Univerzity v Dánsku so ScandinavianStudy
Ponuka škôl v Dánsku

Univerzity v Dánsku

Univerzity v Dánsku oficiálne zastupujeme už od roku 2009. Patria sem partnerské školy po celom Dánsku a radi si s tebou tvoje študijné možnosti a šancu na prijatie individuálne prejdeme. Školy ponúkajú odbory zamerané na napr. na Marketing, Multimedia, Design, Computer Science, IT, Ekonomiku, Business, či Techniku a Engeneering.

Scandinavian study

VIA UC University College, Horsens


VIA University College je inštitúcia založená v roku 2008 a jej programy tvoria 4 akademické fakulty.

Kampus školy VIA Horsens navštevuje viac ako 4000 študentov a momentálne prebieha výstavba úplne novej budovy priamo oproti vlakovej stanici. Na VIA ponúkajú prevažne technické a obchodné zameranie študijných programov. VIA patrí medzi top školy pre študentov, ktorí majú záujem o odbory ako sú architektúra, Engineering, Telecommunications, robotika a pod. Škola ponúka takisto skvelú možnosť bývania priamo v školskom areáli (Student village), takže v okolí školy to naozaj žije. V budove školy sa taktiež nachádza Student Incubator, ktorý ponúka prepracovaný systém pomoci študentom, ktorí sa rozhodnú už počas štúdia založiť si svoj vlastný startup.

VIA ponúka aj Career centre, taktiež priamo v budove školy, kde vám ochotný personál poradí, ako správne napísať životopis a poskytne informácie o aktuálne dostupných študentských joboch a pracovných pozíciách vhodných pre stáž, ktorú môžete absolvovať napríklad aj v novej modernej časti budovy: VBI parku. Vo firmách sídliacich vo VBI absolvovalo svoju stáž už množstvo študentov. Career centre organizuje každoročne aj prehliadku firiem hľadajúcich zamestnancov priamo v jedálni školy (medzi firmami je napríklad aj LEGO!).

Napriek tomu, že Horsens je jedno z menších miest, ponúka množstvo zábavy študentom. Je plné rôznych reštaurácií (príležitosť na prácu) a barov, fitness centier a každý deň sa môžete prejsť na nádhernej pláži, ktorá vám bude lemovať cestu do školy.

SDU University, Sønderborg

Univerzita SDU v Sonderborgu sa pravidelne umiestňuje v prvej 200-vke najlepších univerzít v rebríčku World University Rankings a podľa Times Higher Education má celkové skóre 4,0 hviezdičiky. Ak sa chceš stať profesionálom v odboroch ako Engeneering, E-Mobility, Sustainable Technology a študovať v Dánsku, je to pravdepodobne najlepšia voľba!

V meste Sønderborg budeš mať oveľa nižšie náklady na ubytovanie  bežný život ako napr. v Kodani., výhodou je okrem kvality školy napríklad aj blízkosť mora. Univerzita a miestna podnikateľská komunita sú úzko prepojené. Výsledkom toho je vzdelávanie v súlade s dopytom spoločností v regióne a po celom Dánsku. Takisto vďaka jedinečnej polohe pri Nemecku sa univerzita vyznačuje aj mimoriadne silnou a dobre rozvinutou výskumnou komunitou prihraničného regiónu.

Zaži fantastické a dynamické študijné prostredie a cielené študijné programy, so zameraním na budúcu kariéru! Štúdium je založené na interakcii medzi základným výskumom a priamo aplikovaním teórie cez skupinové projekty. V tzv. „Entrepreneurship lab“ môžu študenti pracovať na vlastných nápadoch a snoch o svojej začínajúcej firme. Zamestnanci a spolupracovníci ťa prevedú, ako urobiť vlastný podnikateľský plán, ako urobiť rezonujúcu prezentáciu a získať financovanie ai. Entrepreneurship lab nájdeš na každom kampuse a je dostupný pre študentov všetkých študijných programov.

Vďaka skvelým študentom a prostrediu, ktoré podporuje Start ups, je práve SDU číslom. 1 v celom Dánsku – so zameraním na vlastné podnikanie. SDU je takisto univerzita s najväčším počtom študentských Start-upov.

Študovať možeš bakalárske či magisterské odbory zamerané na budúcnosť ako napr.:

  • Electronics (Bachelor of Engineering)
  • Mechatronics (Bachelor of Engineering)
  • Mechanical Engineering (Bachelor of Engineering)
  • Engineering, Innovation and Business (Bachelor of Science in Engineering)
  • Mechatronics (Master of Science in Engineering)
  • Electronics (Master of Science in Engineering)
  • Engineering, Innovation and Business (Master of Science in Engineering)
  • Robots Systems (Master of Science in Engineering)
  • Software (Master of Science in Engineering)

UNIVERSITY COLLEGE OF ABSALON

University College Absalon, založená v roku 2007, je prvou univerzitnou akadémiou v Dánsku, ktorá dosiahla inštitucionálnu akreditáciu a najvyššie oficiálne uznanie za zabezpečenie kvality vysokoškolských inštitúcií v Dánsku. Absalon navštevuje približne 9000 študentov z rôznych krajín.

