Ponuka univerzit v UK

Ponuka škôl

V ponuke Scandinavian study nájdeš najviac popredných britských univerzít  od Londýna, cez Wales, Coventry, Leicester, Notthingham, až po Liverpool či Sunderland. Rozumieme tomu čo robíme a ak si nechceš iba podáť prihlášku (ale aj byť v skutočnosti prijatý), stačí nás kontaktovať! Za ostatný rok máme úspešnosť prijatých študentov: Dánsko 85%, UK 92%!

Medzi školy, ktoré odporúčame najviac patria nasledujúce TOP inštitúcie (hodnotenie v rebríčkoch, kvalita prednášok a referencie od študentov, vybavenie školy, cenovo dostupné ubytovanie, pracovné príležitosti, mimo školské aktivity, šport na škole.): University of Sunderland, De Montfort University v Leicestri, Aberystwyth University, Bangor University, etc.

UNIVERSITY OF SUNDERLAND

Stránka školy: http://www.sunderland.ac.uk/

University of Sunderland je škola, ktorá patrí  medzi nami najviac odporúčame univerzity! University of Sunderland je univerzitou, ktorá Ti skutočne zmení život. 

University of Sunderland je inovatívnou univerzitou s vysokým štandardom výučby a výskumu. Má silné väzby s priemyslom a podnikaním a úzko spolupracuje s niektorými poprednými svetovými spoločnosťami. Má viac ako 100 ročnú tradíciu a globálne silnú povesť. Silné sú hlavne odbory so zameraním na IT, Engeneering či Technológie , Fashion a Design! Sleduj Virtual Tour priamo z priestorov školy TU.

 • Dlhá tradícia a globálne silná povesť
 • Má v ponuke veľmi veľa štipendií
 • Jedno z najlepších univerzitných vybavení v Spojenom Kráľovstve
 • Garancia ubytovanie všetkým študentom v prvom ročníku!
 • Prímorské mesto v nádhernej oblasti, bohatej na prírodné a kultúrne skvosty
 • Jedno z najbezpečnejších miest v UK, sídlo v meste Sunderland (pobočky takisto v Londýne a Hongkongu)

Získali ocenenie  „Times Higher Education Awards“ a striebornú medailu TEF za kvalitu výučby. Sunderland je známy ako „priateľská univerzita“, pretože ich úprimne zaujíma spokojnosť študentov a snažia sa spríjemniť skúsenosť so „study in UK“ každému jednému študentovi.

Sunderland je jedno z najväčších miest na severovýchode Anglicka, nachádza sa pri mori a ponúka návštevníkom úchvatnú kombináciu malebnej krajiny, piesočných pláží, širokej škály fascinujúcich atrakcií a rôznych udalostí. Severovýchod Anglicka je jedno z najkrajších a najrôznorodejších častí Spojeného kráľovstva. Neďaleko sa nachádza mesto Newcastle, Hadriánov múr, mesto Durham s presláveným hradom a katedrálou. V roku 2012 University of Sunderland založila nový kampus aj priamo v srdci Londýna. Nachádza sa v Canary Wharf – najdôležitejšom finančnom centre Európy. Je to skvelá príležitosť pre študentov, ktorí sa rozhodnú žiť a študovať v Londýne. Stiahni si brožúru TU – Sun. University.

DE MONTFORT UNIVERSITY Leicester

Stránka školy – http://www.dmu.ac.uk/home.aspx

Univerzita v De Montfort v Leicesteri (DMU) je moderná inštitúcia za ktorú dáme ruku do ohňa.

De Montfort University v Leicesteri je veľmi známa Univerzita, patrí do top 10 najpopulárnejších univerzít v UK a bola ohodnotená časopisom Times Higher Education za jednu z najlepších mladých univerzít. DMU má zlatú medailu (TEF Gold) za vynikajúcu výučbu, ktorú udeľuje britské ministerstvo školstva len tým „naj“ školám. DMU je členom University Alliance, čo je skupina inovatívnych a podnikavých univerzít v Spojenom kráľovstve, ktoré zabezpečujú cenné kontakty pre študentov. Študenti pracujú na projektoch „Live Projects“ v rámci študijných programov so spoločnosťami. Môže to byť čokoľvek, od vývoja produktov, výskumu až po vytvorenie marketingovej kampane.

