Štúdium v ​​Kanade
Prednáska na strednej skole

Štúdium v Kanade

Štúdium v ​​Kanade – Vďaka cenovo dostupnému školnému, kvalitným inštitúciám, flexibilite pri práci počas štúdia a práci po štúdiu, imigračným možnostiam a pohostinnosti ľudí nie je žiadnym prekvapením, že Kanada je jednou z popredných destinácií pre zahraničných študentov, ktorá ročne priláka viac ako 300 000 nových zahraničných študentov ročne. 

Podľa medzinárodného študentského prieskumu CBIE 2020 prevažná väčšina študentov (93 %) tvrdí, že sú spokojní so svojimi vzdelávacími skúsenosťami v Kanade.

Kvalita vzdelávania

Jedným z najväčších dôvodov, prečo sa študenti rozhodnú prísť do Kanady, je kvalita kanadského vzdelávania. Kanadské tituly a diplomy sú všeobecne uznávané ako porovnateľné s tými zo Spojených štátov, Austrálie a Spojeného kráľovstva. 

Kanadské univerzity a vysoké školy sa neustále umiestňujú na popredných miestach medzinárodných rebríčkov. Až 17 kanadských univerzít je umiestnených v top 500 rebríčka QS World University Rankings 2020.

Vysoká kvalita života

Kanada sa pravidelne umiestňuje na prvom mieste v rebríčku najlepších krajín pre kvalitu života. Patrí tiež medzi 15 najlepších krajín v indexe ľudského rozvoja OSN za rok 2020, ktorý hodnotí tri základné dimenzie ľudského rozvoja: dlhý a zdravý život, prístup k vedomostiam a životnú úroveň. 

Bezpečné miesto pre život

Ďalším veľkým dôvodom, prečo sa študenti rozhodnú prísť do Kanady, je bezpečnosť – Kanada patrí medzi najbezpečnejšie krajiny na svete, cudzinci sú „chrbtovou kosťou“ kanadskej spoločnosti a až štvrtina kanadskej populácie sa buď narodila v zahraničí, alebo sa narodila rodičom prisťahovalcom.

Štúdium v zahraničí sme zažili na vlastnej koži! Rozumieme tomu čo robíme a ak si nechceš iba podať prihlášku, ale byť aj prijatý, daj nám o sebe vedieť