Štúdium v Holandsku so Scandinavian study v Amsterdame
Štúdium v Holandsku

Štúdium v Holandsku

Holandsko je jednou s najotvorenejších a najkozmopolitnejších krajín Európy. Jedna z vecí, ktoré robia Holandsko jedinečným, je jeho vzdelávací systém.

V školách je rovnováha medzi teoretickou a praktickou časťou štúdia, výučba navyše prebieha v malých triedach do 30 študentov, ​​takže je zaručený individuálny prístup a podpora každého študenta. Počas štúdia môžeš napríklad sám založiť s pomocou školy, učiteľov a spolužiakov vlastnú firmu . V Holandsku sú na podnikanie vytvorené jedny z najlepších podmienok v celej Európe!

Holandský systém vzdelávania je finančne stále dostupný a zároveň, je považovaný za jeden z najlepších na svete ( Universitas 21)

Štúdium v Holandsku ponúkame na partnerských inštitúciách, ktoré ponúkajú svoje vlastné campusy v nasledujúcich holandských mestách ako sú:

  • AMSTERDAM – Hlavné a zároveň najväčšie mesto Holandska. Pre študentov je atraktívne ako jedna z popredných európskych metropol, v ktorej môžu dosiahnuť kvalitné vzdelanie v medzinárodne rozmanitom prostredí.
  • BREDA – sa nachádza na juhu Holandska, v provincii Severné Brabantsko. Breda je študentské mesto, so študentskou populáciou asi 30 000 obyvateľov a známa je tým, že má skoro dokonalé centrum mesta v Holandsku (má najviac a najlepších barov, reštaurácií, kaviarní, festivalov, nákupných centier a najvyššiu úroveň bezpečnosti).
  • DELFT –je známy pre svoje historické centrum s kanálmi a typickou modro-bielou keramikou. Študenti si ho často vyberajú pre jeho atmosféru klasického holandského vidieka.
  • EINDHOVEN – sa nachádza v blízkosti Bredy a Venlo a na juhu Holandska, v provincii Severné Brabantsko. Mesto je známe tým, že je ústredným centrum všetkého strojárstva a IT firiem v západnej Európe.
  • ENSCHEDE  – je mesto na východe Holandska, v regióne Twente. Mesto je bývalým centrom textilnej výroby, ktorej produkcia sa presunula do Ázie.
  • HAARLEM – Hlavné mesto provincie Severné Holandsko leží len 15 minút od Amsterdamu. Jeho počiatky siahajú až do obdobia gotiky a to sa odráža na architektúre a jeho dláždených uliciach. Je navyše centrom pre pestovanie známych holandských tulipánov.
  • MAASTRICHT – je druhé najstaršie mesto v Holandsku po Nijmegene, ktorý sa nachádza v provincii Limburg s asi 130 000 obyvateľov. Mesto je známe s tým, že v roku 1992 tam bola podpísaná zmluva, ktorá viedla k sformovaniu sa Európskej únie.
  • THE HAAGUE – je tretie najväčšie mesto v Holandsku. Je to hlavné mesto provincie Južné Holandsko, kde sa nachádza sídlo vlády, parlamentu, Najvyššieho súdu a Štátnej rady.
  • VLISSINGEN –  sa nachádza na pobreží Severného mora, v provincii Zeeland. Vlissingen je malé mesto s počtom obyvateľov asi 45 000 obyvateľov. Toto turistické mesto je známe pre svoje krásne okolie a historické centrum mesta.

Rozumieme tomu čo robíme a ak si nechceš iba podať prihlášku, ale byť aj prijatý, daj nám o sebe vedieť! #ŠtudiumVDánsku