Univerzity v Dánsku so ScandinavianStudy
Ponuka škôl v Dánsku

Univerzity v Dánsku

Od roku 2009 sme oficiálnymi zástupcami dánskych univerzít. V našej partnerskej sieti sú zahrnuté všetky podstatné školy z celého Dánska a radi sa s tebou individuálne pozrieme na tvoje možnosti.

VIA UC University College, Horsens

VIA University College je inštitúcia založená v roku 2008 a jej programy tvoria 4 akademické fakulty. Kampus školy VIA Horsens navštevuje viac ako 4000 študentov. Škola má úplne nový kampus a slovenský študenti tu študujú najmä Architecture Technology alebo Branding and Marketing! S VIA spolupracujeme cez 15 rokov.

Na VIA ponúkajú prevažne technické a obchodné zameranie študijných programov. Škola ponúka skvelú možnosť bývania priamo v školskom areáli (Student village).

VIA má Student Incubator, ktorý ponúka prepracovaný systém pomoci študentom, ktorí sa rozhodnú už počas štúdia založiť si svoj vlastný startup. Horsens plné rôznych reštaurácií (príležitosť na prácu) a barov, fitness centier a každý deň sa môžete prejsť na nádhernej pláži, ktorá vám bude lemovať cestu do školy.

SDU University, Sønderborg

Univerzita SDU v Sonderborgu sa pravidelne umiestňuje v prvej 200-vke najlepších univerzít v rebríčku World University Rankings či Times Higher Education.  Ak sa chceš stať profesionálom v odboroch ako Engeneering, E-Mobility, Sustainable Technology a študovať v Dánsku, je to pravdepodobne najlepšia voľba! S SDU spolupracujeme cez 15 rokov.

V meste Sønderborg budeš mať oveľa nižšie náklady na ubytovanie  bežný život ako napr. v Kodani., výhodou je okrem kvality školy napríklad aj blízkosť mora. Univerzita a miestna podnikateľská komunita sú úzko prepojené. Výsledkom toho je vzdelávanie v súlade s dopytom spoločností v regióne a po celom Dánsku. Takisto vďaka jedinečnej polohe pri Nemecku sa univerzita vyznačuje aj mimoriadne silnou a dobre rozvinutou výskumnou komunitou prihraničného regiónu.

Zaži fantastické a dynamické študijné prostredie a cielené študijné programy, so zameraním na budúcu kariéru! Štúdium je založené na interakcii medzi základným výskumom a priamo aplikovaním teórie cez skupinové projekty. V tzv. “Entrepreneurship lab” môžu študenti pracovať na vlastných nápadoch a snoch o svojej začínajúcej firme.

Vďaka skvelým študentom a prostrediu, ktoré podporuje Start ups, je práve SDU číslom. 1 v celom Dánsku – so zameraním na vlastné podnikanie. SDU je takisto univerzita s najväčším počtom študentských Start-upov.

Študovať možeš bakalárske či magisterské odbory zamerané na budúcnosť ako napr.:

 • Electronics (Bachelor of Engineering)
 • Mechatronics (Bachelor of Engineering)
 • Mechanical Engineering (Bachelor of Engineering)
 • Engineering, Innovation and Business (Bachelor of Science in Engineering)
 • Mechatronics (Master of Science in Engineering)
 • Electronics (Master of Science in Engineering)
 • Engineering, Innovation and Business (Master of Science in Engineering)
 • Robots Systems (Master of Science in Engineering)
 • Software (Master of Science in Engineering)

UNIVERSITY COLLEGE OF ABSALON

University College Absalon, založená v roku 2007. Absalon navštevuje približne 9000 študentov z rôznych krajín. Škola má pre slovenských študentov v ponuke dva jedinečné odbory: Bachelor of Engineering in Biotechnology a The International Honours Degree in Teaching. S Absolon spolupracujeme cez 15 rokov.

Študijné programy fungujú v úzkej spolupráci s profesiami, na ktoré sa študenti pripravujú. Zabezpečujú to vysoko kvalitné príležitosti na stáže, ako aj neustály rozvoj študijných programov s cieľom poskytnúť absolventom potrebné zručnosti na to, aby sa pripojili a preorientovali sa na neustále sa meniaci trh práce.