 • Jedna z najlepších nových univerzít
 • Zlatý rating v teaching excellence (TEF Gold)
 • Člen University Alliance, ktorá ti pomôže naviazať cenné kontakty už počas štúdia
 • Veľa tzv. Academic-led trips po celom svete cez #DMUGlobal

Univerzita je „bohatá“ a svoje zisky vracia späť študnetom napríklad formou unikátneho spojenia štúdia a cestovania ako súčasti vyučovania. Študent sa cez program #DMUGlobal môže dostať 2-3 krát ročne do sveta na tzv. Academic-led trips a študent si prispeje sumou len okolo 200£. New York, Ázia, Afrika, to všetko máš na dosah aj ty a počas štúdia! DMU chce byť kľúčovým hráčom tzv. globálnej internacionalizácie a byť dôležitým prepojením medzi študentami a prácou na globálnom hraničnom trhu práce.

DMU je jednou z najlepšie vybavených škôl, napr. pre študnetov Business odborov má ako jedna z málo škôl na svete Bloomberg Trading Room a online správy z burzy v reálnom čase. Mená, ako je napríklad módny guru Jimmy Choo a spisovateľ Adele Parks, prednášali študentom vďaka výnimočným odvetvovým spojeniam fakulty a profesionálneho odvetvia „vonku“.

Leicester je 10. najväčšie mesto v Anglicku. Centrum mesta žije aktívnym životom, nájdete tu množstvo nákupných centier, reštaurácii, zábavy. Leicester bol vymenovaný za jedno z najlepších miest, v ktorých sa žije a pracuje vo Veľkej Británii (2016 Good Growth for Cities Index) a umiestnil sa v v top 10 cenovo dostupných miest vo Veľkej Británii pre študentov (2015 Good Growth for Cities Index). Leicester sa nchádza sa len niečo vyše hodiny od Londýna, v dosahu sú aj mestá ako Birmingham a Cambridge. Stiahni si brožúru TU – DMU

BANGOR UNIVERSITY

Stránka školy: https://www.bangor.ac.uk

Ak túžiš študovať na na jednej z top UK univerzít z ktorej dýcha história, tradícia a ktorá sa nachádza v úžasnej prírodnej scenérii,  Bangor University je priamo stvorená pre teba!

Škola bola v  r.2018 vyhlásená za tretiu najlepšiu školu v UK z pohľadu spokojnosti študentov (WhatUni). Univerzita má zlatú medailu TEF (Teaching Excellence Framework) udeľovanú ministerstvom školstva len tým „naj“ školám v UK!

 • Výborná škola v krásnom prírode obklopená horami a morom
 • Cenovo dostupné, bezpečné mesto
 • Zlatá medaila (TEF Gold) za vynikajúcu výuku, 3. najlepšia univerzita v UK za spokojnosť študentov
 • Lonely planet 2017; Severný Wales je štvrté „naj“ miesto, ktoré musí človek navštíviť
 • Na dosah nádherný národný park Snowdonia, Menai prieliv, Írske more, ostrov Anglesey, Puffin Island, hrady v Conwy a Caernafon, zámok Penrhyn, Puffin Island, ai.
 • Výlety a voľnočasové aktivity, najlepšie Sport clubs and Societies v UK
 • Menšia univerzita –  úzko spätá komunita študentov, silné vzťahy, kontakt medzi fakultami

Bangor a okolie ponúka mnoho nezabudnuteľných zážitkov, je menšie mesto, ktoré je orientované najmä na študentov. Nachádza sa v severnom Walese, ktorý cestovný sprievodca Lonely Planet vyhlásil za jedno z miest, ktoré človek musí aspoň raz navštíviť! Či sú to preslávenené miesta ako národný park Snowdonia, majestátne stredoveké hrady v Caernafon či Conwy a prenádherný ostrov Anglesey, alebo skryté klenoty ako dedinka Betws-y-coed, pozorovanie tuleňov a delfínov na výlete na Puffin Island, alebo promenáda podľa vzoru francúzskej riviéry v Llandudne.

