Podmienky prijatia na univerzity v Dánsku

Podmienky prijatia

Za posledný rok máme viac ako 85 % úspešnosť prijatých študentov do Dánska! S prijímacím konaním máme 10 ročné skúsenosti a sami sme takisto absolventi z Dánska. Pomôžeme  Ti s administratívnou časťou prihlášky a dokonale Ťa pripravíme na pohovor so zástupcom školy.

Prihlaska na univerzitu do zahranicia

Základné podmienky prijatia do Dánska

  • si študent maturitného ročníka, (resp. máš absolvovanú maturitnú škúšku, si študent alebo absolvent VŠ)
  • ovládaš angličtiny na jazykovej úrovni min. B2 – Intermediate
  • pohovor so zástupcom školy

Deadline

  • Na Februárový nástup je deadline na väčšinu škôl do 1.12. 
  • Na Septembrový nástup je deadline na väčšinu škôl do 15. 03
  • Prihlášky zbierame už od Septembra!

Jazykové požiadavky

Študent musí spolu k prihláške predložiť tiež aj certifikát z anglického jazyka a to buď:

Ak nemáš ani jeden z uvedených certifikátov z anglického jazyka, kontaktuj nás.

Prestup z VŠ na univerzitu do Dánska

V prípade, ak chceš prerušiť resp. ukončiť štúdium na slovenskej vysokej škole a máš záujem pokračovať v Dánsku, je to veľmi jednoduché. K prihláške budeš musieť doložiť výpis absolvovaných predmetov a dosiahnutých kreditov v anglickom jazyku. Nájdeme ti odbor kde bude škola akceptovať tvoje doposiaľ dosiahnuté kredity. V prípade, ak si absolvent Bakalárskeho štúdia resp. si v poslednom, treťom ročníku, budeš k prihláške tiež potrebovať výpis absolvovaných predmetov a dosiahnutých kreditov v anglickom jazyku a certifikát o absolvovaní anglického testu buď IELTS alebo TOEFL.

Prijímacie konanie

V Dánsku sa neskladajú typické prijímacie skúšky. Priemer známok nie je hlavnou časťou podmienky prijatia do Dánska – ako u nás. Dôležitý faktor na prijatie na školy je tvoja znalosť angličtiny a dostatočná motivácia k štúdiu, počet absolvovaných hodín na strednej škole z konkrétnych predmetov, predchádzajúce pracovné skúsenosti a hlavne bezchybná prihláška (čo ti vieme sľúbiť my).

Ak chceš študovať v Dánsku, a ešte si svoju prihlášku nezačal riešiť, je najvyšší čas kontaktovať Scandinavian study práve teraz!