Prioritou vzdelávania študentov je ich odborná kvalifikácia a sociálne kompetencie, ktoré dokážu zabezpečiť vysoké štandardy vo verejnom, ako aj v súkromnom sektore.

BUSINESS ACADEMY SOUTH WEST (BASW) – Esbjerg

BASW je takisto nami odporúčaná inštitúcia, a to hlavne kvôli relatívne jednoduchému nájdeniu si práce v meste Esbjerg. BASW je jednou z najväčších obchodných akadémií v Dánsku s viac ako 900 študentmi. Dobrá voľba pre našich, ak hľadáte Computer Science alebo Multimedia design. S BASW spolupracujeme cez 15 rokov.

BASW má dva hlavné kampusy; v meste Esbjerg a druhý sa nachádza v meste Sønderborg. Mesto Esbjerg je prístavné mesto na juhozápadnom pobreží. V Esbjergu je mnoho múzeí, obchodov a celoročne organizovaných udalostí a festivalov na to, aby ste sa mohli baviť po celý rok!

Škola má svoj “Career centre”, ktoré slúži ako zdroj inšpirácie, miesto na Brainstorming študentských ideí a pomoc študentom pri hľadaní práce a stáží. Mesto je sídlom viacerých veľkých priemyselných spoločností. Škola spolupracuje s firmou LEGO, ktoré je obľúbenou voľbou na stáž u študentov.

VIA Design College, Herrning

VIA Design bude vyhovovať slovenským študentom, ktorí milujú módu, design, návrhárstvo a branding módnych značiek. TEKO Design je v Dánsku a aj v celej Škandinávii najväčšou vysokou školou v rámci módneho priemyslu a životného štýlu! S VIA spolupracujeme cez 15 rokov.

Vyše 1100 mladých ľudí študuje v oblasti odevného návrhárstva, textilu nábytku či interiérového vybavenia. Kampus ti ponúkne špeciálne vybavené učebne prispôsobené druhu výučby, špeciálne dielne, obchod na nákup potrebných materiálov, knižnicu, kde zoženieš dôležité knihy.

VIA Design je jedinečným miestom pre rast dizajnérskeho sebavedomia a podnikateľského ducha! Dánska móda a životný štýl spoločnosti sú do značnej miery značkou absolventov TEKO. Školská história je plná charizmatických duší, osobností, ako AageDamgaard, Carlo Wichman Madsen – títo všetci sú absolventami VIA Design.

VIA Design sa nachádza v meste Herning, vlakom hodinu a pol od mesta Aarhus a študovať môžeš odbory ako Fashion design či Branding management.

BUSINESS ACADEMY AARHUS

Business Academy Aarhus sa nachádza sa v meste Aarhus, ktoré je druhé najväčšie mesto v Dánsku, s počtom obyvateľov cca 400 000. BAAA ponúka veľké množstvo študijných odborov so zameraním hlavne na techniku, chémiu, biológiu a business. Dobrá voľba pre našich študentov v rámci Multimedia designu! S BAAA spolupracujeme cez 15 rokov.

Každým rokom BAAA spolupracuje s viac ako 800 firmami nielen z Dánska, ako napr. Carlsberg, Ikea, Nordea Bank, Novo Nordisk či Porsche v USA. Mesto Aarhus je atraktívnym vzdelávacím centrom a niet teda divu, že približne 16% obyvateľov mesta tvoria práve BAAA študenti.

Na BAAA sú najžiadanejšie odbory ako Environmental management, Biology and Food Procesing, Chemistry a Automation management. Výhodou je, že škola ponúka hodiny dánčiny na kampusoch a spolupracuje so zahraničnými organizáciami s celého sveta ako sú firmy v Malajzii, Šanghaji, Kanade alebo Tanzánii.

ROSKILDE UNIVERSITY

 • Stránka školy:  https://ruc.dk/en
 • Facebook:  https://www.facebook.com/rucdk
 • Instagram:  https://www.instagram.com/roskildeuniversitet/
 • YouTube: https://www.youtube.com/user/RoskildeUniversitet

Hlavným cieľom univerzity je prispievať k experimentálnym, inovatívnym formám výskumu, vzdelávania a riešenia problémov, ktoré prispievajú k rozvoju spoločnosti.

