Ponuka univerzit v Dánsku

Ponuka škôl

ZAELAND INSTITUTE OF BUSINESS AND TECHNOLOGY  – okolie Kodaň

Stránka školy: http://zibat.dk

Je našou prioritne odporúčanou školou a Scandinavian study je jediný a exkluzívny partner pre Slovensko a Českú republiku.

Zaeland je regionálna inštitúcia v regióne Zéland, kde sa nachádza aj hlavné mesto Kodaň.  Má päť školských areálov lokalizovaných v sympatických mestách Næstved, Slagelse, Nykøbing F, Roskilde a Koge. Výhodou štúdia na Zaeland sú relatívne malé náklady na život a to najmä na campusoch Naestved a Slagelse. Ďalšou veľkou výhodou je možnosť zamestnania sa priamo v Kodani, kde je pre študentov dostatok pracovných príležitostí! Obľúbené sú najmä odbory ako Commerce management, Logistics management či Computer Science.

VIA University College -capmpus Horsens

Stránka školy: http://en.via.dk

Programy VIA University College tvoria 4 akademické fakulty.

Kampus školy VIA Horsens navštevuje viac ako 4000 študentov. na VIA ponúkajú prevažne technické a obchodné zameranie študijných programov. Voa patrí medzi top školy pre študentov, ktorý majú záujem o odbory ako sú Architektúra. Engeneering, Telecomunication, Robotika a pod. Škola ponúka takisto skvelú možnosť bývania priamo v školskom areáli.

BUSINESS ACADEMY SOUTH WEST (BASW) – Esbjerg

Stránka školy: https://www.easv.dk

BASW je takisto nami odporúčaná inštitúcia, a to hlavne kvôli relatívne jednoduchému nájdeniu si práce v meste Esbjerg. BASW je jednou z najväčších obchodných akadémií v Dánsku s viac ako 900 študentmi, pričom až 30% tvoria medzinárodní študenti.

BASW má dva hlavné kampusy; v meste Esbjerg a druhý sa nachádza v meste Sønderborg. Mesto Esbjerg je prístavné mesto na juhozápadnom pobreží. V Esbjergu je mnoho múzeí, obchodov a celoročne organizovaných udalostí a festivalov na to, aby ste sa mohli baviť po celý rok! Škola má svoj “Career centre”, ktoré slúži ako zdroj inšpirácie, miesto na Brainstorming študentských ideí a pomoc študentom pri hľadaní práce a stáží.

Na BASW nájdete obľúbené odbory s veľkou perspektívou zamestnania ako sú: Hospitality management, Fashion design alebo Marketing management.

DANIA – DANISH BUSINESS ACADEMY  – Randers

Stránka školy: http://www.eadania.dk

Dania Business Academy je dlhoročným partnerom Scandinavian study a vyhovuje študentom ako „zlatá stredná cesta“ čo sa týka nákladov na život v meste Randers a veľmi dobrou povesťou školy. Akadémia sa nachádza v nových moderných budovách na južnom okraji mesta Randers a v meste Viborg. Ponúka vynikajúce študijné zázemie pre viac ako 800 zahraničných študentov, vrátane najnovších IT zariadení a nového IT centra.

Výhody štúdia na DANIA sú relatívne malé náklady na život oproti napríklad Kodani a krátka vzdialenosť z internátu na školu. Škola má silné väzby na regionálny priemysel a obchod. DANIA je jednotkou v segmente ako sú IT technology, Automotive technology a Financial management.

UCN – UNIVERSITY COLLEGE OF NORTHERN DENMARK  – Aalborg

Stránka školy: www.ucn.dk/english/home

UCN v Aalborgu je inštitúcia, ktorá každoročne inovuje štýl svojej výučby a vzdelávacích metód. Aalborg je študentské mesto a bude vyhovovať študentom vyznávajúcim pravidlo: „Study Hard – Party Hard!. UCN sa nachádza v severnej časti Dánska, v štvrtom najväčšom meste Dánska – v Aalborgu. Ponúka viac ako 14 študijných programov v anglickom jazyku, ktoré sú orientované na praktické využitie vedomostí. Obľúbené sú najmä odbory ako Hotel management, Sport management, Architektúra a konštrukčný manažment (ATCM) či Marketing management a Cestovný ruch.

Aalborg na prvý pohľad zaujme krásnymi historickými budovami. Malebnú atmosféru mesta tiež dotvára kanál Limfjorden, ktorý rozdeľuje Aalborg na dve hlavné mestské časti – Aalborg a Norresundby. Jednou z hlavných atrakcií počas roka je Aalborg Karneval – festival, na ktorý sa schádzajú ľudia z celého Dánska každým rokom priťahuje viac ako 100.000 divákov z celého sveta. 

UCL LILLEBEALT – Odense

Stránka školy: https://www.eal.dk/international/

Lillebealt, alebo UCL má pre našich študentov najnovší a pravdepodobne aj najkrajší campus so všetkých našich partnerských škôl v Dánsku a spolupracujeme spolu už od roku 2009. UCL ponúka svoje študijné programy v skvelom a historickom meste Odense, a takisto v meste Vejle. Škola kladie dôraz na profesionálne študijné prostredie a pre svojich študentov má pripravené triedy s moderným vybavením.

