómia).

Berlínsky tech inštitút ponúka študentský život s mnohými študentskými klubmi a športovými zariadeniami. Je vynikajúcou voľbou pre študentov, ktorí hľadajú vysokokvalitné technické vzdelanie a výskumné príležitosti v dynamickom a inovatívnom prostredí Berlína.

BSBI Berlin School of Business and Inovation (Berlín, Hamburg, Paris, Athens)

Stránka školy: https://www.berlinsbi.com

BSBI má hlavný kampus v srdci Berlína a zameriava sa na pomoc absolventom stať sa výnimočnými lídrami.

Každý študijný odbor na BIBS sa zameriava na zlepšenie praktických obchodných zručností študenta a jeho pochopenie konkrétneho odvetvia. Poskytneme ti nástroje a informácie, ktoré potrebuješ pre svoj profesionálny úspech a podporu od akademikov, ktorí sú na špičke vo svojom odbore.

UH Universität Hamburg

Stránka školy: https://www.uni-hamburg.de/en.html

Komplexná výskumná univerzita so zameraním na sociálne, humanitné a prírodné vedy

Ponúka viac ako 170 vysokoškolských a postgraduálnych programov. Jej výskumné aktivity sú vysoko akademicky uznávané nielen v EU, spolupracuje na výskume klímy, má úspechy v tzv. „morských vedách“ a ďalších oblastiach śpecializovaného výskumu. Ak hľadáš kvalitné možnosti univerzitného vzdelávania a výskumu v živom a rozmanitom prostredí je táto univerzita ideálnou voľbou.

V ponuke máme viac ako 400 nemeckých univerzít a ak si nechceš iba podať prihlášku, ale byť aj prijatý/a, daj nám o sebe vedieť