Univerzita naplno využíva svoje okolie vo svoj prospech, či už pri samotnom štúdiu pri odboroch ktoré vyžadujú skúsenosti v teréne a taktiež organizuje mnoho voľnočasových aktivít či výletov po okolí. Bangor University bola vyhlásená za najlepšiu školu v UK pre Clubs and Societies (WhatUni 2019), ponúkajú ich viac ako 150, od rôznych športových klubov cez hudobné societies po kluby ako Anime Society či Gaming League.

Bangor a okolie spolu s univerzitou a ostatními študentami vytvárajú jedinečnú, neopakovateľnú a plnohodnotnú student experience na ktorú určite nezabudneš! Stiahni si brožúru TU – Bangor.

ABERYSTWYTH UNIVERSITY

Stránka školy: https://www.aber.ac.uk/en

Aberystwyth je krásne a rušné prímorské mestečko, ktoré sa nachádza na západnom pobreží v strede Walesu.

Aberystwyth University je výborná škola, ktorá sa pýši vysokým percentom spokojnosti študentov, až 90% (NSS, 2018). Univerzita má tak isto zlatú medailu za Teaching Excellence, udelovanú ministerstvom školstva. Korene tejto univerzity siahajú až do roku 1872 a z jej priestorov priamo dýcha duch viktoriánskeho štýlu Spojeného kráľovstva.

 • Úžasný Wales
 • Univerzita v krásnom prímorskom meste
 • Aber je jedno z najbezpečnejších miest v  UK
 • Výrazne nižšie náklady na život oproti zvyšku UK
 • hlavné mesto kultúry vo Walese
 • Jedinečné umiestnenie, medzi Cambrian Mountains a Cardigan Bay

Aberystwyth je priamo na pobreži Walesu, uložené medzi Cambrian Mountains a Cardigan Bay. Okolitá krajina poskytuje pôvabnú scenériu zvlnených kopcov, dolín, piesku a mora. Historické centrum Aberystwythu je vybudované vo Viktoriánskom štýle, s výhľadom na 2 km dlhú promenádu. V roku 2015 bol Aberystwyth oficiálne korunovaný vo Veľkej Británii ako “Greatest Town” na prestížnej Academy of Urbanism Awards.

Aber je považované za jedno z najbezpečnejších miest nielen vo Walese, ale v celej Veľkej Británii. Mesto je taktiež držiteľom tzv. Purple Flag za príjemný a bezpečný nočný život. Životné náklady sú tu nižšie ako vo zvyšku Británie, a preto je tiež Aber populárnou študenstkou destináciou. Svetovo uznávaná je hlavne katedra Psychológie ači odbory jako Business, Law, History či Criminology. Stiahni si brožúru Aber TU.

COVENTRY UNIVERSITY

Stránka školy: http://www.coventry.ac.uk

Coventry University je škola, ktorá patrí medzi nami najviac odporúčame univerzity! S viac ako 27.000 študentmi patrí k najväčším a najkrajším univerzitám v krajine.

Coventry University je moderná univerzita s hrdou tradíciou. Je to dynamická univerzita, ktorá poskytuje vzdelanie vysokej kvality. V roku 2017 získala ocenenie Gold TEF za Teaching excellence. Študenti univerzity využívajú najmodernejšie zariadenia vo všetkých akademických odboroch vrátane výučby zdravotníctva, dizajnérskych a inžinierskych laboratórií, umeleckých dielní a výpočtových stredísk.

 • TEF Gold za Teaching excellence
 • Najlepšia nová univerzita v Spojenom kráľovstve podľa The Guardian University Guide
 • Rozvíjajú a podporujú zamestnatelnosť študentov
 • Moderné vybavenie – univerzita veľa investovala do rozvoja nového vybavenia a má ambiciózne plány na ďalší rozvoj

Prostredníctvom prepojení s podnikmi a organizáciami vo verejnom a dobrovoľníckom sektore majú študenti prístup k projektom a stážam, ktoré zvyšujú ich zamestnateľnosť po ukončení štúdia. Univerzita disponuje tromi školskými areálmi: hlavné sídlo v centre mesta Coventry, a ďalej v Scarborough a v Londýne. Coventry nedávno dostalo titul City of Culture 2021.

