Štúdium vo Francúzsku so scandinavianstudy.sk
Prednáska na strednej skole

Štúdium v Austrálii

Austrália má jeden z najlepších vzdelávacích systémov na svete. Rebríček najlepších krajín pre vzdelávanie v roku 2019 uvádza Austráliu ako šiestu najlepšiu krajinu na svete pre vzdelávanie. Sedem z austrálskych univerzít patrí medzi 100 najlepších univerzít v rebríčku QS World University Rankings 2021!

Austrália ponúka študentom jedinečnú príležitosť získať vzdelanie svetovej úrovne, pracovať počas štúdia (aj po jeho ukončení) a to v rozvinutom, ekonomicky silnom, multikultúrnom prostredí, obklopenom krásnymi plážami, úžasnou krajinou s dobrými ľudmi. Austrálske vzdelanie je uznávané a rešpektované na celom svete. Či už sa študent rozhodne uchádzať sa o prácu v Austrálii s dočasným absolventským vízom, alebo sa vráti do svojej domovskej krajiny, austrálske vzdelanie mu otvorí mnoho dverí!

Vychutnajte si vysokú kvalitu života

Austrálska kvalita vzdelávania, zdravotnej starostlivosti, infraštruktúry a služieb je vysoko nad medzinárodnými priemermi. Austrália a austrálske mestá sa neustále radia medzi miesta, kde sa žije najlepšie na svete. Austrália je pulzujúca a prívetivá multikultúrna krajina, ktorá rešpektuje, podporuje a oslavuje kultúrnu, náboženskú a jazykovú rozmanitosť. Imigranti predstavujú takmer 60 % populácie Austrálie za posledných päť rokov. 

Austrálske vzdelávacie inštitúcie poskytujú širokú škálu podporných služieb, vďaka ktorým bude vaše štúdium jednoduché a bez stresu. Patria sem: jazyková a akademická podpora; orientačné programy po príchode; služby zamestnanosti; bankové, nákupné a stravovacie zariadenia v areáli školy; kluby, a športové ihriská a fitness. V areáli školy je veľa aktivít, ktoré pomáhajú zahraničným študentom spoznať iných študentov, spoznať priateľov a preskúmať ich nové mesto a krajinu.

Zažite OUTBACK

Austrália je domovom mnohých úchvatných pamiatok, ohromujúcej krajiny a prírodných divov, vrátane Veľkého bariérového útesu, ktorý je jediným živým tvorom na Zemi, ktorý je viditeľný z vesmíru. Je domovom exotickej divočiny s mnohými druhmi, ktoré nenájdete nikde inde na svete. Môžete zažiť surfovanie na viac ako 1000 austrálskych plážach, či skúsiť turistiku v niektorých z najväčších svetových národných parkov. To sú len niektoré z nezabudnuteľných zážitkov, do ktorých sa študenti môžu ponoriť počas štúdia v Austrálii.

Práca počas štúdia

Možnosť pracovať popri štúdiu je jedným z rozhodovacích kritérií pre budúcich zahraničných študentov.Mnoho zahraničných študentov sa rozhodne pracovať už počas štúdia.Zahraniční študenti s platným študijným vízom môžu počas štúdia odpracovať až 40 hodín každé dva týždne. Hodiny nemusia byť rovnomerne rozdelené medzi dva týždne. Namiesto toho môže študent odpracovať v jednom týždni viac hodín a v ďalšom menej. Študenti môžu začať pracovať až po začatí štúdia!Počas prázdnin môžu študenti pracovať neobmedzene. Zamestnanec na plný úväzok zvyčajne odpracuje v priemere 38 hodín týždenne.

Zábava a šport

Austrálske mestá ponúkajú množstvo možností zábavy. Keďže väčšina veľkých austrálskych miest sa nachádza na pobreží, relax na pláži, účasť na plážových športoch a grilovanie na pláži patria medzi obľúbené austrálske aktivity. Austrálčania tiež radi hrajú a sledujú šport. Populárne športy v Austrálii sú rugby, kriket, austrálsky futbal, tenis a nohejbal. Univerzity a vysoké školy majú v areáli športové kluby a zariadenia pre študentov so záujmom o šport. 

Austrália je skvelá, no ako každá iná krajina má svoj vlastný súbor zvykov, kultúry a spôsobu vykonávania vecí, ktoré sa líšia od Slovenska. Je jednou z najmierumilovnejších a najbezpečnejších krajín na svete,ale k incidentom môže dôjsť žiaľ, kdekoľvek. Zahraniční študenti by mali dodržiavať rovnaké bezpečnostné opatrenia ako kdekoľvek na svete! Austrália je  jedno z najlepších miest na život na svete.