RUC bola pôvodne založená s cieľom reformy akademickej tradície a experimentovania s novými spôsobmi vytvárania a získavania vedomostí. Používajú interdisciplinárny prístup, pretože žiadne veľké problémy sa nikdy nevyriešia len na základe jednej akademickej disciplíny.

Univerzita je orientovaná na výskum a poskytuje vzdelanie budúcim generáciám manažérov, učiteľov a odborníkov na základe pokročilých znalostí. RUC má 7 500 študentov.

Aarhus University

AU je dynamická, moderná medzinárodná univerzita. Od svojho založenia v roku 1928 sa rozrástla na poprednú verejnú univerzitu s medzinárodným dosahom. Aarhus je skvelé miesto na štúdium ako aj skvelé miesto na prácu.

Aarhus University je druhá najväčšia univerzita v Dánsku s 38 000 študentmi, piatimi fakultami, výskumnými aktivitami po celej krajine a kampusmi v Aarhuse, Herningu a Emdrupe.

AU je trvalo hodnotená ako jedna z najlepších univerzít. V najnovšom šanghajskom rebríčku sa umiestnila na 78. mieste a patrí medzi 100 najlepších svetových univerzít.

Aalborg University

 • Stránka školy:  https://www.en.aau.dk/
 • Facebook:  https://www.facebook.com/AalborgUniversitet/
 • Instagram:  https://www.instagram.com/aaustudieliv/?hl=en
 • YouTube: https://www.youtube.com/@aalborguniversitet

Aalborg University (AAU) je medzinárodná verejná univerzita s kampusmi v Aalborgu, Esbjergu a Kodani v Dánsku. Univerzita bola založená v roku 1974 a udeľuje bakalárske, magisterské a doktorandské tituly.

AAU  ponúka inovatívnu škálu študijných a výskumných programov v oblasti prírodných vied, spoločenských vied, humanitných vied a biologických vied. Vyučovanie je zamerané na riešenie problémov a je založené na výzvach zo skutočného života. V posledných rokoch AAU stúpla v medzinárodných rebríčkoch univerzít.

Technical University of Copenhagen

 • Stránka školy:  https://www.dtu.dk/english/
 • Facebook:  https://www.facebook.com/groups/studentsdtu
 • Instagram: https://www.instagram.com/dtudk/
 • YouTube: https://www.youtube.com/@DTUbroadcast

Medzinárodne uznávaná ako elitná technická univerzita, ponúka vynikajúce študijné programy, ktoré ti poskytujú slobodu venovať sa svojim vášňam a pretaviť ich do technológie s globálnym dosahom.

Ako študent DTU získaš praktický prístup k technológiám svetovej triedy a zapojíš sa do projektových úloh, ktoré vám ponúkajú možnosť uplatniť svoje teoretické znalosti na riešenie skutočných problémov. V roku 2020 dosiahla DTU vôbec najlepšie hodnotenie, keď World University Research Rankings.

Copenhagen Business School

 • Stránka školy:  https://www.cbs.dk/en
 • Facebook:  https://www.facebook.com/CopenhagenBusinessSchool/
 • Instagram:  https://www.instagram.com/cbscph/?hl=en
 • YouTube: https://www.youtube.com/user/CBSkommunikation

Copenhagen Business School, často označovaná ako CBS, je jednou z ôsmich dánskych verejných univerzít. Vďaka akreditácii Triple Crown, ktorú vlastní len jedno percento obchodných škôl na svete a viac ako 300 partnerským univerzitám z viac ako 50 krajín patrí CBS medzi najviac medzinárodné obchodné školy v Európe.

CBS bola založená v roku 1917 a nachádza sa v srdci Kodane. CBS má viac ako 21 000 študentov rôznych národností. Každý rok víta veľké množstvo študentov z celého sveta. Študenti aj učitelia zastupujú viac ako 40 národností. Nájdeš tu množstvo programov, ktoré kombinujú obchodné štúdiá s politikou, sociológiou, jazykom, IT, komunikáciou a ďalšími.

Štúdium v Dánsku sme zažili ako študenti a štúdium v Dánsku sprostredkujeme už 15 rokov. Rozumieme tomu čo robíme a a radi pomôžeme aj Tebe. Daj nám o sebe vedieť! 

#ŠtudiumVDánsku