Mesto Odense, je rodné mesto H.Ch. Andersena. Podľa viacerých štatistík má dokonca najviac zapísaných študentov zo všetkých dánskych miest. Odense sa nachádza sa na ostrove Fyn, len cca. 90 minút vlakom z Kodane. Obľúbené sú najmä odbory ako Hospitality management a Logistics management.

IBA – INTERNATIONAL BUSINESS ACADEMY – Kolding

Stránka školy: http://www.iba.dk/

IBA Kolding odporúčame najmä študentom ktorí to myslia vážne so „svetom businessu“ a s podnikaním. Škola pôsobí v oblasti vzdelania už viac ako storočie a dnes je hlavnou vzdelávacou inštitúciou v srdci
Dánska, v meste Kolding. Škola ponúka programy zamerané na business, marketing, financie, manažment, podnikanie a dizajn.

Programy kombinujú akademické a teoretické základy s dôrazom na najnovšie vyučovacie a študijné metódy zahŕňajúce medzi-odborové projekty a skupinovú prácu. Škola IBA úzko spolupracuje s firmami a organizáciami v Dánsku a vo svete. Obľúbené sú najmä odbory s veľkou perspektívou zamestnania sa neskôr po celom svete ako napr. Business Management across Europe alebo Euro-Asia Business Management.

VIA DESIGN COLLEGE – Herrning

Stránka školy: http://en.via.dk/programmes/student-life/campus-herning

VIA Design bude vyhovovať všetkým, ktorí milujú módu, design, návrhárstvo a branding módnych značiek. TEKO  Design je v Dánsku a aj v celej Škandinávii najväčšou vysokou školou v rámci módneho priemyslu a životného štýlu! Vyše 1100 mladých ľudí študuje v oblasti odevného návrhárstva, textilu nábytku či interiérového vybavenia.

VIA Design je jedinečným miestom pre rast dizajnérskeho sebavedomia a podnikateľského ducha! Dánska móda a životný štýl spoločnosti sú do značnej miery značkou absolventov TEKO. Školská história je plná charizmatických duší, osobností, ako Aage Damgaard, Carlo Wichman Madsen, týto všetci sú absolventami VIA Design

VIA Design sa nachádza v meste Herning a študovať môžeš odbory ako Fashion design, Pattern design alebo Purchasing management či Branding management.

BUSINESS ACADEMY AARHUS – Aarhus

Stránka školy: http://www.baaa.dk

Business Academy Aarhus sa nachádza sa v meste Aarhus, ktoré je druhé najväčšie mesto v Dánsku, s počtom obyvateľov cca. 400 000. BAAA ponúka veľké množstvo štúdijných odborov so zameraním hlavne na techniku, chémiu, biológiu a business.

Akadémia spolupracuje s organizáciami a firmami, ktoré môžu pomôcť nájsť študentom prax napríklad v Malajzii, v Shanghai či v Kanade. Každým rokom BAAA spolupracuje s viac ako 800 firmami nielen z Dánska, ako napr. Carlsberg, Ikea, Nordea Bank, Novo Nordisk či Porsche v USA.

Mesto Aarhus je atraktívnym vzdelávacím centrom a niet teda divu, že približne 16% obyvateľov mesta tvoria práve BAAA študenti. Na BAAA sú najžiadanejšie odbory ako Environmental management, Biology and Food Procesing, Chemistry a Automation management. Škola zmenila kritériá na prijatie a vyžaduje si ako jednina Ielts 6,5 (TOEFL, CAE) certifikát z angličtiny.

CBA COPENHAGEN BUSINESS ACADEMY – Kodaň

Stránka školy: https://www.cphbusiness.dk/

Copenhagen Business Academy je akadémia, ktorá sa nachádza v Kodani. Akadémia ponúka business a IT vzdelávacie programy. Viac info aj TU. 

UNIVERSITY COLLEGE OF ABSALON

Stránka školy: https://phabsalon.dk/english

University College Absalon je prvou univerzitnou akadémiou v Dánsku, ktorá dosiahla inštitucionálnu akreditáciu a najvyššie oficiálne uznanie za zabezpečenie kvality vysokoškolských inštitúcií v Dánsku. Škola má v ponuke dva v Dánsku jedinečné odbory: Bachelor of Engineering in Biotechnology a The International Honours Degree in Teaching

Štúdijné programy fungujú v úzkej spolupráci s profesiami, na ktoré sa študenti pripravujú. Zabezpečujú to vysoko kvalitné príležitosti na stáže, ako aj neustály rozvoj štúdijných programov s cieľom poskytnúť absolventom potrebné zručnosti na to, aby sa pripojili a preorientovali sa na neustále sa meniaci trh práce. Prioritou vzdelávania študentov je ich odborná kvalifikácia a sociálne kompetencie, ktoré dokážu zabezpečiť vysoké štandardy vo verejnom, ako aj v súkromnom sektore.

KEA COPENHAGEN SCHOOL OF DESIGN and TECHNOLOGY – Kodaň

Stránka školy: http://www.kea.dk/en/

KEA sa nachádza v hlavnom meste Kodaň. Jednou s podmienok prijatia je aj certifikát IELTS 6,5! Viac info aj TU.

Kontaktuj nás pre viac info!