Podmienky prijatia do Dánska | ScandinavianStudy
Podmienky prijatia na univerzity v Dánsku

Podmienky prijatia

S prijímacím konaním máme 10 ročné skúsenosti a sami sme takisto absolventi z Dánska. Pomôžeme Ti s administratívnou časťou prihlášky a dokonale Ťa pripravíme na pohovor so zástupcom školy.

Scandinavian study

Prijímacie konanie

V Dánsku sa neskladajú typické prijímacie skúšky. Priemer známok nie je hlavnou časťou podmienky prijatia do Dánska ako u nás. Dôležitý faktor na prijatie na školy je tvoja znalosť angličtiny a dostatočná motivácia k štúdiu, počet absolvovaných hodín na strednej škole z konkrétnych predmetov, predchádzajúce pracovné skúsenosti a hlavne bezchybná prihláška (čo ti vieme sľúbiť my).

Základné podmienky prijatia do Dánska

  • si študent maturitného ročníka, (resp. máš absolvovanú maturitnú skúšku, si študent resp.  absolvent VŠ)
  • angličtina na jazykovej úrovni min. B2 – Intermediate
  • pohovor so zástupcom školy

Deadline

  • Na februárový nástup je deadline na väčšinu škôl do 1.12. 
  • Na septembrový nástup je deadline na väčšinu škôl do 15. 03
  • Prihlášky zbierame už od septembra!

Jazykové požiadavky

Študent musí  k prihláške predložiť certifikát z anglického jazyka a to buď:

Ak nemáš ani jeden z uvedených certifikátov z anglického jazyka, , radi ti pomôžeme.

Prestup z VŠ na univerzitu do Dánska

V prípade ak chceš prerušiť resp. ukončiť štúdium na slovenskej vysokej škole a máš záujem pokračovať v Dánsku, ku svojej prihláške budeš musieť doložiť aj výpis absolvovaných predmetov a dosiahnutých kreditov v anglickom jazyku. Nájdeme ti odbor, kde bude škola akceptovať tvoje doposiaľ dosiahnuté kredity. V prípade ak si absolvent Bakalárskeho štúdia resp. si v poslednom, treťom ročníku, budeš k prihláške tiež potrebovať výpis absolvovaných predmetov a dosiahnutých kreditov.

Štúdium v Dánsku sme zažili na vlastnej koži! Rozumieme tomu čo robíme a ak si nechceš iba podať prihlášku, ale byť aj prijatý, daj nám o sebe vedieť! #ŠtudiumVDánsku