Ponuka škôl a univerzít v Dánsku | ScandinavianStudy
Ponuka škôl v Dánsku

Ponuka škôl

U nás oficiálne zastupujeme až 12 partnerských škôl z Dánsku a radi si s tebou prejdeme ich rozdiely. Školy ponúkajú odbory zamerané na napr. na Cestovný ruch, Marketing, Multimedia, Design, Computer Science, IT, Ekonomiku, Business, či Techniku.

Scandinavian study

ZAELAND INSTITUTE OF BUSINESS AND TECHNOLOGY  – okolie Kodaň

Zealand je našou prioritne odporúčanou školou a Scandinavian study je jediný a exkluzívny partner pre Slovensko a Českú republiku. Kontaktuj nás ak máš záujem o via info tu.

Zaeland je regionálna inštitúcia v regióne Zéland, kde sa nachádza aj hlavné mesto Kodaň. Má päť školských areálov lokalizovaných v sympatických mestách Næstved, Slagelse, Nykøbing F, Roskilde a Koge. Výhodou štúdia na Zaeland sú relatívne malé náklady na život, a to najmä na campusoch Naestved a Slagelse. Na škole študuje približne 3200 študentov z celej Európy. Výhodou je lokalita univerzít, ktoré sú v okolí hlavného mesta Kodane. Škola spolupracuje so zahraničnými univerzitami napr. v Rusku, Číne a Malajzii. Ďalšou veľkou výhodou je možnosť zamestnania sa priamo v Kodani, kde je pre študentov dostatok pracovných príležitostí! Obľúbené sú najmä odbory ako Commerce Management, Logistics Management či Computer Science.

VIA University College -capmpus Horsens

VIA University College je inštitúcia založená v roku 2008 a jej programy tvoria 4 akademické fakulty.

Kampus školy VIA Horsens navštevuje viac ako 4000 študentov a momentálne prebieha výstavba úplne novej budovy priamo oproti vlakovej stanici. Na VIA ponúkajú prevažne technické a obchodné zameranie študijných programov. VIA patrí medzi top školy pre študentov, ktorí majú záujem o odbory ako sú architektúra, Engineering, Telecommunications, robotika a pod. Škola ponúka takisto skvelú možnosť bývania priamo v školskom areáli (Student village), takže v okolí školy to naozaj žije. V budove školy sa taktiež nachádza Student Incubator, ktorý ponúka prepracovaný systém pomoci študentom, ktorí sa rozhodnú už počas štúdia založiť si svoj vlastný startup.

VIA ponúka aj Career centre, taktiež priamo v budove školy, kde vám ochotný personál poradí, ako správne napísať životopis a poskytne informácie o aktuálne dostupných študentských joboch a pracovných pozíciách vhodných pre stáž, ktorú môžete absolvovať napríklad aj v novej modernej časti budovy: VBI parku. Vo firmách sídliacich vo VBI absolvovalo svoju stáž už množstvo študentov. Career centre organizuje každoročne aj prehliadku firiem hľadajúcich zamestnancov priamo v jedálni školy (medzi firmami je napríklad aj LEGO!).

Napriek tomu, že Horsens je jedno z menších miest, ponúka množstvo zábavy študentom. Je plné rôznych reštaurácií (príležitosť na prácu) a barov, fitness centier a každý deň sa môžete prejsť na nádhernej pláži, ktorá vám bude lemovať cestu do školy.

BUSINESS ACADEMY SOUTH WEST (BASW) – Esbjerg

BASW je takisto nami odporúčaná inštitúcia, a to hlavne kvôli relatívne jednoduchému nájdeniu si práce v meste Esbjerg. BASW je jednou z najväčších obchodných akadémií v Dánsku s viac ako 900 študentmi, pričom až 30% tvoria medzinárodní študenti.

BASW má dva hlavné kampusy; v meste Esbjerg a druhý sa nachádza v meste Sønderborg. Mesto Esbjerg je prístavné mesto na juhozápadnom pobreží. V Esbjergu je mnoho múzeí, obchodov a celoročne organizovaných udalostí a festivalov na to, aby ste sa mohli baviť po celý rok! Škola má svoj “Career centre”, ktoré slúži ako zdroj inšpirácie, miesto na Brainstorming študentských ideí a pomoc študentom pri hľadaní práce a stáží. Sønderborg sa nachádza na juhu Dánska v regióne Južné Dánsko, kde sa stal centrom pre turizmus, priemysel a vzdelanie. Mesto je sídlom viacerých priemyselných spoločností. Škola spolupracuje s firmou LEGO, ktoré je obľúbenou voľbou na stáž u študentov. Odbory sú povestné vysokou kvalitou kurzov. Vedomosti nadobudnuté na tejto škole sú vysoko cenené na trhu práce. Na BASW nájdete obľúbené odbory s veľkou perspektívou zamestnania ako sú: Hospitality management, Fashion design alebo Marketing management.

