Studium v Dansku so Scandinavian study - Sme absolventi univerzit v Dansku

Podmienky prijatia

S prijímacím konaním máme viac ako 8 ročné skúsenosti a preto máme podmienky prijatia tak povediac v malíčku. Pomôžeme  ti s administratívnou časťou prihlášky a dokonale ťa pripravíme na pohovor zo zástupcom školy Za posledný rok máme viac ako 80 % úspešnosť prijatých študentov do Dánska! Prihlaska na univerzitu do zahranicia

Základné podmienky prijatia do Dánska

 • vek min. 18 rokov v deň nástupu na školu
 • študent je v maturitného ročníka, (resp. má absolvovanú maturitnú škúšku, študent alebo absolvent VŠ)
 • ovládanie angličtiny na jazykovej úrovni min B2 – Intermediate level
 • pohovor so zástupcom školy

Deadline

 • Na Februárový nástup je deadline na väčšinu škôl do 1.12. 
 • Deadline na podanie prihlášky do Dánska je na Septembrový nástup 15. 03. pre bakalárske odbory a 01.03. pre odbory magisterské (*Výnimkou sú niektoré magisterských odbory na Aalborg resp. Aarhus University).

Jazykové požiadavky

Študent musí spolu k prihláške predložit takisto certifikát z anglického jazyka a to buď:

 • Bezplatný anglický test Scandinavian study – OOPT English test *okrem Aalborg a Aarhus university. Certifikát musíš predložiť na Sep. nástup do 15.marca.
 • IELTS score 6.5 – Scandinavian study je oficiálnym registračnym miestom na skúšku IELTS a len s nami môžeš získať zľavu na test až 30€! Certifikát musíš predložiť na Septembrový nástup do 5.júla.
 • TOEFL Internet based  – score 80
 • TOEFL Paper based  – score 550
 • Cambridge test CAE

Ak nemáš ani jeden z uvedených certifikátov z anglického jazyka, kontaktuj nás.

Prestup z VŠ na univerzitu do Dánska

V prípade, ak chceš prerušiť resp. ukončiť štúdium na slovenskej vysokej škole a máš záujem pokračovať v Dánsku, je to veľmi jednoduché a stačí nás kontaktovať. K prihláške budeš musieť doložiť výpis absolvovaných predmetov a dosiahnutých kreditov v anglickom jazyku, ktorý dostaneš na administratíve svojej školy. Budeme sa ti snažiť nájsť odbor na ktorom bude škola akceptovať tvoje doposiaľ dosiahnuté kredity.

V prípade, ak si absolvent Bakalárskeho štúdia resp. si v poslednom treťom ročníku, budeš k prihláške takisto potrebovať výpis absolvovaných predmetov a dosiahnutých kreditov v anglickom jazyku a certifikát o absolvovaní anglického testu buď IELTS alebo TOEFL.

Prijímacie konanie

V Dánsku sa neskladajú typické prijímacie skúšky. Priemer známok nie je až na toľko dôležitý ako u nás. Dôležitý faktor na prijatie na školy je tvoja znalosť angličtiny a dostatočná motivácia k štúdiu. Tú študent vyjadruje cez motivačný list (Personal statement) a na osobnom pohovore so zástupcom školy. Ďalej zaváži počet absolvovaných hodin na strednej škole s konkrétnych predmetov a tvoje predchádzajúce pracovné skúsenosti.

Ak chceš študovať v Dánsku, a ešte si svoju prihlášku nezačal riešiť, je najvyšší čas kontaktovať niekoho zo Scandinavian study práve teraz!

 

Kontaktuj nás pre viac info!