Studuj v Anglicku

Ponuka škôl

V ponuke Scandinavian study nájdeš najviac britských univerzít (skoro 60) od Londýna, cez Wales až po Liverpool. Za ostatný rok 2018, máme úspešnosť prijatých študentov do UK až 92%. Medzi školy, ktoré odporúčame najviac patria University of Sunderland, De Montfort University v Leicestri, Aberystwyth University a Coventry University (kvalita prednášok a referencie od študentov, vybavenie školy, cenovo dostupné ubytovanie, dostatok pracovných príležitostí).

KOMPLETNÝ zoznam škol nájdeš TU. Ak si si vybral inú školu, kontaktuj nás a takisto ti pomôžeme s prihláškou.

UNIVERSITY OF SUNDERLAND

Stránka školy: http://www.sunderland.ac.uk/

University of Sunderland je škola, ktorá patrí  medzi nami najviac odporúčame univerzity! University of Sunderland je univerzitou, ktorá skutočne mení život. 

Poskytuje kvalitné akademické vzdelanie, ktoré vedie ku globálne uznavaným kvalifikáciam. Univerzita má viac ako 100 ročnú tradíciu a globálne silnú povesť vo svete. Získala ocenenie Ocenenie „Times Higher Education Awards“. Univerzitu navštevuje v súčasnosti 20 000 študentov so sídlom v kampusoch na severovýchodnom pobreží UK v mestách Sunderland, Londýn a Hongkongu a má partnerstvá so vzdelávacími inštitúciami v 15 krajinách po svete.

Silnými stránkami univerzity je veda, výskum, inovácie a kreativita na tej najvyššej úrovni v UK. Kvalitní profesori, najmodernejšie zariadenia a silné prepojenie so spoločnosťami vám poskytnú podporu, ktorú potrebujete pre svoju budúcu kariéru.

Ak sa rozhodneš pre Sunderland Univerzitu, spojíš sa s globálnou komunitou študentov z celého sveta. Približne pätina študentov prichádza z krajín mimo UK a každý rok nastupuje viac nových študentov z celého sveta.

NOTTHINGHAM TRENT UNIVERSITY

Stránka školy – https://www.ntu.ac.uk/

NTU navštevuje približne 27 000 študentov a za posledné roky investovali viac ako 350 miliónov GBP do troch kampusov, s cieľom vytvoriť inšpiratívne vzdelávacie prostredie.

 Nottingham Trent University v súčasnosti ponúka viac ako 500 štúdijných odborov. Univerzita má tri areály: mestský areál, Clifton Campus a Brackenhurst. Nachádza sa severne od centra mesta Nottingham. Univerzita spolupracuje s viac ako 600 špičkovými firmami. Medzi tieto spoločnosti patria spoločnosti Microsoft, Toyota, Boots, Experian a Rolls Royce.

Nottingham je priamo uprostred Veľkej Británie – môžete sa dostať do Londýna alebo do Manchesteru za menej ako dve hodiny.  Mesto je mladé a žije v ňom energická komunita s viac ako 60 000 študentmi. Je to miesto, kde sa veľký mestský život stretáva s uvoľnenou atmosférou. Od tichých parkov až po vzrušujúce noci vás ulice Nottinghamu vždy vyzývajú, aby ste vyskúšali niečo nové!

DE MONTFORT UNIVERSITY Leicester

Stránka školy – http://www.dmu.ac.uk/home.aspx

Univerzita v De Montfort v Leicesteri (DMU) je moderná inštitúcia ktorá vytvára inšpirujúce prostredie pre svojich študentov.

DMU bola ohodnotená časopisom Times Higher Education za jednu zo 150 najlepších mladých univerzít na svete v roku 2017 a je v Top 10 najpopulárnejších univerzít v UK celkovo. DMU bola vyhlásená takisto za piatu najlepšiu univerzitu v UK pre celkovú kvalitu a inovatívnosť výučby.

DMU sa skladá z Fakulty Umenia, Dizajnu a humanitných vied, ktoré zahŕňajú a spájajú tvorivé disciplíny DMU a takisto je to Fakulta Ekonomie a právnická fakulta. Univerzita poskytuje širokú škálu bakalárskych a magisterských odborov vrátane účtovníctva, práva, politológie, marketingu a ekonómie, ktoré sú kvalitne nastavené pre budúce uplatnenie študentov na pracovnom trhu.

