Ponuka škôl v Holandsku so Scandinavian study
Štúdium vo Dánsku

Ponuka škôl

Inholland University of Applied Sciences

Stránka školy: https://www.inholland.nl/inhollandcom

Inholland University of Applied Sciences je jednou z najlepších vzdelávacích inštitúcií v celom Holandsku a to najmä vďaka ich individuálnemu prístupu a priateľskému prostrediu. Táto univerzita sídli vo veľkomestách ako Amsterdam, Delft, Haarlem či dokonca The Hague. Navštevujú ju študenti zo 110 rôznych krajín sveta a dokopy ich je viac ako 29 000.

Čo študenti oceňujú najviac je určite vysoká kvalita, a to čo sa týka odborného štúdia, študijných prostriedkov, profesionálnych učiteľov aj mimoškolských aktivít. Štúdium na Inholland University je orientované na prax – nenájdeš tu povinné memorovanie učiva, či učenie sa poučiek. Počas štúdia a pracovnej stáže získať skúsenosti v oblasti obchodu a priemyslu, čo ťa pripraví do tvojho budúceho povolania. Okrem toho spoznáš ľudí z celého sveta, a tieto kontakty ti už zostanú na celý život.

HZ University of Applied Sciences

Stránka školy: https://hz.nl/en/

HZ University of Applied Sciences sa nachádza v meste Vlissingen, na krásnom Zeeland pobreží v juhozápadnej časti Holandska. Študuje tu 4500 študentov, a to aj Holanďania aj medzinárodný študenti z celého sveta.

Na HZ University sa každý študent vydáva na cestu stať sa kvalifikovaným profesionálom vo svojom odbore. Táto cesta je plná získavania nových poznatkov, testovania svojej mysle a uvedomovania si svojej hodnoty. Každý profesionál však potrebuje v živote svoj balans, a preto aj HZ University ponúka rôzne mimoškolské aktivity a výlety, kde máš šancu získať priateľov z rôznych kultúr, ktorí ti už zostanú do konca tvojho života. Základné hodnoty tejto univerzity sú najmä kvalita, osobný rozvoj, priateľský prístup a profesijná orientácia. Univerzita je rozdelená do 7 akadémií, ktoré ponúkajú 26 bakalárskych programov. Štúdium je orientované na prax, ktorú majú študenti možnosť nadobudnúť počas stáží, aplikovaného výskumu a praktických úloh s jednou s firiem, ktoré so školou spolupracujú.

SAXION University of Applied science

Stránka školy: https://www.saxion.edu/

SAXION University of Applied Sciences je jednou s najväčších vysokých škôl v Holandsku. Má skoro 27 000 študentov a stále rastie!

Táto univerzita je hrdá na rôznorodosť svojich študentov. Každým rokom pribúdajú študenti z rôznych kútov sveta a takisto pribúdajú aj programy vyučované v angličtine. SAXION sa sústreďuje na spokojnosť svojich študentov a to nie len v rámci štúdia. Profesionálny a priateľský personál je veľmi zhovievavý a ochotný študentom pomáhať s akýmikoľvek problémami. SAXION University má tri campusy v troch rôznych menších mestách neďaleko metropol ako Amsterdam alebo The Hague. Čo je na tejto škole najzaujímavejšie je jej história. Jej korene  siahajú až do roku 1875.

Fontys University of Applied Sciences

Stránka školy: https://fontys.edu/

Fontys Hogescholen (Fontys University of Applied Sciences, alebo „Fontys“) je jednou z najväčších holandských univerzít, s rozsiahlymi areálmi a modernými vymoženosťami. Napriek veľkému počtu študentov je výučba na Fontys zameraná na individuálny prístup a organizovaná v “intímnom prostredí” malotriedok. Učitelia k študentom pristupujú veľmi priateľsky a podporujú ich na ceste za ich profesionálnou kariérou. Táto univerzita má 3 campusy v atraktívnych mestách Eidndhoven, Venlo a Tilburg.

Breda University of Applied Sciences

Stránka školy: https://www.buas.nl/en

Breda University of Applied Sciences je uznávaná vzdelávacia inštitúcia s viac ako 7.000 študentmim ktorí pochádzajú zo 60 rôznych krajín sveta. Nachádza sa v južnej časti Holandska, v meste Breda, iba 100 km od hlavného mesta Amsterdamu a Bruselu. Breda je veľké historické mesto s cc. 174,000 obyvateľmi. Je tu kopa zaujímavých atrakcií a miest na mimoškolský študentský život. Až 14.000 mladých ľudí študuje v Brede. Škola bola založená už v roku 1966.

Časopis Elsevier hodnotil Bredu najlepšie zo všetkých vysokých škôl a univerzít v Holandsku. Všetky programy na Breda skórovali nadpriemer vo svojej triede.  Elsevier je týždenník, ktorý každoročne uverejňuje poradie medzi vzdelávacími inštitúciami a univerzitami v Holandsku. Je svetovo známy, a umiestnenie tvojej školy na vysokej priečke ti môže veľmi dopomôcť v budúcnosti pri uchádzaní sa o prácu.

Avans University of Applied Sciences

Stránka školy: http://www.avans.nl/international

Avans University of Applied Sciences bola založená 1. januára 2004 po zlúčení Hogeschool Brabant a Hogeschool ‚s-Hertogenbosch. Avans Univeristy sa nachádza v troch mestách v južnej časti Holandska, avšak anglické programy sa vyučujú len v meste Breda.

Mesto Breda je označované za „Perlu Juhu“ s historickým duchom a širokou ponukou barov, reštaurácií a športových klubov pre mladých ľudí. Toto mesto sa vyznačuje bohatou multikultúrnosťou. Dá sa považovať za študentské mesto, pretože tu žije okolo 20 000 študentov. Univerzita Avans v meste Breda je ako stvorená pre teba,  ak túžiš po príjemnom, bezpečnom a dynamickom prostredí! Avans University of Applied Sciences sa môže pýšiť vyhlásením za TOP hlavnú univerzitu aplikovaných vied v Holandsku. Avans ti ponúka vzdelanie najvyššej kvality a jej cieľom je pomôcť ti využiť tvoj potenciál nie len v rámci výučby ale aj v živote.

Rozumieme tomu čo robíme a ak si nechceš iba podať prihlášku, ale byť aj prijatý, daj nám o sebe vedieť#ŠtudiumVHolandsku