Zoznam hosťujúcich univerzít 2018 - scandinavianstudy.sk
Zoznam hosťujúcich univerzít 2018

Zoznam hosťujúcich univerzít 2018

Medzi vystavovateľmi nájdeš univezity z Veľkej Británie, Škandinávie a Holandska.

Zoznam hosťujúcich univerzít 2018 – Program obsahuje prednášky univerzít a diskusie s už absolventami. Návštevu veľtrhu odporúčame študentom III. i IV. ročníkov stredných škôl a študnentov slovenských univerzít, ktorý očakávajú od vydelávanie niečo iné! (Vždy je možné aj prestúpiť).

Vstup na veľtrh je po registrácii na scandinavianstudy.sk bezplatný a nižšie sme pre teba pripravili krátky opis vystavujúcich inštitúcií.

ZIBAT – ZAELAND INSTITUTE OF BUSINESS AND TECHNOLOGY

Stránka školy: http://zibat.dk

Je našou prioritne odporúčanou školou a Scandinavian study je jediný a exkluzívny partner pre Slovensko a Českú republiku. Zibat je regionálna inštitúcia v regióne Zéland, kde sa nachádza aj hlavné mesto Kodaň.  Mám päť medzinárodných školských areálov lokalizovaných v sympatických mestách Næstved, Slagelse, Nykøbing F, Roskilde a Koge. Výhody štúdia na ZIBAT sú relatívne malé náklady na život a to najmä na campusoch Naestved a Slagelse.

DANIA – DANISH BUSINESS ACADEMY

Stránka školy: http://www.eadania.dk

Dania Business Academy je dlhoročným partnerom Scandinavian study a vyhovuje študentom, ako „zlatá stredná cesta“ čo sa týka nákladov na život v meste Randers a veľmi dobrou povesťou školy. Akadémia sa nachádza v nových moderných budovách na južnom okraji mesta Randers a v meste Viborg. Ponúka vynikajúce študijné zázemie pre viac ako 800 zahraničných študentov, vrátane najnovších IT zariadení a nového IT centra.

BUSINESS ACADEMY AARHUS

Stránka školy: http://www.baaa.dk

Business Academy Aarhus sa nachádza sa v meste Aarhus, ktoré je druhé najväčšie mesto v Dánsku s počtom obyvateľov cca. 400 000. Akadémia spolupracuje s organizáciami a firmami, ktoré môžu pomôcť nájsť študentom prax napríklad v Malajzii, v Shanghai či v Kanade. Každým rokom BAAA spolupracuje s viac ako 800 firmami nielen z Dánska, ako napr. Carlsberg, Ikea, Nordea Bank, Novo Nordisk či Porsche v USA. Mesto Aarhus je atraktívnym vzdelávacím centrom a niet teda divu, že približne 16% obyvateľov mesta tvoria práve BAAA študenti.

UCN – UNIVERSITY COLLEGE OF NORTHERN DENMARK

Stránka školy: http://www.ucnorth.dk

UCN v Aalborgu je inštitúcia, ktorá každoročne inovuje štýl svojej výučby a vzdelávacích metód. Aalborg je študentské mesto a bude vyhovovať študentom vyznávajúcim pravidlo: „Study Hard – Party Hard!. UCN sa nachádza v severnej časti Dánska, vo štvrtom najväčšom meste Dánska v Aalborgu. Ponúka viac ako 15 študijných programov v anglickom jazyku, a sú orientované na praktické využitie vedomostí. Aalborg na prvý pohľad zaujme krásnymi historickými budovami.

EAL LILLEBEALT BUSINESS ACADEMY, ODENSE

Stránka školy: https://www.eal.dk/international/

Lillebealt, alebo ak chcete EAL má pre našich študentov najnovší a pravdepodobne aj najkrajší campus so všetkých našich partnerských škôl v Dánsku a spolupracujeme spolu už od roku 2009. EAL ponúka svoje študijné programy v skvelom a historickom meste Odense, a takisto v meste Vejle. Škola kladie dôraz na profesionálne študijné prostredie a pre svojich študentov má pripravené triedy s moderným vybavením. Mesto Odense, je rodné mesto H.Ch. Andersena. Podľa viacerých štatistík má dokonca najviac zapísaných študentov zo všetkých dánskych miest.