DANIA – DANISH BUSINESS ACADEMY  – Randers

Dania Business Academy je dlhoročným partnerom Scandinavian study a vyhovuje študentom ako „zlatá stredná cesta“ čo sa týka nákladov na život v meste Randers a veľmi dobrou povesťou školy. Akadémia sa nachádza v nových moderných budovách na južnom okraji mesta Randers a v meste Viborg. Ponúka vynikajúce študijné zázemie pre viac ako 800 zahraničných študentov, vrátane najnovších IT zariadení a nového IT centra.

Škola ponúka rôzne mimoškolské aktivity medzi ktoré patri napríklad atletika, volejbal, futbal. Môžete sa stať členom tímu alebo podporovať svoj tím z hľadiska. Výhody štúdia na DANIA sú relatívne malé náklady na život oproti napríklad Kodani a krátka vzdialenosť z internátu do školy. Škola má silné väzby na regionálny priemysel a obchod. DANIA je jednotkou v segmente ako sú IT Technology, Automotive Technology a Financial Management.

UCN – UNIVERSITY COLLEGE OF NORTHERN DENMARK  – Aalborg

UCN v Aalborgu je inštitúcia, ktorá každoročne inovuje štýl svojej výučby a vzdelávacích metód. Aalborg je študentské mesto a bude vyhovovať študentom vyznávajúcim pravidlo: „Study Hard – Party Hard!“. UCN sa nachádza v severnej časti Dánska, v štvrtom najväčšom meste Dánska – v Aalborgu.

Ponúka viac ako 14 študijných programov v anglickom jazyku, ktoré sú orientované na praktické využitie vedomostí. Medzi programami nájdeš aj AP a Top up programy. Väčšina študentov pochádza zo zahraničia, takže o nové kontakty nebude núdza!  Škola ma priame väzby na verejný a súkromný sektor.

Na škole študuje viac ako 10 000 študentov full-time a 8 000 part-time. Medzi výhody patrí, že škola má viac ako 100 partnerských univerzít po celom svete. Obľúbené sú najmä odbory ako Hotel Management, Sport Management, architektúra a konštrukčný manažment (ATCM) či Marketing Management a Cestovný ruch. Aalborg na prvý pohľad zaujme krásnymi historickými budovami. Malebnú atmosféru mesta tiež dotvára kanál Limfjorden, ktorý rozdeľuje Aalborg na dve hlavné mestské časti – Aalborg a Norresundby. Jednou z hlavných atrakcií počas roka je Aalborg Karneval – festival, na ktorý sa schádzajú ľudia z celého Dánska každým rokom priťahuje viac ako 100 000 divákov z celého sveta.

UCL LILLEBEALT – Odense

Lillebaelt, alebo UCL má pre našich študentov najnovší a pravdepodobne aj najkrajší campus zo všetkých našich partnerských škôl v Dánsku a spolupracujeme spolu už od roku 2009. Je najväčšia z business akadémií južného Dánska.

UCL ponúka svoje študijné programy v skvelom a historickom meste Odense (Odense je tretím najväčším mestom v Dánsku), a takisto v meste Vejle. Škola kladie dôraz na profesionálne študijné prostredie a pre svojich študentov má pripravené triedy s moderným vybavením. UCL je taktiež súčasťou programov ako sú napríklad Erasmus, takže budete mať možnosť nielen spoznať ľudí zapojených do tohto programu, ale sa ho počas štúdia aj zúčastniť. Mesto Odense je rodné mesto H. Ch. Andersena. Podľa viacerých štatistík má dokonca najviac zapísaných študentov zo všetkých dánskych miest. Odense sa nachádza sa na ostrove Fyn, len cca 90 minút vlakom z Kodane. Obľúbené sú najmä obchodné a technické odbory ako Hospitality management a Logistics management, ktoré sú vo forme AP alebo bakalárskych programov.

IBA – INTERNATIONAL BUSINESS ACADEMY – Kolding

IBA Kolding odporúčame najmä študentom ktorí to myslia vážne so „svetom businessu“ a s podnikaním. Škola pôsobí v oblasti vzdelania už viac ako storočie a dnes je hlavnou vzdelávacou inštitúciou v srdci Dánska, v meste Kolding. Škola ponúka AP, bakalárske a magisterské programy zamerané na business, marketing, financie, manažment, podnikanie a dizajn.

Programy kombinujú akademické a teoretické základy s dôrazom na najnovšie vyučovacie a študijné metódy zahŕňajúce medziodborové projekty a skupinovú prácu. Výnimočným programom je Euro-Asia Business Management, ktorý študentom otvára dvere do sveta – AP degree absolvuješ v Dánsku a štúdium dokončíš v čínskom Shanghaji!