  • Filozofická fakulta, dizajn a humanitné vedy spája tvorivé disciplíny DMU. Mená, ako je napríklad módny guru Jimmy Choo a spisovateľ Adele Parks, prednášali študentom vďaka výnimočným odvetvovým spojeniam fakulty.
  • Obchodná a právnická fakulta poskytuje širokú škálu bakalárskych a magisterských odborov, vrátane účtovníctva, práva, politológie, marketingu a ekonómie. Všetky naše odbory ponúkajú príležitosť študovať v zahraničí a to minimálne rok v jednej z našich partnerských univerzít.
  • Fakulta zdravotníctva a vedy vzdeláva a rozvíja súčasných a budúcich odborníkov v oblasti zdravotníctva.
  • Technická fakulta pripravuje inžinierov, IT programátorov, vedcov a mediálnych technológov. Od forenzného výpočtového a herného programovania až po inžinierstvo alebo rozhlasovú produkciu.

COVENTRY UNIVERSITY

Stránka školy: http://www.coventry.ac.uk

Coventry University je škola, ktorá patrí medzi nami najviac odporúčame univerzity! S viac ako 27.000 študentmi patrí k najväčším a najkrajším univerzitám v krajine.

Coventry je študentské mesto, ktoré ma výbornú lokalitu. Nachádza sa len hodinku vlakom od Londýna a 20 minút od Birminghamu. Disponuje tromi školskými areálmi: v centre mesta Coventry, v Scarborough a v Londýne. Campus v Coventry v súčasnej dobe prechádza procesom inovácie za rekordných 160 mil £.

Univerzita sa skladá z Fakulty Umenia a humanitných vied, Fakulty Inžinierstva a životného prostredia, Fakulty zdravia a vedy, Biznis académie a Právnickej akadémie. Prostredníctvom prepojení s podnikmi a organizáciami vo verejnom a dobrovoľníckom sektore majú študenti prístup k projektom a stážam, ktoré zvyšujú ich zamestnateľnosť po ukončení štúdia. V roku 2017 získala ocenenie Gold v rámci výučby excelentnosti.

Študenti univerzity využívajú najmodernejšie zariadenia vo všetkých akademických odboroch vrátane výučby zdravotníctva, dizajnérskych a inžinierskych laboratórií, umeleckých dielní a výpočtových stredísk.

Školský areál v centre mesta sa neustále vyvíja a v najbližších rokoch univerzita plánuje ďalšie investície do jeho modernizácie. Univerzita pozostáva zo štyroch fakúlt, ktoré tvoria školy a oddelenia, ktoré spoločne prevádzkujú okolo 300 bakalárskych a magisterských odborov. V súčasnosti univerzita pokračuje v investovaní do rozvoja zamestnancov, študentského vybavenia a zariadení v rámci ich cieľa stať sa jednou z popredných univerzít v Spojenom kráľovstve.

BANGOR UNIVERSITY

Stránka školy: https://www.bangor.ac.uk

Ak túžiš študovať na univerzite z ktorej dýcha historia, tradícia a ktorá sa nachádza v úžasnej prírodnej scenérii,  Bangor University je priamo stvorená pre teba!

 Spomínaš si na filmové spracovanie Harryho Pottra a na nadherné historické kulisy v pozadí? Presne tak vyzerajú historické priestory Bangor University! Bangor je pravdepodobne jedno z najkrajších univerzitných zariadení v celej Británii – nachádza sa medzi horami Snowdonia a úžinou Menai. Univerita ktorá bola založená v roku 1884 a má dlhoročnú tradíciu akademickej dokonalosti a silné zameranie na skúsenosti študentov.

Na univerzite študuje približne 11 000 študentov. Bangor University je podľa výskumného rámca excelentnosti (REF) zaradená do top 40 v Spojenom kráľovstve.

Univerzita pozostáva z piatich fakúlt, v ktorých sídli 22 akademických inštitúcií. Náklady na bývanie v Bangor sú oveľa nižšie ako v iných častiach Spojeného kráľovstva a Bangor preto patrí “k najlacnejším” študentským mestám v Británii.