AARHUS UNIVERSITY

Stránka školy: http://www.au.dk/en

Táto moderná univerzita, bola založená už v roku 1928 a v posledných rokoch sa dostala do prvej stovky v niekoľkých významných svetových rebríčkoch vzdelávania, ako je napríklad QS World University Ranking. Týmto si Aarhus University robí skvelé meno atraktívnej vzdelávacej inštitúcie a láka tých najlepších študentov, profesorov a partnerov z celého sveta. Zo skúseností Vám odporúčame dať si prihlášku aj (alebo len) do mesta Herning, kde sú väčšie šance na prijatie a univerzita garantuje ubytovanie. Ak chceš mať diplom zo svetovej univerzity a pritom sa ľahko dostať cez príjmačky, Herning je jednoduchá voľba.

CBA COPENHAGEN BUSINESS ACADEMY

Stránka školy: https://www.cphbusiness.dk/

Copenhagen Business Academy je akadémia, ktorá sa nachádza v Kodani. Akadémia ponúka business a IT vzdelávacie programy. Jednou s podmienok prijatia je aj certifikát IELTS 6,0+ (200EUR)! Viac info aj TU.

Kajaani University of Applied Sciences

Stránky školy – https://www.kamk.fi/en

Kajaani University of Applied Sciences (KAMK) je praktickou alternatívou k tradičnému vysokoškolskému vzdelaniu a poskytuje študentom vynikajúcu kombináciu praktických zručností spolu s teoretickou vedomostnou základňou. Niekoľko rokov za sebou je KAMK jednou z najlepších univerzít aplikovaných vied vo Fínsku, ktorá ponúka vysokokvalitné vzdelávanie a poradenstvo pre študentov.

Súčasťou kampusu sú moderné technológie, ako sú laboratóriá pre dátové centrá a herné dizajny, 3D tlačiarne, robotiku a smart gym. Okrem školiacich kníh a tlačených materiálov poskytuje knižnica v kampusoch rozsiahle elektronické zdroje.

Fontys University of Applied Sciences

Stránka školy: https://fontys.edu/

Fontys Hogescholen (Fontys University of Applied Sciences, alebo „Fontys“) je jednou z najväčších holandských univerzít, s rozsiahlymi areálmi a modernými vymoženosťami. Napriek veľkému počtu študentov je výučba na Fontys zameraná na individuálny prístup a organizovaná v “intímnom prostredí” malotriedok. Učitelia k študentom pristupujú veľmi priateľsky a podporujú ich na ceste za ich profesionálnou kariérou. Táto univerzita má 3 campusy v atraktívnych mestách Eidndhoven, Venlo a Tilburg.

Avans University of Applied Sciences

Stránka školy: http://www.avans.nl/international

Avans University of Applied Sciences bola založená 1. januára 2004 po zlúčení Hogeschool Brabant a Hogeschool ‚s-Hertogenbosch. Avans Univeristy sa nachádza v troch mestách v južnej časti Holandska, avšak anglické programy sa vyučujú len v meste Breda. Mesto Breda je označované za „Perlu Juhu“ s historickým duchom a širokou ponukou barov, reštaurácií a športových klubov pre mladých ľudí. Toto mesto sa vyznačuje bohatou multikultúrnosťou. Dá sa považovať za študentské mesto, pretože tu žije okolo 20 000 študentov. Univerzita Avans v meste Breda je ako stvorená pre teba,  ak túžiš po príjemnom, bezpečnom a dynamickom prostredí!

Avans University of Applied Sciences sa môže pýšiť vyhlásením za TOP hlavnú univerzitu aplikovaných vied v Holandsku. Avans ti ponúka vzdelanie najvyššej kvality a jej cieľom je pomôcť ti využiť tvoj potenciál nie len v rámci výučby ale aj v živote. Avans Uni ťa chce posunúť vpred a dosiahnuť svoje kariérne aj osobnostné ciele.

UNIVERSITY OF SUNDERLAND

Stránka školy: http://www.sunderland.ac.uk/

University of Sunderland je škola, ktorá patrí  medzi nami najviac odporúčame univerzity! University of Sunderland je univerzitou, ktorá skutočne mení život. 

Poskytuje kvalitné akademické vzdelanie, ktoré vedie ku globálne uznavaným kvalifikáciam. Univerzita má viac ako 100 ročnú tradíciu a globálne silnú povesť vo svete. Získala ocenenie Ocenenie „Times Higher Education Awards“. Univerzitu navštevuje v súčasnosti 20 000 študentov so sídlom v kampusoch na severovýchodnom pobreží UK v mestách Sunderland, Londýn a Hongkongu a má partnerstvá so vzdelávacími inštitúciami v 15 krajinách po svete.

NOTTHINGHAM TRENT UNIVERSITY

Stránka školy – https://www.ntu.ac.uk/

NTU navštevuje približne 27 000 študentov a za posledné roky investovali viac ako 350 miliónov GBP do troch kampusov, s cieľom vytvoriť inšpiratívne vzdelávacie prostredie.

