Štúdium vo Francúzsku so scandinavianstudy.sk
Prednáska na strednej skole

Štúdium v USA

Spojené štáty americké ponúkajú študentom príležitosť získať svetovo uznávané vzdelanie na celosvetovo najvyššie hodnotených univerzitách. Viac ako 1 000 000 zahraničných študentov si vyberá každoročne USA za cieľ svojho štúdia.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa študenti rozhodnú študovať v Spojených štátoch, je povesť krajiny pre kvalitu vyššieho vzdelávania. Rok čo rok univerzity v Spojených štátoch dominujú rebríčkom univerzít. Viac ako polovica z 20 najlepších univerzít je v USA (podľa rebríčka Times Higher Education World University Rankings, Shanghai Ranking’s Academic Ranking of World Universities a QS World University Rankings). 

Školy ako Harvard, MIT a Stanford University sa neustále umiestňujú na prvých troch miestach! USA sú domovom mnohých ďalších prestížnych univerzít a vysokých škôl, ktoré ponúkajú špičkové vzdelanie a možnosti na rozvoj. USA majú viac ako 4500 inštitúcií – študenti majú možnosti výberu, ktoré vyhovujú ich záujmom a ašpiráciám v živote!

Zažite americký sen

Spojené štáty americké s rozlohou 10 miliónov štvorcových kilometrov sú treťou najväčšou krajinou na svete. Niektoré z najpopulárnejších štátov, sú Kalifornia, New York, Texas či Florida.

Americké tituly sú uznávané a rešpektované po celom svete. Študenti môžu požiadať o prácu v USA s vízom Practical Training F1, na ktoré majú nárok na 12 mesiacov po ukončení štúdia. Americké vzdelanie im otvára mnohé dvere k pracovným príležitostiam v štátoch ći kdekoľvek vo svete!

Spojené štáty americké sú jednou z najvyhľadávanejších krajín na život, študenti chcú zažiť Americký sen. Ale ako každá iná krajina má svoj vlastný súbor zvykov, kultúry a spôsobu vykonávania vecí, ktoré sa líšia od Slovenka

Zábava, médiá a šport

Americké mestá ponúkajú množstvo možností zábavy. Bez ohľadu na to, kde sa študenti zdržiavajú, nájdu veľa aktivít, ktoré vyhovujú ich záujmom. Preskúmajte New York, Kaliforniu, Texas, početné národné parky… USA sú kultúrne rozmanité a v mestách, v ktorých budete žiť, nájdete nočný život, reštaurácie a festivaly,šport, atp. 

Američania radi hrajú a sledujú šport. Populárne športy v USA sú americký futbal, bejzbal, basketbal, ľadový hokej, dostihy a futbal. Medzi hlavné profesionálne športové org. v USA patria National Football League (NFL), Major League Baseball (MLB), National Basketball Association (NBA), National Hockey League (NHL). 

Vysokoškolské a univerzitné športové tímy sú obrovskou súčasťou študentského života. Univerzity a vysoké školy majú v areáli športové kluby a zariadenia pre študentov práve so záujmom o šport. 

USA sú pre zahraničných študentov bezpečnou krajinou, no žiaľ, incidenty sa môžu stať kdekoľvek. Zahraniční študenti by mali dodržiavať rovnaké bezpečnostné opatrenia ako kdekoľvek na svete.