ABERYSTWYTH UNIVERSITY

Stránka školy: https://www.aber.ac.uk/en

Aberystwyth je krásne a rušné prímorské mestečko, ktoré sa nachádza na západnom pobreží v strede Walesu.

V roku 2015 bol Aberystwyth oficiálne korunovaný vo Veľkej Británii ako “Greatest city” na prestížnej Academy of Urbanism Awards. Každý akademický rok sa populácia mesta zvýši o takmer 8000 študentov, čo vytvára rušné a kozmopolitné prostredie pre štúdium.

Aberystwyth je považované za najbezpečnejšie mesto vo Walese a takisto vo Veľkej Británii. Aberystwyth University sa môže pýšiť históriou siahajúcou až do roku 1872!

SOLENT UNIVERSITY SOUTHAMPTON

Stránka školy: https://www.southampton.ac.uk/

Southampton Solent Univerzita patrí do 1% top univerzít na svete. Mesto Southampton je jedno z najživších a najdynamickejších miest na juhu Anglicka.

 Z rušných obchodov a prístavov až po oblasti výnimočnej prírodnej krásy má mesto a región veľa ponúknuť. Mesto Southampton sa nachádza iba hodinu od Londýna a patrí k najzelenejším mestám v UK je s populáciou 250 tisíc obyvateľov jedným z najväčších v južnej UK. Na univerzite sa nachádza 5 fakúlt na ktorých je možnosť študovať množstvo odborov ako architektúra, business, marketing, turizmus, psychológia a ďalšie.

Univerzita má dva campusy a to City Campus ktorý sa nachádza pri East parku v centre mesta Southampton a campus Warsash, ktorý je na východnom brehu rieky Hamble a nachádza sa tam Námorná akadémia. Campusy prešli kompletnou modernizáciou pre splňenie najvyšších kritérií pre výskum a kvalitu štúdia v UK. Nachádzajú sa tu knižnice, laboratória, športoviská, študovne ako aj HD televízne a audio štúdia. Študenti majú možnosť ubytovať sa v študentských rezidenciách ktorých je v meste dostatok. Na SU dbajú na to, aby sa študenti tešili a cítili súčasťou študentskej komunity počas svojho štúdia.

UNIVERSITY of LIVERPOOL

Stránka školy: https://www.liverpool.ac.uk/

Študuj v meste, ktoré je domovom výskumníkov a revolucionárov už viac ako 800 rokov. Liverpool ťa bude inšpirovať aj svojím kultúrnym duchom – nie náhodou práve tu vznikla hudobná skupina Beatles!

Liverpool University je členom The Russel Group a je jedna z 24 škôl na svete ktoré patria medzi Top školy zamerané na výskum a zároveň je zaradená medzi 1% všetkých vysokých škôl na celom svete. Ponúka viac ako 400 študijných programov. Študuje tu viac ako 7000 zahraničných študentov zo 127 krajín a má viac ako 170 rokov histórie a tradícií, ktoré ju radia k jedným z Top vzdelávacích inštitúcii v UK. Univerzita má dlhoročnú tradíciu v oblasti štipendií a výskumu v kľúčových disciplínach akými sú Art, Education and Science.

Univerzita sa skaldá z dvoch hlavných vzdelávacích Campusov. Park Hope sa nachádza na predmestí mesta Liverpoolu. Creative Campus v centre mesta Liverpool je domovom tvorivých a umeleckých predmetov. Univerzita kladie veľký dôraz na spájanie excelentnosti v oblasti výskumu a výučby. Toto uľahčuje vysoká odbornosť, kvalita a pripravenosť profesorov. Univerzita zastáva filozofiu vzdelávania cez prepojenie mysle, teľa a ducha pri hladaní pravdy krásy a dobraUniverzita sa skaldá z dvoch hlavných vzdelávacích Campusov.

Park Hope sa nachádza na predmestí mesta Liverpoolu. Creative Campus v centre mesta Liverpool je domovom tvorivých a umeleckých predmetov. Univerzita kladie veľký dôraz na spájanie excelentnosti v oblasti výskumu a výučby. Toto uľahčuje vysoká odbornosť, kvalita a pripravenosť profesorov. Univerzita zastáva filozofiu vzdelávania cez prepojenie mysle, teľa a ducha pri hladaní pravdy krásy a dobra.

