Ponuka škôl - scandinavianstudy.sk
Štúdium vo Dánsku

Ponuka škôl

HAMK Häme University of Applied Sciences

Stránky školy – http://www.hamk.fi/english/Sivut/default.aspx

Häme University of Applied Sciences (HAMK) sa nachádza sa centrálne v najľudnatejšej oblasti Južného Fínska.

HAMK má 7 campusov: Evo, Forssa, Hämeenlinna, lepąie, Mustiala, Riihimäki a Valkeakoski. Spolu má cca. 7200 študentov, zahraniční študenti pochádzajú z približne 70 rôznych krajín. HAMK bola prvá inštitúcia vysokoškolského vzdelánia vôbec, ktorá vo Fínsku získala najvyšší štatút „ADVANCED“ za kvalitu svojho vzdelávacieho systému a vzdelávacích procesov.Kvalita fínskych vysokých škôl je systematicky kontrolovaná štátnou organizáciou Finnish Education Evaluation Centre.

Bakalárske štúdium zahŕňajú základné a odborné štúdium a stáže. Rozsah štúdia je 210-240 kreditov a doba je 3,5 až 4 roky. HAMK má silné väzby na obchod a priemysel, ponúka autentické učebné prostredie porovnateľné s praxou vo firmách, čo na prospech študentov a firiem, s ktorými študenti spolupracujú už počas študia.

HAMK ponúka možnosť pracovať počas štúdia na projektoch pre miestne firmy (neplatené). Študentom škola ponúka pracovné ponuky, projekty, stáže týkajúce sa oblastií ich štúdia. Súčasťou výsledkov vzdelávania na HAMK je zabezpečiť, aby študenti získali nevyhnutné zručnosti pre prácu vo svojom odbore a následne si našli prácu.

Kajaani University of Applied Sciences

Stránky školy – https://www.kamk.fi/en

Kajaani University of Applied Sciences (KAMK) je praktickou alternatívou k tradičnému vysokoškolskému vzdelaniu a poskytuje študentom vynikajúcu kombináciu praktických zručností spolu s teoretickou výučbou.

Niekoľko rokov za sebou je KAMK jednou z najlepších univerzít aplikovaných vied vo Fínsku. Súčasťou kampusu sú tzv. smart facilities, ako sú laboratóriá, dátové centrá a priestory určené na herný dizajn, robotiku a napr. aj smart gym atp. Študentské ubytovanie je k dispozícii v moderných a elegantných apartmánoch v areáli školy. Každý študent má súkromnú zariadenú izbu v spoločnom byte. Podľa študentských preferencií sú k dispozícii aj nezariadené študentské izby v pešej vzdialenosti od areálu.

Kajaani je malé živé mesto. Študentský život v Kajaani rovná sa „simple life“  – vzdialenosti sú krátke a služby sú na vysokej úrovni. Mesto má všetky potrebné služby, ale je stále dostatočne malé, aby sa študenti cítili v bezpečí.

Štyri odlišné obdobia poskytujú širokú škálu zmysluplných zážitkov. Kajaani tiež ponúka všetkým rekreačné a voľnočasové zariadenia. Jedno z najväčších rekreačných a športových stredísk vo Fínsku, Vuokatti a je vzdialené len 35 km od mesta Kajaani. Ponúka vynikajúce príležitosti napr. bežecké lyžovanie a zjazdové lyžovanie, husky safari, wakeboarding, turistiku či kúpanie v kúpeľoch.

LAB University of Applied Sciences

Stránka školy: https://www.lab.fi/en

Instagram: https://www.instagram.com/labfinland/

Facebook: https://www.facebook.com/LABfinland

LAB Univerzita aplikovaných vied pôsobí v Lahti a Lappeenranta a poskytuje vzdelávanie aj online. Študenti si môžu vybrať z anglických študijných programov v oblastiach inžinierstva, dizajnu, obchodu, cestovného ruchu a hotelierstva a zdravia. LAB má 8 900 študentov a je šiestou najväčšou univerzitou aplikovaných vied vo Fínsku.

Univerzita aplikovaných vied LAB ponúka vzdelávanie založené na postupoch uplatňovaných vo svete práce. Zameriava sa na inovácie, priemysel a obchod. Univerzita slúži globálnemu podnikaniu prostredníctvom vzdelávania na svetovej úrovni orientovaného na prax. Súčasťou štúdia sú profesionálne orientované projekty realizované v spolupráci so zamestnávateľmi a firmami v danej oblasti počas celého štúdia.

LAB má pro aktívny aktívny prístup –  rôzny ľudia a odborníci vytvárajú niečo nové spolu! To, čo robí LAB Univerzitu úspešnou, je jej zameranie na inovácie v rôznych oblastiach, ako je udržateľnosť, sustainable hospodárstvo, dizajn, komercializácia inovácií a inovácie služieb pre zdravie.

LUT University

Stránka školy: https://www.lut.fi/en

Instagram: https://www.instagram.com/unilut/?hl=en

Facebook: https://www.facebook.com/unilut/

LUT School of Business and Management patrí medzi 200 najlepších obchodných škôl na svete v najnovšom rebríčku Times Higher Education (THE) World University Rankings 2020 pre obchodné a ekonomické predmety.

Univerzita LUT je priekopníckou vedeckou univerzitou v Lappeenrante, ktorá bola založená v roku 1969. Mesto Lappeenranta sa stalo jedným z dvoch víťazov súťaže European Green Leaf Award v roku 2021 ako „najzelenšie mesto Európy“. Univerzita LUT spája oblasti vedy a podnikania. Ich medzinárodnú komunitu tvorí 7 500 študentov a odborníkov zaoberajúcich sa vedeckým výskumom a akademickým vzdelávaním. Pomáhajú spoločnosti a podnikom pri ich udržateľnej obnove a spoločne sa zameriavajú na udržateľnosť (sustainability).

Areály LUT sú kompaktné a ponúkajú vynikajúcu škálu služieb a kombináciu vysokokvalitného vzdelávania. Univerzitné kampusy sa nachádzajú v Lappeenranta a Lahti. V oboch mestách zamestnanci, partneri a študentské združenia spolupracujú na tom, aby sa študenti na akademickej pôde cítili ako doma a aby bol svet lepším miestom. Študenti pri mnohých príležitostiach hodnotili atmosféru LUT univerzity ako najlepšiu vo Fínsku.