Štúdium v Holandsku a Belgicku so Scandinavian study
Štúdium v Holandsku

Holandsko a Belgicko

Štúdium v Holandsku a hlavne v Belgicku sú šanca zažiť života v jednej z najotvorenejších a najkozmopolitnejších krajín Európy. Jedna z vecí, ktoré ich robia jedinečným, je práve vzdelávací systém.

Systém vzdelávania je finančne stále dostupný a zároveň, je považovaný za jeden z najlepších na svete –  Universitas 21. Základný rozdiel medzi krajinami je v sume školného, zatiaľ čo v Holandsku je to cca 200€ mesačne a teda za akademický rok 2000€ v Belgicku študneti platia „iba“ cca 90€.

V Holandsku aj v Belgicku sú na podnikanie vytvorené jedny z najlepších podmienok v celej Európe! Už počas štúdia môžeš napríklad sám založiť s pomocou školy, učiteľov a spolužiakov vlastnú firmu. V školách je rovnováha medzi teoretickou a praktickou časťou štúdia, výučba navyše prebieha v malých triedach do 30 študentov, ​​takže je zaručený individuálny prístup a podpora každého študenta.

Štúdium v Holandsku a v Belgicku ponúkame na partnerských inštitúciách, ktoré ponúkajú svoje vlastné campusy v mesách ako:

 

Holandsko

 • AMSTERDAM – Hlavné a zároveň najväčšie mesto Holandska. Pre študentov je atraktívne ako jedna z popredných európskych metropol, v ktorej môžu dosiahnuť kvalitné vzdelanie v medzinárodne rozmanitom prostredí.
 • BREDA – sa nachádza na juhu Holandska, v provincii Severné Brabantsko. Breda je študentské mesto, so študentskou populáciou asi 30 000 obyvateľov a známa je tým, že má skoro dokonalé centrum mesta v Holandsku (má najviac a najlepších barov, reštaurácií, kaviarní, festivalov, nákupných centier a najvyššiu úroveň bezpečnosti).
 • DELFT –je známy pre svoje historické centrum s kanálmi a typickou modro-bielou keramikou. Študenti si ho často vyberajú pre jeho atmosféru klasického holandského vidieka.
 • EINDHOVEN – sa nachádza v blízkosti Bredy a Venlo a na juhu Holandska, v provincii Severné Brabantsko. Mesto je známe tým, že je ústredným centrum všetkého strojárstva a IT firiem v západnej Európe.
 • ENSCHEDE  – je mesto na východe Holandska, v regióne Twente. Mesto je bývalým centrom textilnej výroby, ktorej produkcia sa presunula do Ázie.
 • HAARLEM – Hlavné mesto provincie Severné Holandsko leží len 15 minút od Amsterdamu. Jeho počiatky siahajú až do obdobia gotiky a to sa odráža na architektúre a jeho dláždených uliciach. Je navyše centrom pre pestovanie známych holandských tulipánov.
 • MAASTRICHT – je druhé najstaršie mesto v Holandsku po Nijmegene, ktorý sa nachádza v provincii Limburg s asi 130 000 obyvateľov. Mesto je známe s tým, že v roku 1992 tam bola podpísaná zmluva, ktorá viedla k sformovaniu sa Európskej únie.
 • THE HAAGUE – je tretie najväčšie mesto v Holandsku. Je to hlavné mesto provincie Južné Holandsko, kde sa nachádza sídlo vlády, parlamentu, Najvyššieho súdu a Štátnej rady.
 • VLISSINGEN –  sa nachádza na pobreží Severného mora, v provincii Zeeland. Vlissingen je malé mesto s počtom obyvateľov asi 45 000 obyvateľov. Toto turistické mesto je známe pre svoje krásne okolie a historické centrum mesta.

Belgicko

 • ANTVERPY – Inak nazývané aj mesto diamantov, je druhé najväčšie mesto v Belgicku (zároveň aj druhé najväčšie prístavné mesto v Európe). Nachádza sa popri blízkom Bruseli a domácimi obyvateľmi je pokladané za najštýlovejšie mesto v Belgicku. Antverpy ponúkajú mnoho zaujímavostí, ako napríklad jednu z najkrajších vlakových staníc na svete, najväčšie múzeum belgickej čokolády, nádhernú architektúru, množstvo galérií, štýlových obchodov či vychýrené reštaurácie.
 • KORTRIJK – Toto mesto so 75 000 obyvateľmi je najväčšie mesto v juhozápadnom Flámsku s niekoľkými nemocnicami a vysokými školami. Leží na rieke Leie a je tiež známe ako univerzitné mesto s kombináciou modernej a stredovekej architektúry.
 • BRUGGES – Historické centrum mesta je zapísané do svetového dedičstva UNESCO a má viac hradov a zámkov ako ktorékoľvek iné mesto. Bruggy, najromantickejšie mesto Belgicka, plné krivolakých uličiek a kanálov, sú často prezývané aj ,,Benátky severu“.

Rozumieme tomu čo robíme a ak si nechceš iba podať prihlášku, ale byť aj prijatý, daj nám o sebe vedieť!