Štúdium v Británii (Anglicko a Wales) - scandinavianstudy.sk
Veľtrh zahraničných univerzít

Štúdium v Británii

Štúdium v Británii

Predtým ako sa začítaš, máme pre teba fajn ponuku a to Online Veľtrh zahraničných univerzít 2021. Akcia sa uskutoční predposledný októbrový víkend, už 24.10.2020 (9:00- 12:30) – Live cez Zoom!

Porozprávaj si so zástupcami zahraničných vysokých škôl o možnostiach štúdia v Dánsku, Veľkej Británii či v Holandsku. Vďaka nim sa presvedčíš, že je len na tebe, akým smerom sa tvoj život bude uberať. A to všetko z pohodlia domova cez stream na Zoom-e.

Zisti VIAC tu.

Jednoduchý rozdiel medzi štúdiom na univerzite u nás a v zahraničí, je fakticky ako rozdiel medzi učením sa kuchárskych kníh naspamäť a schopnosťou uvariť chutné jedlo. Memorovanie informácií je dnes už prekonané a budúcnosť patrí schopnosťou použiť konkrétne znalosti – nie informácie. Na Slovensku je pred nami stále dlhá cesta k pochopeniu, že nastáva dramatický rozchod medzi tým, čo univerzita ponúka a medzi tým, čo jej užívateľ (študent) v reálnom svete potrebuje. V zahraničí sú o krok vpred a študentov vyučujú systémom Problem Based Learning (pozri nižšie).

Scandinavian study

Británia ponúka veľa možností, ako získať špičkové a svetovo uznávané vzdelanie. Samotné štúdium v Británii formou dokonalej sieti univerzít ponúka inovatívne študijné programy s celosvetovým záberom. Británia je veľmi kozmopolitná krajina, kde si užiješ nové kultúry, zvyky a tradície a samozrejme, anglický jazyk! UK ponúka tisícky rôznych odborov, o ktorých na Slovensku nemôžeme ani snívať. 

Čo získaš v Británii akademicky?

  • Vylepšenie angličtiny – tá je v dnešnej globálnej dobe jazykom, ktorý je nevyhnutné ovládať. V UK budeš dennodenne obklopený native speakermi a hlavne žiaden učiteľ Ťa nikdy nenaučí angličtinu na takej úrovni ako časť života v Británii.
  • Kvalita vzdelania – univerzity v Anglicku a Walese ponúkajú extrémne vysokú kvalitu vzdelávania a sú medzinárodne uznávané za štandard vzdelania. Vykazujú (National Student Survey) vysoké percento spokojnosti študentov so svojím vzdelaním, výukou, prácou počas štúdia, ai. 
  • Jedinečný prístup k vzdelávaniu – uplatňujú tzv. Problem-Based Learning – učenie cez riešenie konkrétnych problematík, nie zdĺhavej teórie a memorovanie, veľa projektov, práca v skupinách, rôznorodosť práce. Učivo je atraktívne podané, relevantné a aktuálne! Investujú do vybavenia a budeš sa teda učiť v najlepších priestoroch a pomocou špičkových vzdelávacích technológii. 
  • Medzinárodne uznávaný titul – titul z univerzity v UK budeš mať akreditovaný na celom svete, univerzity sú uznávané takisto za vysokú kvalitu vzdelania. 

Čo v UK získaš osobnostne?

  • Network – univerzity kladú veľký dôraz na Networking. Počas štúdia máš možnosť získať mnohé cenné kontakty so zamestnávateľmi, veľkými i menšími firmami.
  • Nadviazanie celoživotných kontaktov – okrem potenciálnych zamestnávateľov v UK stretneš kvantum priateľských ľudí z celého sveta a vybuduješ si priateľstvá na celý život.
  • Osamostatnenie sa – máš možnosť stať sa úplne nezávislý a sebestačný človek!
  • Dobrodružstvo – získaš nezabudnuteľné zážitky, nadviažeš celoživotné priateľstvá a bude to pre teba skúsenosť ako žiadna iná!

Čo sa týka samotného vystúpenia Británie z EÚ, v nasledujúcich rokoch sa naši študenti nemusia obávať zmeny ich statusu ani ďalších zmien v prístupe., info nájdeš tu.

Rozumieme tomu čo robíme a ak si nechceš iba podať prihlášku, ale byť aj prijatý, daj nám o sebe vedieť! #ŠtudiumVDánsku