Štúdium vo Dánsku

Ponuka škôl

HAMK Häme University of Applied Sciences – Fínsko

Stránky školy – http://www.hamk.fi/english/Sivut/default.aspx

Häme University of Applied Sciences (HAMK) je multidisciplinárna vysoká škola a nachádza sa centrálne v najľudnatejšej oblasti južného Fínska. HAMK má 7 campusov: Evo, Forssa, Hämeenlinna, lepąie, Mustiala, Riihimäki a Valkeakoski. Spolu má cca. 7200 študentov, zahraniční študenti pochádzajú z približne 70 rôznych krajín.

Finnish Education Evaluation Centre Award

Kvalita fínskych vysokých škôl je systematicky kontrolovaná štátnou organizáciou Finnish Education Evaluation Centre. HAMK bola prvá inštitúcia vysokoškolského vzdelánia vôbec, ktorá vo Fínsku získala najvyšší štatút „ADVANCED“ za kvalitu svojho vzdelávacieho systému a vzdelávacích procesov.

Štúdijné programy

HAMK ponúka nasledovné programy výhradne v anglickom jazyku.

Bakalárske štúdium zahŕňajú základné a odborné štúdie, nepovinné štúdie, stáže a bakalárske práce. Rozsah štúdia je 210-240 kreditov a doba je 3,5 až 4 roky.

HAMK má silné väzby na obchod a priemysel, ponúka autentické učebné prostredie a na prospech aj študentov a aj podnikov, s ktorými študenti spolupracujú už počas študií.

HAMK ponúka možnosť pracovať počas štúdia na projektoch pre miestne firmy (neplatené). Študentom sú zasielané pracovné ponuky, projekty, stáže a predmety dizertačnej práce týkajúce sa oblasti ich štúdia. Súčasťou výsledkov vzdelávania na HAMK je zabezpečiť, aby študenti získali nevyhnutné zručnosti pre prácu vo svojom odbore a následne si našli prácu. Z toho dôvodu sme vytvorili napríklad tzv. project-based learning.

 

Kajaani University of Applied Sciences

Stránky školy – https://www.kamk.fi/en

Kajaani University of Applied Sciences (KAMK) je praktickou alternatívou k tradičnému vysokoškolskému vzdelaniu a poskytuje študentom vynikajúcu kombináciu praktických zručností spolu s teoretickou vedomostnou základňou.

Niekoľko rokov za sebou je KAMK jednou z najlepších univerzít aplikovaných vied vo Fínsku, ktorá ponúka vysokokvalitné vzdelávanie a poradenstvo pre študentov.

Súčasťou kampusu sú moderné technológie, ako sú laboratóriá pre dátové centrá a herné dizajny, 3D tlačiarne, robotiku a smart gym. Okrem školiacich kníh a tlačených materiálov poskytuje knižnica v kampusoch rozsiahle elektronické zdroje.

Štúdijné programy

KAMK ponúka nasledovné programy výhradne v anglickom jazyku.

Študentské ubytovanie je k dispozícii v moderných a elegantných apartmánoch v areáli školy. Každý študent má súkromnú zariadenú izbu v spoločnom byte. Podľa študentských preferencií sú k dispozícii aj nezariadené študentské ubytovanie v pešej vzdialenosti od areálu, alebo byt v súkromí. Nájomné za študentské ubytovanie v areáli je 310 € mesačne. Nájomné zahŕňa vodu a elektrinu.

Kajaani je malé živé mesto. Študentský život v Kajaani je jednoduchý život: vzdialenosti sú krátke a služby sú na vysokej úrovni. Mesto má všetky potrebné služby, ale je stále dostatočne malé, aby sa študenti cítili v bezpečí. Štyri odlišné obdobia poskytujú širokú škálu zmysluplných zážitkov.

Kajaani tiež ponúka všetkým rekreačné a voľnočasové zariadenia. Jedno z najväčších rekreačných a športových stredísk vo Fínsku, Vuokatti a je vzdialené len 35 km od mesta Kajaani. Ponúka vynikajúce príležitosti napr. bežecké lyžovanie a zjazdové lyžovanie, husky safari, wakeboarding, turistiku či kúpanie v kúpeľoch.