 Nottingham Trent University v súčasnosti ponúka viac ako 500 štúdijných odborov. Univerzita má tri areály: mestský areál, Clifton Campus a Brackenhurst. Nachádza sa severne od centra mesta Nottingham. Univerzita spolupracuje s viac ako 600 špičkovými firmami. Medzi tieto spoločnosti patria spoločnosti Microsoft, Toyota, Boots, Experian a Rolls Royce.

Nottingham je priamo uprostred Veľkej Británie – môžete sa dostať do Londýna alebo do Manchesteru za menej ako dve hodiny.  Mesto je mladé a žije v ňom energická komunita s viac ako 60 000 študentmi. vyzývajú, aby ste vyskúšali niečo nové!

DE MONTFORT UNIVERSITY Leicester

Stránka školy – http://www.dmu.ac.uk/home.aspx

Univerzita v De Montfort v Leicesteri (DMU) je moderná inštitúcia ktorá vytvára inšpirujúce prostredie pre svojich študentov.

DMU bola ohodnotená časopisom Times Higher Education za jednu zo 150 najlepších mladých univerzít na svete v roku 2017 a je v Top 10 najpopulárnejších univerzít v UK celkovo. DMU bola vyhlásená takisto za piatu najlepšiu univerzitu v UK pre celkovú kvalitu a inovatívnosť výučby.

DMU sa skladá z Fakulty Umenia, Dizajnu a humanitných vied, ktoré zahŕňajú a spájajú tvorivé disciplíny DMU a takisto je to Fakulta Ekonomie a právnická fakulta. Univerzita poskytuje širokú škálu bakalárskych a magisterských odborov vrátane účtovníctva, práva, politológie, marketingu a ekonómie, ktoré sú kvalitne nastavené pre budúce uplatnenie študentov na pracovnom trhu.

COVENTRY UNIVERSITY

Stránka školy: http://www.coventry.ac.uk

Coventry University je škola, ktorá patrí medzi nami najviac odporúčame univerzity! S viac ako 27.000 študentmi patrí k najväčším a najkrajším univerzitám v krajine.

Coventry je študentské mesto, ktoré ma výbornú lokalitu. Nachádza sa len hodinku vlakom od Londýna a 20 minút od Birminghamu. Disponuje tromi školskými areálmi: v centre mesta Coventry, v Scarborough a v Londýne. Campus v Coventry v súčasnej dobe prechádza procesom inovácie za rekordných 160 mil £.

Prostredníctvom prepojení s podnikmi a organizáciami vo verejnom a dobrovoľníckom sektore majú študenti prístup k projektom a stážam, ktoré zvyšujú ich zamestnateľnosť po ukončení štúdia. V roku 2017 získala ocenenie Gold v rámci výučby excelentnosti. Študenti univerzity využívajú najmodernejšie zariadenia vo všetkých akademických odboroch vrátane výučby zdravotníctva, dizajnérskych a inžinierskych laboratórií, umeleckých dielní a výpočtových stredísk.

BANGOR UNIVERSITY

Stránka školy: https://www.bangor.ac.uk

Ak túžiš študovať na univerzite z ktorej dýcha historia, tradícia a ktorá sa nachádza v úžasnej prírodnej scenérii,  Bangor University je priamo stvorená pre teba!

 Spomínaš si na filmové spracovanie Harryho Pottra a na nadherné historické kulisy v pozadí? Presne tak vyzerajú historické priestory Bangor University! Bangor je pravdepodobne jedno z najkrajších univerzitných zariadení v celej Británii – nachádza sa medzi horami Snowdonia a úžinou Menai. Univerita ktorá bola založená v roku 1884 a má dlhoročnú tradíciu akademickej dokonalosti a silné zameranie na skúsenosti študentov. Na univerzite študuje približne 11 000 študentov. Bangor University je podľa výskumného rámca excelentnosti (REF) zaradená do top 40 v Spojenom kráľovstve.

ABERYSTWYTH UNIVERSITY

Stránka školy: https://www.aber.ac.uk/en

Aberystwyth je krásne a rušné prímorské mestečko, ktoré sa nachádza na západnom pobreží v strede Walesu.

V roku 2015 bol Aberystwyth oficiálne korunovaný vo Veľkej Británii ako “Greatest city” na prestížnej Academy of Urbanism Awards. Každý akademický rok sa populácia mesta zvýši o takmer 8000 študentov, čo vytvára rušné a kozmopolitné prostredie pre štúdium. Aberystwyth je považované za najbezpečnejšie mesto vo Walese a takisto vo Veľkej Británii. Aberystwyth University sa môže pýšiť históriou siahajúcou až do roku 1872!