V meste nájdete prekrásnu Coventry Cathedral a Kenilworth Castle. Nachádza sa len hodinku vlakom od Londýna a 20 minút od Birminghamu a 25 minút od Stratfod-upon-Avon, rodiska Shakespeara. Campus v Coventry prešiel rozsiahlou inováciou a univerzita má ambiciózne plány na ďalší rozvoj. Stiahni si brožúru Coventry TU.

NOTTHINGHAM TRENT UNIVERSITY

Stránka školy – https://www.ntu.ac.uk/

NTU navštevuje približne 27.000 študentov a za posledné roky investovali viac ako 350 miliónov GBP do troch kampusov, s cieľom vytvoriť inšpiratívne vzdelávacie prostredie.

Nottingham Trent University je ocenená, moderne vyučujúca univerzita s dôrazom na prípravu absolventov na zvolenú kariéru. NTU bola v roku 2017 výhlásená organizáciou Times Higher Education za univerzitu roka a má zlatý rating za Teaching excellence.

NTU v súčasnosti ponúka viac ako 500 študiných odborov a spolupracuje s viac ako 600 špičkovými firmami, ako napríklad Microsoft, Toyota, Boots a Rolls Royce. Ak hľadáš ďalšie príležitosti ako pracovné stáže, priemyselné poradenstvo, priemyselné zariadenia, profesionálna akreditácia, štúdium v ​​zahraničí a učenie sa nových jazykov – potom je NTU pre teba!

 • Zlatý rating – Times Higher Education (THE) udelila univerzite prestížnu cenu Univerzita roka 2017 a 2019
 • Viac ako 500 odborov
 • Spolupráca s viac ako 600 firmami, veľa pracovných príležitostí, možností stáže, atď.
 • Vysoké investície do revovácie kampusov, až 450 miliónov GBP za posledných 15 rokov!

Univerzita má tri areály; City – kozmopolitný, živý kampus v srdci mesta Nottingham, Clifton – zrenovovaný, priateľský a plný života, a Brackenhurst – nádherný kampus na vidieku neďaleko Nottinghamu s pravidelným autobusovým spojením do mesta.

Nottingham je priamo uprostred Veľkej Británie – môžete sa dostať do Londýna alebo do Manchesteru za menej ako dve hodiny. Je to „mladé“ mesto a žije v ňom energická komunita s viac ako 60 000 študentmi. Má živý nočný život, športové, nákupné centrá a top klubové scény.

UNIVERSITY of LIVERPOOL

Stránka školy: https://www.liverpool.ac.uk/

Študuj v meste, ktoré je domovom výskumníkov a revolucionárov už viac ako 800 rokov. Liverpool ťa bude inšpirovať aj svojím kultúrnym duchom – nie náhodou práve tu vznikla hudobná skupina Beatles!

University of Liverpool je členom The Russel Group a je jedna z 24 škôl na svete ktoré patria medzi Top školy zamerané na výskum a zároveň je zaradená medzi 200 najlepších vysokých škôl na celom svete. Ponúka viac ako 400 študijných programov. Študuje tu viac ako 7000 zahraničných študentov zo 127 krajín a má viac ako 170 rokov histórie a tradícií, ktoré ju radia k jedným z Top vzdelávacích inštitúcii v UK. Motto univerzity je: „Pre posúvanie učenia a zošlachtenie života.“

 • Jedna z top vzdelávacích inštitúcii v Spojenom Kráľovstve
 • Vysoká kvalita výučby a výskumu, spojená až s deviatimi recipientmi Nobelovej Ceny
 • Vedie v UK za sociálnu mobilitu – dbajú na to, aby všetci mali prístup k rovnakým príležitostiam
 • História školy siaha až do roku 1881
 • V roku 2008 bol Liverpool vyhlásený za Európske hlavné mesto kultúry

Meno univerzity je spojené s deviatimi recipientami Nobelovej Ceny a univerzita je uznávaná za vysokú kvalitu výučby a výskumu a má dlhoročnú tradíciu v oblasti štipendií a výskumu v kľúčových disciplínach akými sú Art, Education and Science. Univerzita kladie veľký dôraz na spájanie excelentnosti v oblasti výskumu a výučby.

Liverpool je mesto plné kultúry, umenia a hudby. Je to miesto vzniku the Beatles a nachádza sa tu najviac múzeí a galérii mimo Londýna. V Liverpoole taktiež sídlia až dva futbalové kluby Premier League.