Škola IBA úzko spolupracuje s firmami a organizáciami v Dánsku a vo svete. Obľúbené sú najmä odbory s veľkou perspektívou zamestnania sa neskôr po celom svete.

VIA DESIGN COLLEGE – Herrning

VIA Design bude vyhovovať všetkým, ktorí milujú módu, design, návrhárstvo a branding módnych značiek. TEKO Design je v Dánsku a aj v celej Škandinávii najväčšou vysokou školou v rámci módneho priemyslu a životného štýlu! Vyše 1100 mladých ľudí študuje v oblasti odevného návrhárstva, textilu nábytku či interiérového vybavenia. Kampus ti ponúkne špeciálne pripravené triedy prispôsobené druhu výučby, špeciálne dielne, obchod na nákup potrebných materiálov, knižnicu, kde zoženieš dôležité knihy.

VIA Design je jedinečným miestom pre rast dizajnérskeho sebavedomia a podnikateľského ducha! Dánska móda a životný štýl spoločnosti sú do značnej miery značkou absolventov TEKO. Školská história je plná charizmatických duší, osobností, ako AageDamgaard, Carlo Wichman Madsen, títo všetci sú absolventami VIA Design.

VIA Design sa nachádza v meste Herning, vlakom hodinu a pol od mesta Aarhus a študovať môžeš odbory ako Fashion design či Branding management. Herning je vďaka TEKO plný študentov zaujímajúcich sa o módu.

BUSINESS ACADEMY AARHUS – Aarhus

Business Academy Aarhus sa nachádza sa v meste Aarhus, ktoré je druhé najväčšie mesto v Dánsku, s počtom obyvateľov cca 400 000. BAAA ponúka veľké množstvo študijných odborov so zameraním hlavne na techniku, chémiu, biológiu a business. Každým rokom BAAA spolupracuje s viac ako 800 firmami nielen z Dánska, ako napr. Carlsberg, Ikea, Nordea Bank, Novo Nordisk či Porsche v USA. Mesto Aarhus je atraktívnym vzdelávacím centrom a niet teda divu, že približne 16% obyvateľov mesta tvoria práve BAAA študenti. Na BAAA sú najžiadanejšie odbory ako Environmental management, Biology and Food Procesing, Chemistry a Automation management.

Výhodou je, že škola ponúka hodiny dánčiny na kampusoch a spolupracuje so zahraničnými  organizáciami a spoločnosťami ako napr. Malajzia, Šanghaj, Kanada alebo Tanzánia.

Škola zmenila kritériá na prijatie a vyžaduje si ako jediná IELTS 6,5 (resp. TOEFL, CAE) certifikát z angličtiny.

CBA COPENHAGEN BUSINESS ACADEMY – Kodaň

Copenhagen Business Academy je akadémia, ktorá sa nachádza v Kodani. Akadémia ponúka business a IT vzdelávacie programy. Škola má kampusy v Kodani, Lyngby a Hillerød a pôsobí aj v Bornholme. Na škole študuje približne 5 800 študentov full-time (vrátane približne 650 zahraničných študentov). Viac info aj TU. 

UNIVERSITY COLLEGE OF ABSALON

University College Absalon, založená v roku 2007, je prvou univerzitnou akadémiou v Dánsku, ktorá dosiahla inštitucionálnu akreditáciu a najvyššie oficiálne uznanie za zabezpečenie kvality vysokoškolských inštitúcií v Dánsku. Absalon navštevuje približne 9000 študentov z rôznych krajín. Škola má v ponuke dva v Dánsku jedinečné odbory: Bachelor of Engineering in Biotechnology a The International Honours
Degree in Teaching.

Študijné programy fungujú v úzkej spolupráci s profesiami, na ktoré sa študenti pripravujú. Zabezpečujú to vysoko kvalitné príležitosti na stáže, ako aj neustály rozvoj študijných programov s cieľom poskytnúť absolventom potrebné zručnosti na to, aby sa pripojili a preorientovali sa na neustále sa meniaci trh práce. Prioritou vzdelávania študentov je ich odborná kvalifikácia a sociálne kompetencie, ktoré dokážu zabezpečiť vysoké štandardy vo verejnom, ako aj v súkromnom sektore.

Každý kampus ponúka aj Student office centrum, v ktorom sa môžete jednoducho poradiť s pracovníkmi a hneď na začiatku vybaviť potrebné formality k SU, dozviete sa informácie o skúškach, kreditoch, stážach a iných dôležitých podrobnostiach.

Štúdium v Dánsku sme zažili na vlastnej koži! Rozumieme tomu čo robíme a ak si nechceš iba podať prihlášku, ale byť aj prijatý, daj nám o sebe vedieť! #ŠtudiumVDánsku