Top up - možnosti pokračovania štúdia FIN, HOL
Top up odbory v Británii

Top Up štúdium

Máš záujem o viac info a webinár k Top ups?

V prípade záujmu neváhaj vyplniť kontaktný formulár, na základe ktorého Ti prídu bližšie informácie k plánovanému webináru (prijímací proces, financie, štúdium, ubytovanie,atp). 

Po rozhodnutí dánskej vlády zrušiť časť obľúbených AP a Top Up programov sa skoplikovalo štúdium vysokej školy mnohým zahraničným študentom, pre ktorých v Dánsku už nie je vhodný nadväzujúci bakalársky odbor v angličtine. Toto rozhodnutie nás tiež negatívne ovplyvnilo, ale od leta 2021 sme pracovali na riešení. Teraz máme pre vás dobrú správu!

Top Up vo Fínsku alebo v Holandsku

Dve vysoké školy vo Fínsku, HAMK a HAMK, čiastočne dve školy v Holandsku (Avans a InHolland) a XCL v UK, umožnia prestup absolventom konkrétnych dánskych AP programov do príslušných bakalárskych odborov v špeciálnej spolupráci so Scandi od septembra 2022.

Vhodné pre: absolventov dánskych AP programov alebo záujemcov dokončujúcich AP štúdium v júni 2022 a neskôr

Kto kam? (z odboru v DK  na odbor do FIN, HOL resp. UK)

Fínsko:

Holandsko:

Veľká Británia – online:

Si rozhodnutá/tý?

Servisní balíček v prípade tvojho záujmu o spoluprácu s nami sme pripravili servisný balíček v hodnote 149 eur, ktorý zahŕňa podanie prihlášok, vybavenie komunikácie so školou a predodchodový manuál a hlavne obsahuje aj garancia vrátenia poplatku v celej výške pri neprijatí na školu (Fínsko).
 
Deadline na podanie prihlášky na nástup v septembri 2022 je 4. apríla pre KAMK (Fin) a 10. mája pre HAMK(Fin), alebo do naplnenia kapacít. Odporúčame to teda radšej neodkladať!
 

HAMK Häme University of Applied Sciences – Fínsko

Stránky školy – http://www.hamk.fi/english/Sivut/default.aspx

Häme University of Applied Sciences (HAMK) sa nachádza sa centrálne v najľudnatejšej oblasti Južného Fínska.

HAMK má 7 campusov a spolu cca. 7200 študentov, zahraniční študenti pochádzajú z približne 70 rôznych krajín. HAMK bola prvá inštitúcia vysokoškolského vzdelávania vôbec, ktorá vo Fínsku získala najvyšší štatút „ADVANCED“ za kvalitu svojho vzdelávacieho systému a vzdelávacích procesov. 

Rozsah štúdia je 210-240 kreditov a doba je 3,5 až 4 roky. HAMK má silné väzby na obchod a priemysel, ponúka autentické učebné prostredie porovnateľné s praxou vo firmách. HAMK ponúka možnosť pracovať počas štúdia na projektoch pre miestne firmy, ponúka pracovné miesta, projekty, stáže týkajúce sa oblasti vašeho štúdia. 

Kajaani University of Applied Sciences

Stránky školy – https://www.kamk.fi/en

Kajaani University of Applied Sciences (KAMK) je praktickou alternatívou k tradičnému vysokoškolskému vzdelaniu a poskytuje študentom vynikajúcu kombináciu praktických zručností spolu s teoretickou výučbou.

Niekoľko rokov za sebou je KAMK jednou z najlepších univerzít aplikovaných vied vo Fínsku. Súčasťou kampusu sú tzv. Smart facilities, ako sú laboratóriá, dátové centrá a priestory určené na herný dizajn, robotiku a napr. aj smart gym atp.

Študentské ubytovanie je k dispozícii v moderných a elegantných apartmánoch v areáli školy. Každý študent má súkromnú zariadenú izbu v spoločnom byte. Podľa študentských preferencií sú k dispozícii aj nezariadené študentské izby v pešej vzdialenosti od areálu.

Kajaani je malé živé mesto. Študentský život v Kajaani rovná sa „simple life“  – vzdialenosti sú krátke a služby sú na vysokej úrovni. Mesto má všetky potrebné služby, ale je stále dostatočne malé, aby sa študenti cítili v bezpečí. Jedno z najväčších rekreačných a športových stredísk vo Fínsku, Vuokatti a je vzdialené len 35 km od mesta Kajaani. Ponúka vynikajúce príležitosti napr. bežecké lyžovanie a zjazdové lyžovanie, husky safari, wakeboarding, turistiku či kúpanie v kúpeľoch.

Prečítaj si rozhovor s Barčou, ktorá už má štúdium na KAMK úspešne za sebou.

Avans University of Applied Sciences

Stránka školy: http://www.avans.nl/international

Avans Univeristy sa nachádza v troch mestách v južnej časti Holandska, avšak anglické programy sa vyučujú len v meste Breda.

Mesto Breda je označované za „Perlu Juhu“ s historickým duchom a širokou ponukou barov, reštaurácií a športových klubov pre mladých ľudí. Toto mesto sa vyznačuje bohatou multikultúrnosťou. Dá sa považovať za študentské mesto, pretože tu žije okolo 20 000 študentov.  Avans ti ponúka vzdelanie najvyššej kvality (ocenenie za 2021) a jej cieľom je pomôcť ti využiť tvoj potenciál nie len v rámci výučby ale aj v živote.

Inholland University of Applied Sciences

Stránka školy: https://www.inholland.nl/inhollandcom

Inholland University of Applied Sciences je jednou z najlepších vzdelávacích inštitúcií v celom Holandsku a to najmä vďaka ich individuálnemu prístupu a priateľskému prostrediu. Táto univerzita sídli vo veľkomestách ako Amsterdam, Delft, Haarlem či dokonca The Hague.

Čo študenti oceňujú najviac je určite vysoká kvalita, a to čo sa týka odborného štúdia, študijných prostriedkov, profesionálnych učiteľov aj mimoškolských aktivít. Štúdium na Inholland University je orientované na prax – nenájdeš tu povinné memorovanie učiva, či učenie sa poučiek. Počas štúdia a pracovnej stáže získať skúsenosti v oblasti obchodu a priemyslu, čo ťa pripraví do tvojho budúceho povolania. 

Xenophone College London ( University of Chichester)

Stránka školy:

Xenophone College London je akreditovanou partnerskou inštitúciou Chichester University (top 20 v UK). XCL ponúka kvalitné a naviac flexibilné (online), cenovo dostupné, medzinárodné vzdelanie pre študentov, ktorých zaujíma nadobudnutie skutočných zručností a vedomostí pre modernú ekonomiku a spoločnosť.

V rámci online štúdia na XCL minimalizovali tzv. asynchrónne učenie – žiadne vopred nahrané nudné video lekcie hodiny, kde majú študenti iba malú šancu na zapojenie do hodiny. Absolvujete vždy živé hodiny, živé semináre a skutočnú skupinovú prácu na projektoch so študentami – všetko spolu v reálnom čase so študentami v Londýne a online so spolužiakmi z celého sveta.

Každá vyučovacia hodina je nahrávaná a na druhý deň si ju viete opätovne prehrať (spolu s titulkami) v rozhraní moderného študentského portálu. V priebehu roka na vás čakajú zadania a projekty, hodnotenie je priebežné a v rámci celého roka (bez koncoročných skúšok a zbytočného stresu).