SOLENT UNIVERSITY SOUTHAMPTON

Stránka školy: https://www.southampton.ac.uk/

Southampton Solent University patrí do 1% top univerzít na svete. Mesto Southampton je jedno z najživších a najdynamickejších miest na juhu Anglicka.

Od rušných shopping malls, cez historický prístav až po oblasti výnimočnej prírodnej krásy má mesto a región skvelu ponuku pre študentov, ktorý chcú okrem štúdia aj niečo zažiť. Mesto Southampton sa nachádza iba hodinku od Londýna a patrí k najzelenejším mestám v UK. V Southamptone sa nachádza mnoho múzeí, barov a reštaurácii. Bol tu postavený neslávne známy Titanic a preto sa v meste nachádza jedno z najväčších ľodných múzeii. Neďaleko Southamptonu sa nachádza Isle of Wight, známy krásnymi plážami a letným palácom kráľovnej Viktórie.

 • Univerzita v srdci jedného z najšťastnejších a najzelenších bristkých miest
 • Moderná univerzita, prešla rozsiahlou renováciou
 • Iba hodinku od Londýna
 • Neďaleko malebné mestá Salisbury, Portsmouth a či pláže Brightonu

Na univerzite sa nachádza 5 fakúlt na ktorých je možnosť študovať množstvo odborov ako fine arts, architektúra, business, marketing, cestovný ruch či psychológia. Univerzita má dva campusy a to City Campus ktorý sa nachádza pri East parku v centre mesta Southampton a campus Warsash, ktorý je na východnom brehu rieky Hamble a nachádza sa tam Námorná akadémia. Campusy prešli kompletnou modernizáciou a spĺňajú najvyššie kritériá pre výskum a kvalitu štúdia v UK.

Nájdete tu prvotriedne zariadenie vybavenie a multikultúrnu komunitu spolužiakov z celého sveta. Solent si dáva záležať na vytváraní skutočných príležitostí pre svojich študentov (ultra moderné knižnice, laboratória, športoviská, študovne ako aj HD TV a audio štúdia).

LONDON SOUTH BANK UNIVERSITY

Stránka školy: http://www.lsbu.ac.uk

London South Bank University je ako stvorená pre všetkých, ktorý chcú zažit život v The Business capital Európy, v jednoducho neskutočne úžasnom Londýne!

London South Bank University je jedna z najväčších a najstarších univerzít v Londýne; od roku 1892 poskytujú akreditované a profesionálne uznávané vzdelanie.  Je to kozmopolitná škola s pozitívnym a akčným prístupom k výučbe. Vzdeláva viac ako 18 000 študentov z vyše 130 krajín. LSBU bola v roku 2016 ocenená ako „enterprenual“ univerzita roka.

 • Jedna z najstarších a najväčších univerzít v Londýne
 • Strieborný štandard výuky (TEF Silver)
 • Najpodnikavejšia univerzita roka 2016
 • Niekoľlko minút od centra Londýna

Kvalifikácia z LSBU je uznávaná po celom svete, vzhľadom k plne akreditovaným odborom. Len za posledných 10 rokov univerzita investovala do modernizácie viac ako 60 miliónov libier na vybudovanie infraštruktúry, campusov a materiálneho vybavenia svojich výskumných centier.

Do roku 2020 chce LSBU byť najlepšia moderná univerzita v Londýne. Ak miluješ Londýn a kozmopolitný život, LSBU je tým správnym miestom pre teba!

BIRMINGHAM CITY UNIVERSITY

Stránka školy: http://www.bcu.ac.uk

BCU bola založená v roku 1843 ako University of Central England a patrí medzi najväčšie britské univerzity.

Birmingham City University je živá, ambiciózna a rozmanitá univerzita v srdci mesta Birmingham. Univerzita má strieborný status za Teaching excellence, veľa profesorov pred nástupom na BCU pracovali vo vedúcich funkciách a majú reálne skúsenosti z daných oblastí.

