Studium v Anglicku

Ponuka škôl

V ponuke Scandinavian study nájdeš najviac britských univerzít (až 60) od Londýna, cez Wales, Leicester, Notthingham až po Liverpool a Sunderland. Za ostatný rok 2018, máme úspešnosť prijatých študentov do UK až 92% a na školu dostaneme aj teba!

Medzi školy, ktoré odporúčame najviac patria nasledujúce TOP inštitúcie (hodnotenie v rebríčkoch, kvalita prednášok a referencie od študentov, vybavenie školy, cenovo dostupné ubytovanie, pracovné príležitosti, mimo školské aktivity, šport na škole.)

  • University of Sunderland
  • De Montfort University v Leicestri
  • Aberystwyth University 
  • Bangor University

KOMPLETNÝ zoznam škol nájdeš TU.

UNIVERSITY OF SUNDERLAND

Stránka školy: http://www.sunderland.ac.uk/

University of Sunderland je škola, ktorá patrí  medzi nami najviac odporúčame univerzity! University of Sunderland je univerzitou, ktorá Ti skutočne zmení život. 

Má viac ako 100 ročnú tradíciu a globálne silnú povesť. Získala ocenenie Ocenenie „Times Higher Education Awards“ a striebornú medailu TEF za kvalitu vyúčby. Silnými stránkami univerzity je veda, výskum, technoogie, Fashion and Textiles na tej najvyššej úrovni v UK. Kvalitní profesori, najmodernejšie zariadenia a silné prepojenie so spoločnosťami vám poskytnú podporu, ktorú čakáte od spičkovej školy. Škola je takisto v TOP 5 v spokojnosti s nákladmi počas štúdia a na ubytovanie.

Univerzitu navštevuje v súčasnosti cez 20.000 študentov so sídlom v kampusoch na severovýchodnom pobreží UK v mestách Sunderland, Londýn a Hongkongu. Má partnerstvá so vzdelávacími inštitúciami v 15 krajinách po svete. Ak sa rozhodneš pre Sunderland Univerzitu, spojíš sa s globálnou komunitou študentov z celého sveta. Približne pätina študentov prichádza z krajín mimo UK a každý rok nastupuje viac nových študentov z celého sveta. Stiahni si brožúru TU – Sun. University.

DE MONTFORT UNIVERSITY Leicester

Stránka školy – http://www.dmu.ac.uk/home.aspx

Univerzita v De Montfort v Leicesteri (DMU) je moderná inštitúcia za ktorú dáme ruku do ohňa.

DMU bola ohodnotená časopisom Times Higher Education za jednu z najlepších mladých univerzít na svete v roku 2017 a je v Top 10 najpopulárnejších univerzít v UK celkovo. DMU bola vyhlásená takisto za piatu najlepšiu univerzitu v UK pre celkovú kvalitu a inovatívnosť výučby.

DMU sa skladá z fakulty Umenia, Dizajnu a Humanitných vied, fakulty Ekonomie a Právnickej fakulty. Univerzita je „bohatá“ a svoje zisky vracia späť študnetom napríklad formou v UK unikátneho spojenia štúdia a cestovania ako súčasti vyučovania. Študent sa cey z program #DMUGlobal dostane 2-3 krát počas roka do sveta na tzv. Academic-led-trips a študent si prispeje sumou len okolo 200£. New Your, Ázia, Afrika., to všetko máš na dosah aj ty a počas štúdia!

DMU je jednou z najlepšie vybavených škôl, napr. pre študnetov Business odborov má ako jedna z málo škôl na svete Bloomberg Trading Room a online správy z burzy v reálnom čase. Mená, ako je napríklad módny guru Jimmy Choo a spisovateľ Adele Parks, prednášali študentom vďaka výnimočným odvetvovým spojeniam fakulty a profesionálneho odvetvia „vonku“. Stiahni si brožúru TU – DMU

BANGOR UNIVERSITY

Stránka školy: https://www.bangor.ac.uk

Ak túžiš študovať na univerzite z ktorej dýcha historia, tradícia a ktorá sa nachádza v úžasnej prírodnej scenérii,  Bangor University je priamo stvorená pre teba!

Spomínaš si na filmové spracovanie Harryho Pottra a na nadherné historické kulisy v pozadí? Hovorí ti niečo národný park Snowdonia a úžina Menai? Miluješ prírodu, hiking, climbing, kajaking, canmping, biking? Presne to na teba čaká počas štúdia. Univerita ktorá bola založená v roku 1884 a má dlhoročnú tradíciu akademickej dokonalosti a silné zameranie na skúsenosti študentov. Na univerzite študuje približne 11.000 študentov. Bangor University je podľa odporúčania ministerstva školstva zaradená do Top 15 v Spojenom kráľovstve v rebríčku excelentnosti vydelávania (TEF Gold).

Náklady na bývanie v Bangor sú oveľa nižšie ako v iných častiach Spojeného kráľovstva a Bangor preto patrí “k najlacnejším” študentským mestám v Británii. Stiahni si brožúru TU – Bangor.