LONDON SOUTH BANK UNIVERSITY

Stránka školy: http://www.lsbu.ac.uk

London South Bank University je ako stvorená pre všetkých, ktorý chcú zažit život v The Business capital Európy, v jednoducho neskutočne úžasnom Londýne!

Univerzita sa nachádza niekoľko minút od centra Londýna a svojej činnosti sa venuje už viac ako 120 rokov.

Študuje tu každý rok takmer 2.000 zahraničných študentov z viac ako 130 krajín sveta. LSBU sa môže pýšiť najlepším možným hodnotením pre kvalitu vzdelávania.

Kvalifikácia z LSBU je uznávaná po celom svete, vzhľadom k plne akreditovaným odborom. Ak miluješ Londýn a kozmopolitný život, LSBU je tým správnym miestom pre teba! Len za posledných 10 rokov univerzita investovala do modernizácie viac ako 60 miliónov libier na vybudovanie infraštruktúry, campusov a materiálneho vybavenia svojich výskumných centier. Ak túžiš študovať na univerzite z ktorej dýcha historia, tradícia a ktorá sa nachádza v úžasnej prírodnej scenérii, Bangor University je priamo stvorená pre teba!

BIRMINGHAM CITY UNIVERSITY

Stránka školy: http://www.bcu.ac.uk

BCU bola založená v roku 1843 ako University of Central England a patrí medzi najväčšie britské univerzity.

Je rozdelená do 4 fakúlt a to HELS – Faculty of Health, Education and Life Sciences, CEBE – Faculty of Computing, Engineering and the Built Environment, BLSS – Faculty of Business, Law and Social Sciences, ADM – Faculty of Arts, Design and Media. Univerzita má 25.000 študentov a ročný obrat univerzity presahuje 130 mil £. Len pre porovnanie táto suma dosahuje len 10% rozpočtu Ministerstva školstva Slovenskej Republiky za rok 2017!

Škola spolupracuje s poprednými lídrami na pracovnom trhu v UK, so spoločnosťami ako sú napr. Apple, Cisco, Cartier, BBC, Jaguar, Land Rover a mnohé iné. Univerzita tiež podporuje stratégiu mesta Birmingham „Big Culture City“, ktorá podporuje kvalitu a rozvoj mesta v oblasti umenia a kultúry.

UNIVERSITY of WINCHESTER

Stránka školy: http://www.winchester.ac.uk

Prestížna univerzita Winchester sa nachádza v krásnom mestečku Winchester len 1 hodinu vlakom južne od Londýna.

Ako jediná univerzita vo Veľkej Británii získala 5 hviezdičkovú akreditáciu za celkovú organizáciu excelentnosti, ktorú udeľuje British Quality Foundation. Winchester ti poskytne nadštandardné študijné programy a výskum na najvyššej možnej kvalite, ktorý si jednoducho zamiluješ!

Winchester ti poskytne nadštandardné študijné programy a výskum na najvyššej možnej kvalite, ktorý si jednoducho zamiluješ ! Škola poskytuje nadštandardné podmienky pre život a štúdium svojich študentov. Nachádzajú sa tu dva moderné campusy. King Alfred Campus sa nachádza pár minút chôdze od historického centra. Prešiel kompletnou modernizáciou a poskytuje najmodernejšie vybavenie od výskumných centier, knižnice ako aj stravovacích zariadení a moderných študovní a fiteness centier. Druhým je West Down campus, ktorý ponúka ubytovacie kapacity a sídli tu Wincheste Business School. Nachádzajú sa tu najnovšie IT výskumné centrá, ktoré študenti využívajú pri tvorbe svojich projektov ako aj auditórium pre viac ako 250 študentov.  Univerzita ponúka 4 fakulty a to Fakuly of Arts, Faculty of Business and Law and Sport, Faculty of Education, Healt and Social Care a Faculty of Humanities and Social Science na ktorých je množstvo kvalitných odborov na štúdium.

LIVERPOOL HOPE UNIVERSITY

Stránka školy: http://www.hope.ac.uk/

A ťa zaujalo štúdium v Británii, neváhaj nás kontaktovať a veľmi radi ti skúsime pomôcť!