studium-v-uk-so-scandinavian-study

Ponuka škôl

V ponuke Scandinavian study nájdeš najviac britských univerzít (skoro 60) od Londýna, cez Wales až po Liverpool. Za ostatný rok 2017, máme úspešnosť prijatých študentov do UK až 92%.

Medzi školy, ktoré odporúčame najviac patria University of Sunderland, De Montfort University v Leicestri, Aberystwyth University a Coventry University (kvalita prednášok a referencie od študentov, vybavenie školy, cenovo dostupné ubytovanie, dostatok pracovných príležitostí).

KOMPLETNÝ zoznam škol nájdeš TU. Ak si si vybral inú školu, kontaktuj nás a takisto ti pomôžeme s prihláškou.

UNIVERSITY OF SUNDERLAND

Stránka školy: http://www.sunderland.ac.uk/

University of Sunderland je škola, ktorá patrí takisto medzi nami najviac odporúčame univerzity!

The University of Sunderland sa nachádza v meste Sunderland na severovýchode Anglicka. Ku koncu roka 2015 mala cca. 19,500 študentov a bola jednou zo šiestich univerzít, ktoré boli vybrané do užšieho výberu pre “University of the Year”. Je to univerzita, ktorá doslova mení život. Poskytuje vysokoškolské vzdelávanie od roku 1901 a poskytuje inovatívne, finančne prístupné a hlavne inšpiratívne štúdijné prostredie. Univerzita disponuje dvoma campusmi: Sunderland a University of Sunderland v Londýne.

DE MONTFORT UNIVRSITY Leicester

Stránka školy – http://www.dmu.ac.uk/home.aspx

Univerzita v De Montfort v Leicesteri (DMU) je moderná inštitúcia ktorá vytvára moderné a inšpirujúce prostredie pre svojich študentov.

DMU bola vyhlásená za piatu najlepšiu univerzitu v UK pre celkovú kvalitu a inovatívnosť výučby. DMU tvorí  Fakulta Umenia, Dizajnu a humanitných vied , ktorá zahŕňa a spája tvorivé disciplíny DMU a takisto je to obchodná a právnická fakulta poskytuje širokú škálu vysokoškolských a postgraduálnych kurzov, vrátane účtovníctva, práva, politiky, marketingu a obchodných štúdií, ktoré sú nastavené pre budúce uplatnenie študentov na pracovnom trhu.

COVENTRY UNIVERSITY

Stránka školy: http://www.coventry.ac.uk

Coventry University je škola, ktorá patrí medzi nami najviac odporúčame univerzity!

S viac ako 27.000 študentmi patrí k najväčším a najkrajším univerzitám v krajine. Disponuje  tromi školskými areálmi: v centre mesta Coventry, v Scarborough a v Londýne. Campus v Coventry v súčasnej dobe prechádza programom renovácie za pre nás priam neskutočných 160 mil £. Univerzita sa skladá zo štyroch fakúlt a riadi celý rad obchodných dcérskych spoločností, ktoré poskytujú služby pre obchodníkov  a štátne organizácie. Coventry je študentské mesto, ktoré ma výbornú lokalitu. Nachádza sa len hodinku vlakom od Londýna a 20 minút od Birminghamu.

UNIVERSITY of LIVERPOOL

Stránka školy: https://www.liverpool.ac.uk/

Študuj v meste, ktoré je domovom výskumníkov a revolucionárov už viac ako 800 rokov. Liverpool ťa bude inšpirovať aj svojím kultúrnym duchom – nie náhodou práve tu vznikla hudobná skupina Beatles!

Liverpool University je členom The Russel Group a je jedna z 24 škôl na svete ktoré patria medzi Top školy zamerané na výskum a zároveň je tak zaradená medzi hornou 1% všetkých vysokých škôl na celom svete. Ponúka viac ako 400 študijných programov, študuje tu viac ako 7000 zahraničných študentov zo 127 krajín sveta.

LONDON SOUTH BANK UNIVERSITY

Stránka školy: http://www.lsbu.ac.uk

London South Bank University je ako stvorená pre všetkých, ktorý chcú zažit život v The Business capital Európy, v jednoducho neskutočne úžasnom Londýne! Univerzita sa nachádza niekoľko minút od centra Londýna a svojej činnosti sa venuje už viac ako 120 rokov. Študuje tu každý rok takmer 2.000 zahraničných študentov z viac ako 130 krajín sveta. LSBU sa môže pýšiť najlepším možným hodnotením pre kvalitu vzdelávania.