Škola má v ponuke dva v Dánsku jedinečné odbory: Bachelor of Engineering in Biotechnology a The International Honours Degree in Teaching.

Študijné programy fungujú v úzkej spolupráci s profesiami, na ktoré sa študenti pripravujú. Zabezpečujú to vysoko kvalitné príležitosti na stáže, ako aj neustály rozvoj študijných programov s cieľom poskytnúť absolventom potrebné zručnosti na to, aby sa pripojili a preorientovali sa na neustále sa meniaci trh práce. Prioritou vzdelávania študentov je ich odborná kvalifikácia a sociálne kompetencie, ktoré dokážu zabezpečiť vysoké štandardy vo verejnom, ako aj v súkromnom sektore. Každý kampus ponúka aj Student office centrum, v ktorom sa môžete jednoducho poradiť s pracovníkmi a hneď na začiatku vybaviť potrebné formality k SU, dozviete sa informácie o skúškach, kreditoch, stážach a iných dôležitých podrobnostiach.

BUSINESS ACADEMY SOUTH WEST (BASW) – Esbjerg

BASW je takisto nami odporúčaná inštitúcia, a to hlavne kvôli relatívne jednoduchému nájdeniu si práce v meste Esbjerg. BASW je jednou z najväčších obchodných akadémií v Dánsku s viac ako 900 študentmi, pričom až 30% tvoria medzinárodní študenti.

BASW má dva hlavné kampusy; v meste Esbjerg a druhý sa nachádza v meste Sønderborg. Mesto Esbjerg je prístavné mesto na juhozápadnom pobreží. V Esbjergu je mnoho múzeí, obchodov a celoročne organizovaných udalostí a festivalov na to, aby ste sa mohli baviť po celý rok! Škola má svoj “Career centre”, ktoré slúži ako zdroj inšpirácie, miesto na Brainstorming študentských ideí a pomoc študentom pri hľadaní práce a stáží. Sønderborg sa nachádza na juhu Dánska v regióne Južné Dánsko, kde sa stal centrom pre turizmus, priemysel a vzdelanie. Mesto je sídlom viacerých priemyselných spoločností. Škola spolupracuje s firmou LEGO, ktoré je obľúbenou voľbou na stáž u študentov. Odbory sú povestné vysokou kvalitou kurzov. Vedomosti nadobudnuté na tejto škole sú vysoko cenené na trhu práce. Na BASW nájdete obľúbené odbory s veľkou perspektívou zamestnania ako sú: Hospitality management, Fashion design alebo Marketing management.

VIA Design College, Herrning

VIA Design bude vyhovovať všetkým, ktorí milujú módu, design, návrhárstvo a branding módnych značiek. TEKO Design je v Dánsku a aj v celej Škandinávii najväčšou vysokou školou v rámci módneho priemyslu a životného štýlu!

Vyše 1100 mladých ľudí študuje v oblasti odevného návrhárstva, textilu nábytku či interiérového vybavenia. Kampus ti ponúkne špeciálne pripravené triedy prispôsobené druhu výučby, špeciálne dielne, obchod na nákup potrebných materiálov, knižnicu, kde zoženieš dôležité knihy.

VIA Design je jedinečným miestom pre rast dizajnérskeho sebavedomia a podnikateľského ducha! Dánska móda a životný štýl spoločnosti sú do značnej miery značkou absolventov TEKO. Školská história je plná charizmatických duší, osobností, ako AageDamgaard, Carlo Wichman Madsen, títo všetci sú absolventami VIA Design. VIA Design sa nachádza v meste Herning, vlakom hodinu a pol od mesta Aarhus a študovať môžeš odbory ako Fashion design či Branding management. Herning je vďaka TEKO plný študentov zaujímajúcich sa o módu.

BUSINESS ACADEMY AARHUS

Business Academy Aarhus sa nachádza sa v meste Aarhus, ktoré je druhé najväčšie mesto v Dánsku, s počtom obyvateľov cca 400 000. BAAA ponúka veľké množstvo študijných odborov so zameraním hlavne na techniku, chémiu, biológiu a business.

Každým rokom BAAA spolupracuje s viac ako 800 firmami nielen z Dánska, ako napr. Carlsberg, Ikea, Nordea Bank, Novo Nordisk či Porsche v USA. Mesto Aarhus je atraktívnym vzdelávacím centrom a niet teda divu, že približne 16% obyvateľov mesta tvoria práve BAAA študenti. Na BAAA sú najžiadanejšie odbory ako Environmental management, Biology and Food Procesing, Chemistry a Automation management.

Výhodou je, že škola ponúka hodiny dánčiny na kampusoch a spolupracuje so zahraničnými  organizáciami a spoločnosťami ako napr. Malajzia, Šanghaj, Kanada alebo Tanzánia. Škola zmenila kritériá na prijatie a vyžaduje si ako jediná IELTS 6,5 (resp. TOEFL, CAE) certifikát z angličtiny.

Štúdium v Dánsku sme zažili na vlastnej koži! Rozumieme tomu čo robíme a ak si nechceš iba podať prihlášku, ale byť aj prijatý, daj nám o sebe vedieť! #ŠtudiumVDánsku

error: Content is protected !!