ABERYSTWYTH UNIVERSITY

Stránka školy: https://www.aber.ac.uk/en

Aberystwyth je krásne a rušné prímorské mestečko, ktoré sa nachádza na západnom pobreží v strede Walesu.

V roku 2015 bol Aberystwyth oficiálne korunovaný vo Veľkej Británii ako “Greatest city” na prestížnej Academy of Urbanism Awards. Každý akademický rok sa populácia mesta zvýši o takmer 8.000 študentov, čo vytvára rušné a kozmopolitné prostredie pre štúdium.

Aberystwyth je považované za najbezpečnejšie mesto vo Walese a takisto vo Veľkej Británii. Aberystwyth University sa môže pýšiť históriou siahajúcou až do roku 1872! Náklady na bývanie v sú tu takisto oveľa nižšie ako v iných častiach Spojeného kráľovstva. Stiahni si brožúru Aber TU.

COVENTRY UNIVERSITY

Stránka školy: http://www.coventry.ac.uk

Coventry University je škola, ktorá patrí medzi nami najviac odporúčame univerzity! S viac ako 27.000 študentmi patrí k najväčším a najkrajším univerzitám v krajine.

Coventry je študentské mesto, ktoré ma výbornú lokalitu. Nachádza sa len hodinku vlakom od Londýna a 20 minút od Birminghamu. Disponuje tromi školskými areálmi: v centre mesta Coventry, v Scarborough a v Londýne. Campus v Coventry v súčasnej dobe prechádza procesom inovácie za rekordných 160 mil £.

Univerzita sa skladá z fakulty Umenia a humanitných vied, Fakulty Inžinierstva a životného prostredia, Fakulty zdravia a vedy, Business fakulty a Právnickej fakulty, ktoré spoločne prevádzkujú okolo 300 bakalárskych a magisterských odborov. Prostredníctvom prepojení s podnikmi a organizáciami vo verejnom a dobrovoľníckom sektore majú študenti prístup k projektom a stážam, ktoré zvyšujú ich zamestnateľnosť po ukončení štúdia.

V roku 2017 získala ocenenie Gold  TEF v rámci výučby excelentnosti.Študenti univerzity využívajú najmodernejšie zariadenia vo všetkých akademických odboroch vrátane výučby zdravotníctva, dizajnérskych a inžinierskych laboratórií, umeleckých dielní a výpočtových stredísk.

V súčasnosti univerzita pokračuje v investovaní do rozvoja zamestnancov, študentského vybavenia a zariadení v rámci ich cieľa stať sa jednou z popredných univerzít v Spojenom kráľovstve. Stiahni si brožúru Coventry TU.

NOTTHINGHAM TRENT UNIVERSITY

Stránka školy – https://www.ntu.ac.uk/

NTU navštevuje približne 27.000 študentov a za posledné roky investovali viac ako 350 miliónov GBP do troch kampusov, s cieľom vytvoriť inšpiratívne vzdelávacie prostredie.

 Nottingham Trent University v súčasnosti ponúka viac ako 500 štúdijných odborov. Univerzita má tri areály: mestský areál, Clifton Campus a Brackenhurst. Nachádza sa severne od centra mesta Nottingham. Univerzita spolupracuje s viac ako 600 špičkovými firmami. Medzi tieto spoločnosti patria spoločnosti Microsoft, Toyota, Boots, Experian a Rolls Royce.

Nottingham je priamo uprostred Veľkej Británie – môžete sa dostať do Londýna alebo do Manchesteru za menej ako dve hodiny.  Mesto je mladé a žije v ňom energická komunita s viac ako 70.000 študentmi. Je to miesto, kde sa veľký mestský život stretáva s uvoľnenou atmosférou. Od tichých parkov až po vzrušujúce noci vás ulice Nottinghamu vždy vyzývajú, aby ste vyskúšali niečo nové!

UNIVERSITY of LIVERPOOL

Stránka školy: https://www.liverpool.ac.uk/

Študuj v meste, ktoré je domovom výskumníkov a revolucionárov už viac ako 800 rokov. Liverpool ťa bude inšpirovať aj svojím kultúrnym duchom – nie náhodou práve tu vznikla hudobná skupina Beatles!

Liverpool University je členom The Russel Group a je jedna z 24 škôl na svete ktoré patria medzi Top školy zamerané na výskum a zároveň je zaradená medzi 1% všetkých vysokých škôl na celom svete. Ponúka viac ako 400 študijných programov. Študuje tu viac ako 7000 zahraničných študentov zo 127 krajín a má viac ako 170 rokov histórie a tradícií, ktoré ju radia k jedným z Top vzdelávacích inštitúcii v UK. Univerzita má dlhoročnú tradíciu v oblasti štipendií a výskumu v kľúčových disciplínach akými sú Art, Education and Science.