Kvalifikácia z LSBU je uznávaná po celom svete, vzhľadom k plne akreditovaným kurzom. Ak miluješ Londýn a kozmopolitný život, LSBU je tým správnym miestom pre teba!

BANGOR UNIVERSITY

Stránka školy: https://www.bangor.ac.uk

Ak túžiš študovať na univerzite z ktorej dýcha historia, tradícia a ktorá sa nachádza v úžasnej prírodnej scenérii,  Bangor University je priamo stvorená pre teba! Spomínaš si na filmové spracovanie Harryho Pottra a na nadherné historické kulisy v pozadí? Presne tak vyzerajú historické priestory Bangor University!

Bangor University (Welsh: Prifysgol Bangor) je univerzita v meste Bangor v kraji Gwynedd v severnom Walese. Patrí podľa hodnotenia študentov medzi Top 10 univerzít vo Veľkej Británii. Náklady na bývanie v Bangor sú oveľa nižšie ako v iných častiach Spojeného kráľovstva a Bangor patrí “k najlacnejším” študentským mestám v Británii.

ABERYSTWYTH UNIVERSITY

Stránka školy: https://www.aber.ac.uk/en

Aberystwyth je krásne a rušné prímorské mestečko, ktoré sa nachádza na západnom pobreží v strede Walesu. V roku 2015 bol Aberystwyth oficiálne korunovaný vo Veľkej Británii ako “Greatest city” na prestížnej Academy of Urbanism Awards.

Každý akademický rok sa populácia mesta posilnení o takmer 8000 študentov, čo vytvára rušné a kozmopolitné prostredie výnimočnej krásy. Aberystwyth je považované za najbezpečnejšie mesto vo Walese a takisto vo Veľkej Británii. Aberystwyth University sa môže pýšiť históriou siahajúcou až do roku 1872!

BIRMINGHAM CITY UNIVERSITY

Stránka školy: http://www.bcu.ac.uk

BCU bola založená v roku 1843 ako University of Central England. Patrí medzi najväčšie britské univerzity a je rozdelená do 4 fakúlt a to HELS – Faculty of Health, Education and Life Sciences, CEBE – Faculty of Computing, Engineering and the Built Environment, BLSS – Faculty of Business, Law and Social Sciences, ADM – Faculty of Arts, Design and Media.

Univerzita má skoro 25.000 študentov a ročný obrat univerzity presahuje 130 mil £. Len pre porovnanie táto suma dosahuje len 10% rozpočtu Ministerstva školstva Slovenskej Republiky za rok 2015! Škola spolupracuje s poprednými lídrami na pracovnom trhu v UK, so spoločnosťami ako sú napr. Apple, Cisco, Cartier, BBC, Jaguar, Land Rover a mnohé iné.

SOLENT UNIVERSITY SOUTHAMPTON

Stránka školy: https://www.southampton.ac.uk/

Nachádza sa priamo v centre rušného mesta Southampton. Areál Southampton Solent University je domovom študentov a zamestnancov z mnohých  národností a ponúka absolutne komfortné prostredie na život a štúdium. Na SU dbajú na to,  aby sa študenti tešili a cítili súčasťou  študentskej komunity počas svojho štúdia.

UNIVERSITY of WINCHESTER

Stránka školy: http://www.winchester.ac.uk

Prestížna univerzita Winchester sa nachádza v krásnom mestečku Winchester len 1 hodinu vlakom južne od Londýna. Ako jediná univerzita vo Veľkej Británii získala 5 hviezdičkovú akreditáciu za celkovú organizáciu excelentnosti, ktorú udeľuje British Quality Foundation. Winchester ti poskytne nadštandardné študijné programy a výskum na najvyššej možnej kvalite, ktorý si jednoducho zamiluješ!

LIVERPOOL HOPE UNIVERSITY

Stránka školy: http://www.hope.ac.uk/

A ťa zaujalo štúdium v Británii, neváhaj nás kontaktovať a veľmi radi ti skúsime pomôcť!