studium-v-holandsku-so-scandinavian-study

Ponuka škôl

Inholland University of Applied Sciences

Stránka školy: https://www.inholland.nl/inhollandcom

Inholland University of Applied Sciences, sídli v mestách ako Amsterdam/Diemen, Delft, Haarlem a The Hague. S viac ako 29.000 študentov zo 110 krajín sveta, 26 výskumnými skupinami a približne 1800 zamestnancami, je jedna z najlepších vzdelávacích inštitúcií v Holandsku.

Ak sa rozhodneš študovať na Inholland, môžeš sa určite spoľahnúť, že odborné vzdelanie, ktoré Ti bude poskytnuté, je vo všetkých aspektoch tej najvyššej možnej kvality.Aj napriek vysokej úrovni a štandardom na škole, sa tu stretneš s priateľským a osobným prístupom v rámci ktorého budeš mať možnosť rozvíjať sa ako jednotlivec a navyše sa tu budeš čoskoro cítiť ako doma.

Štúdium na Inholland University je orientované na prax – počas štúdia a pracovnej stáže nadobudneš skúsenosti v oblasti obchodu a priemyslu, čo ťa optimálne pripraví na trh práce a získaš hlavne celoživotné cenné kontakty.

HZ University of Applied Sciences

Stránka školy: https://hz.nl/en/

HZ University of Applied Sciences sa nachádza v meste Vlissingen, na krásnom Zeeland pobreží v juhozápadnej časti Holandska a má 4500 študentov, z ktorých 400 sú medzinárodný študenti. Univerzita má slogan „Kde na študentovi záleží“. Akonáhle budeš prechádzať dverami HZ, budeš sa cítiť ako doma.

Základné hodnoty univerzity sú: kvalita, osobný rozvoj, vzájomný rešpekt a profesijná orientácia. Univerzita je rozdelená do 7 akadémií, ktoré ponúkajú 26 bakalárskych programov. University of Applied Sciences HZ úzko spolupracuje s firmami, a teda sa nesnaží len poskytnúť študentom teoretickú výučbu, ale tiež sa zameriava na praktickú aplikáciu teórie do praxe zameranú na konkrétne povolanie. Odborná prax je začlenená do vzdelania prostredníctvom stáží, aplikovaného výskumu a praktických úloh.

SAXION University of Applied science

Stránka školy: https://www.saxion.edu/

Saxion University of Applied Sciences je jednou z najväčších vysokých škôl v Holandsku, má skoro 27.000 študentov (a stále rastie!). Saxion University má za sebou bohatú históriu – jej korene možno vysledovať až do roku 1875. Zlúčením dvoch vzdelávacích inštitúcií si Hogeschool Enschede a Hogeschool Ijselland, v roku 1998 vydláždili cestu pre Saxion University v jej súčasnej podobe.

Táto fúzia umožnila Saxion ďalej stavať na svojej silnej pozícii v holandskom vyššom vzdelaní a od tej doby je Saxion University považovaná za dôležité odborné stredisko na regionálnej, národnej a medzinárodnej úrovni.

Fontys University of Applied Sciences

Stránka školy: https://fontys.edu/

Fontys Hogescholen (Fontys University of Applied Sciences, alebo „Fontys“) je jednou z najväčších holandských univerzít, so školskými areály nachádzajúcimi sa prevažne na juhu Holandska. Napriek veľkému počtu študentov, výučba na Fontys je organizovaná v „intímnom prostredí“. V Fontys sa snaží dosiahnuť úroveň kvality, ktorá bude zodpovedať úrovni na ktorej pôsobia špičkové univerzity v európskom kontexte.

Fontys má školské campusy v troch holandský mestách a to: Eindhoven, Venlo a Tilburg.

Breda University of Applied Sciences

Stránka školy: https://www.nhtv.nl/

NHTV Breda University of Applied Sciences je vzdelávacia inštitúcia s viac ako 7.000 študentmi z viac ako 60 krajín. Nachádza sa v južnej časti Holandska, v meste Breda, iba 100 km od Amsterdamu a Bruselu. Breda je historické mesto s cc. 174,000 obyvateľmi. Až 14.000 mladých ľudí študuje v Brede. NHTV bola založená už v roku 1966.

Časopis Elsevier hodnotil NHTV najlepšie zo všetkých vysokých škôl a univerzít v Holandsku. Všetky programy NHTV skórovali nad priemer vo svojej triede. Preto je všeobecne skóre NHTV je 100%. Elsevier je týždenník, ktorý každoročne uverejňuje poradie medzi vzdelávacími inštitúciami a univerzitami v Holandsku.

Avans University of Applied Sciences

Stránka školy: http://www.avans.nl/international

Avans University of Applied Sciences bola založená 1. januára 2004 po zlúčení Hogeschool Brabant a Hogeschool ‚s-Hertogenbosch. Avans Univeristy sa nachádza v troch mestách v južnej časti Holandska, avšak anglické programy sa vyučujú len v meste Breda. Približne 24.000 študentov študuje v 60 rôznych kurzoch.

Avans University of Applied Sciences sa môže pýšiť vyhlásením za TOP hlavnú univerzitu aplikovaných vied v Holandsku. Avans ti ponúka vzdelanie najvyššej kvality a jej cieľom je pomôcť dosiahnuť ti tvoj maximálny potenciál.

Mesto Breda je označované za „Perlu Juhu“ s historickým duchom a širokou ponukou barou, reštaurácií a športových klubov pre mladých ľudí. Až okolo 20,000 študentov žije v tomto meste. Univerzita Avans v meste Breda je ako stvorená pre teba, teda ak túžiš po príjemnom, bezpečnom a dynamickom prostredí!