Ponuka škôl v Holandsku so Scandinavian study
Štúdium v Holandsku

Ponuka škôl

Avans University of Applied Sciences, HOL

Stránka školy: http://www.avans.nl/international

Avans University of Applied Sciences bola založená 1. januára 2004 po zlúčení Hogeschool Brabant a Hogeschool ‚s-Hertogenbosch. Avans Univeristy sa nachádza v troch mestách v južnej časti Holandska, avšak anglické programy sa vyučujú len v meste Breda.

Mesto Breda je označované za „Perlu Juhu“ s historickým duchom a širokou ponukou barov, reštaurácií a športových klubov pre mladých ľudí. Toto mesto sa vyznačuje bohatou multikultúrnosťou. Dá sa považovať za študentské mesto, pretože tu žije okolo 20 000 študentov. Univerzita Avans v meste Breda je ako stvorená pre teba,  ak túžiš po príjemnom, bezpečnom a dynamickom prostredí! Avans University of Applied Sciences sa môže pýšiť vyhlásením za TOP hlavnú univerzitu aplikovaných vied v Holandsku. Avans ti ponúka vzdelanie najvyššej kvality a jej cieľom je pomôcť ti využiť tvoj potenciál nie len v rámci výučby ale aj v živote.

Howest University of Applied Sciences, Bruggy, BEL

Stránka školy: https://www.howest.be/en

Howest je univerzita aplikovaných vied v Západnom Flámsku, provincii Belgicka s piatimi kampusmi v mestáck Bruggya Kortrijk. Howest si v priebehu rokov vybudoval solídnu povesť vo vedeckom výskume, službách a vzdelávaní orientovanom na aplikácie, vďaka partnerstvu s univerzitami a organizáciami v teréne v Belgicku, Európe a na celom svete. 

Škola známa svojim inovatívnym a interdisciplinárnym prístupom k vzdelávaniu a výskumu a úzkou spoluprácou s priemyslom, obchodom a sociálnym ziskovým sektorom. Howest je členom Asociácie univerzít v Gente a je plne akreditovaný NVAO (holandsko-flámskou akreditačnou organizáciou). 

Ponúka certifikované programy, všetky so silným praktickým zameraním, v oblastiach ako Business & Management, Industrial Sciences & Technology, Digital Design, Architecture, Healthcare, Education and Social Sciences. Howest je takisto známy technologickými programami, ako sú kybernetická bezpečnosť, digitálny dizajn a vývoj a digitálne umenie a zábava. Podľa The Princeton Review® je Howest University of Applied Sciences jednou z najlepších vysokoškolských škôl, na ktorých môžete študovať herný dizajn. Howest sa so svojím bakalárskym programom v oblasti digitálneho umenia a zábavy (DAE) umiestnil na 21. mieste v zozname vysokoškolských programov pre rok 2020. 

Howest a program DAE tiež získali prvé miesto v The Rookies Award ako najlepšia škola dizajnu a vývoja hier na svete v roku 2017 , 2018 a 2021a piate miesto v roku 2019.

Inholland University of Applied Sciences, HOL

Stránka školy: https://www.inholland.nl/inhollandcom

Inholland University of Applied Sciences je jednou z najlepších vzdelávacích inštitúcií v celom Holandsku a to najmä vďaka ich individuálnemu prístupu a priateľskému prostrediu. Táto univerzita sídli vo veľkomestách ako Amsterdam, Delft, Haarlem či dokonca The Hague. Navštevujú ju študenti zo 110 rôznych krajín sveta a dokopy ich je viac ako 29 000.

Čo študenti oceňujú najviac je určite vysoká kvalita, a to čo sa týka odborného štúdia, študijných prostriedkov, profesionálnych učiteľov aj mimoškolských aktivít. Štúdium na Inholland University je orientované na prax – nenájdeš tu povinné memorovanie učiva, či učenie sa poučiek. Počas štúdia a pracovnej stáže získať skúsenosti v oblasti obchodu a priemyslu, čo ťa pripraví do tvojho budúceho povolania. Okrem toho spoznáš ľudí z celého sveta, a tieto kontakty ti už zostanú na celý život.

KdG university of Applied Sciences and Arts, Antverpy, BEL

Stránka školy: https://www.kdg.be/en 

Vitajte na KdG Univerzite aplikovaných vied a umení! KdG univerzita je domovom 14600 študentov, z nich 1500 je medzinárodných.

KdG sa nachádza v Antwerpách v Belgicku, veľmi živom medzinárodnom meste v centre Európy. Škola ponúka bakalárske programy vyučované v angličtine, vytvárané a aktualizované priamo odborníkmi, tak aby vyhovovali dnešnému globalizovanému svetu. Priprav sa na tvoju budúcu kariéru. Rozvíjaj globálne myslenie a získaj individuálnu podporu na dosiahnutie tvojich individuálnych ambícií!

SRH University of Applied Sciences, Haarlem Campus, Holandsko

Stránka školy: https://haarlem-campus.com/

SRH Haarlem Campus – ponúka študentom inovatívny koncept výučby a učenia, ktoré podporujú profesionálny a takisto osobný rast. Haarlem Campus patrí do siete popredných súkromných univerzít v Nemecka a Holandska.

Desaťročia skúseností v oblasti vzdelávania, výskumu a prenosu znalostí v rámci podnikateľského prostredia priviedli SRH k akademickým programom, ktoré sú navrhnuté tak, aby ponúkali najlepšiu možnú prípravu na požadovanú oblasť vašej budúcej praxe.

Študenti sú povzbudzovaní, aby rozvíjali svoje vlastné nápady. To je dôvod, prečo sa podnikanie (enterpreneurship) vinie ako zlatá niť naprieč programami a zabezpečuje, aby sa študenti dostali do kontaktu s témami týkajúcimi sa založenia vlastného podnikania už na škole. Jedinečný ekosystém na SRH v tzv. Cupola of Haarlem, poskytuje perfektné podmienky tým, že ponúka Network a podpornú infraštruktúru (vrátane inkubačného centra a labs, učební, vybavenia, malých študijných skupín, autentických odborných úloh a tematicky zameraných päťtýždňových blokov)., čím vytvára najlepšie možné predpoklady pre osobnostný a profesný rast.  Študenti tu majú priamo právo riadiť vlastný život. Preto vzdelávací koncept zahŕňa vysoký stupeň sebaurčenia, čo vedie k väčšej nezávislosti študentov.

Rozumieme tomu čo robíme a ak si nechceš iba podať prihlášku, ale byť aj prijatý, daj nám o sebe vedieť#ŠtudiumVHolandsku