Univerzita sa skaldá z dvoch hlavných vzdelávacích Campusov. Park Hope sa nachádza na predmestí mesta Liverpoolu. Creative Campus v centre mesta Liverpool je domovom tvorivých a umeleckých predmetov. Univerzita kladie veľký dôraz na spájanie excelentnosti v oblasti výskumu a výučby. Toto uľahčuje vysoká odbornosť, kvalita a pripravenosť profesorov. Univerzita zastáva filozofiu vzdelávania cez prepojenie mysle, teľa a ducha pri hladaní pravdy krásy a dobraUniverzita sa skaldá z dvoch hlavných vzdelávacích Campusov.

Park Hope sa nachádza na predmestí mesta Liverpoolu. Creative Campus v centre mesta Liverpool je domovom tvorivých a umeleckých predmetov. Univerzita kladie veľký dôraz na spájanie excelentnosti v oblasti výskumu a výučby. Toto uľahčuje vysoká odbornosť, kvalita a pripravenosť profesorov. Univerzita zastáva filozofiu vzdelávania cez prepojenie mysle, teľa a ducha pri hladaní pravdy krásy a dobra.

SOLENT UNIVERSITY SOUTHAMPTON

Stránka školy: https://www.southampton.ac.uk/

Southampton Solent University patrí do 1% top univerzít na svete. Mesto Southampton je jedno z najživších a najdynamickejších miest na juhu Anglicka.

 Z rušných obchodov a prístavov až po oblasti výnimočnej prírodnej krásy má mesto a región veľa ponúknuť. Mesto Southampton sa nachádza iba hodinu od Londýna a patrí k najzelenejším mestám v UK je s populáciou 250 tisíc obyvateľov jedným z najväčších v južnej UK. Na univerzite sa nachádza 5 fakúlt na ktorých je možnosť študovať množstvo odborov ako architektúra, business, marketing, turizmus, psychológia a ďalšie.

Univerzita má dva campusy a to City Campus ktorý sa nachádza pri East parku v centre mesta Southampton a campus Warsash, ktorý je na východnom brehu rieky Hamble a nachádza sa tam Námorná akadémia. Campusy prešli kompletnou modernizáciou pre splňenie najvyšších kritérií pre výskum a kvalitu štúdia v UK. Nachádzajú sa tu knižnice, laboratória, športoviská, študovne ako aj HD televízne a audio štúdia. Študenti majú možnosť ubytovať sa v študentských rezidenciách ktorých je v meste dostatok. Na SU dbajú na to, aby sa študenti tešili a cítili súčasťou študentskej komunity počas svojho štúdia.

LONDON SOUTH BANK UNIVERSITY

Stránka školy: http://www.lsbu.ac.uk

London South Bank University je ako stvorená pre všetkých, ktorý chcú zažit život v The Business capital Európy, v jednoducho neskutočne úžasnom Londýne!

Univerzita sa nachádza niekoľko minút od centra Londýna a svojej činnosti sa venuje už viac ako 120 rokov.

Študuje tu každý rok takmer 2.000 zahraničných študentov z viac ako 130 krajín sveta. LSBU sa môže pýšiť najlepším možným hodnotením pre kvalitu vzdelávania.

Kvalifikácia z LSBU je uznávaná po celom svete, vzhľadom k plne akreditovaným odborom. Ak miluješ Londýn a kozmopolitný život, LSBU je tým správnym miestom pre teba! Len za posledných 10 rokov univerzita investovala do modernizácie viac ako 60 miliónov libier na vybudovanie infraštruktúry, campusov a materiálneho vybavenia svojich výskumných centier. Ak túžiš študovať na univerzite z ktorej dýcha historia, tradícia, LSBU je priamo stvorená pre teba!

BIRMINGHAM CITY UNIVERSITY

Stránka školy: http://www.bcu.ac.uk

BCU bola založená v roku 1843 ako University of Central England a patrí medzi najväčšie britské univerzity.

Je rozdelená do 4 fakúlt a to HELS – Faculty of Health, Education and Life Sciences, CEBE – Faculty of Computing, Engineering and the Built Environment, BLSS – Faculty of Business, Law and Social Sciences, ADM – Faculty of Arts, Design and Media. Univerzita má 25.000 študentov a ročný obrat univerzity presahuje 130 mil £. Len pre porovnanie táto suma dosahuje len 10% rozpočtu Ministerstva školstva Slovenskej Republiky za rok 2017!

Škola spolupracuje s poprednými lídrami na pracovnom trhu v UK, so spoločnosťami ako sú napr. Apple, Cisco, Cartier, BBC, Jaguar, Land Rover a mnohé iné. Univerzita tiež podporuje stratégiu mesta Birmingham „Big Culture City“, ktorá podporuje kvalitu a rozvoj mesta v oblasti umenia a kultúry.

LIVERPOOL HOPE UNIVERSITY

Stránka školy: http://www.hope.ac.uk/

Ak ťa zaujalo štúdium v Británii, neváhaj nás kontaktovať a veľmi radi ti skúsime pomôcť!