 • Strieborný rating za kvalitu výučby v rámci systému excelentnosti (TEF Silver) 2017
 • Dobrý krok pre budúcu kariéru – podpora zamestnatelnosti
 • Investovaných 260 miliónov do renovácie a rozšírenia študentských priestorov
 • Birmingham je druhé najväčšie mesto v Spojenom Kráľovstve
 • Najvyššia kvalita života v meste miomo hlavného mesta (Mercer Quality of Living Report 2017)
 • Priame letecké spojenie Birmingham – Bratislava

BCU záleži na podporovaní zamestnatelnosti študentov a vytváraní pracovných príležitostí už počas štúdia a ato tak, že študentská pracovná agentúra OpportUNIty – Student Jobs on Campus pomáha študentom nájsť si platené práce na čiastočný úväzok ešte počas štúdia.

Nové obchodné inovačné centrum STEAMhouse ponúka širokú škálu spolupráce, produkcie umelcov, inkubácie a sieťových zariadení pre malé a stredné podniky v regióne West Midlands. Škola spolupracuje s poprednými lídrami na pracovnom trhu v UK, so spoločnosťami ako sú napr. Apple, Cisco, Cartier, BBC, Jaguar, Land Rover a mnohé iné.

Birmingham je druhé najväčšie mesto v UK, má prosperújuce hospodárstvo a ekonomiku, po Londýne sa tu nachádza najviac spoločností a firiem. Birmingham je taktiež po Londýne druhé naj mesto v ponuke kulturních či športových udalostí a podujatí. Mesto je dobre prepojené so zvyškom krajiny vlakmi a autoobusmi, a taktiež sa tu nachádza medzinárodné letisko, z ktorého sa lieta aj priamo do Bratislavy.

LIVERPOOL HOPE UNIVERSITY

Stránka školy: http://www.hope.ac.uk/

Univerzita sa skaldá z dvoch hlavných vzdelávacích Campusov. Park Hope sa nachádza na predmestí mesta Liverpoolu. Creative Campus v centre mesta Liverpool je domovom tvorivých a umeleckých predmetov. Univerzita zastáva filozofiu vzdelávania cez prepojenie mysle, teľa a ducha pri hladaní pravdy krásy a dobra.

 • Zlatý rating (TEF Gold) za excelenciu vo výučbe
 • Jediná ekumenická univerzita v Európe
 • Liverpool bol v roku 2008 vyhlásený za Európske mesto kultúry

Univerzita sa skaldá z dvoch hlavných vzdelávacích Campusov. Park Hope sa nachádza na predmestí mesta Liverpoolu. Creative Campus v centre mesta Liverpool je domovom tvorivých a umeleckých predmetov. Univerzita zastáva filozofiu vzdelávania cez prepojenie mysle, teľa a ducha pri hladaní pravdy krásy a dobra.

Liverpool je mesto plné kultúry, umenia a hudby. Je to miesto vzniku the Beatles a nachádza sa tu najviac múzeí a galérii mimo Londýna. V Liverpoole taktiež sídlia až dva futbalové kluby Premier League.

UNIVERSITY OF ESSEX

Stránka školy: https://www.essex.ac.uk/

University of Essex je verejná výskumná univerzita v anglickom Essexe. Bola založená v roku 1963  a jej kráľovská listina bola prijatá v roku 1965. Najväčší kampus Essexu je kampus Colchester v parku Wivenhoe. Essex je zaradený medzi 251-300 vo svete podľa rebríčka World University Rankings pre vysoké školstvo 2020 a 29. vo Veľkej Británii v The Times and Sunday Times Good University Guide 2019. Essex bol v roku 2018 vymenovaný za univerzitu roka – Times Higher Education Awards.

ANGLIA RUSKIN UNIVERSITY

Stránka školy: https://aru.ac.uk/

Anglia Ruskin University (ARU) je verejná univerzita vo východnom Anglii, vo Veľkej Británii. Má svoj pôvod v Cambridge School of Art, ktorú založil William John Beamont v roku 1858. V roku 1992 sa stala univerzitou a premenovala sa na Anglia Ruskin University v roku 2005. Anglia Ruskin má cca. 39 400 študentov a má školské areály v Cambridge, Chelmsford, Peterborough a London. Anglia Ruskin je podľa rebríčka svetových univerzitných  2020 (Higher Education Times World University 2020) zaradená medzi 350 najlepších univerzít na svete.

Ak ťa zaujalo štúdium v Británii, neváhaj nás kontaktovať a veľmi radi ti skúsime pomôcť!